Salıpazarı Belediyesi
Salıpazarı’ndan Afet Bölgesine 200 Ton Odun
Geri
2023-02-13

Salıpazarı Kaymakamlığı ve Salıpazarı Belediyesi koordinesinde, deprem bölgesine yaklaşık 200 ton yakacak odun gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen 10 ildeki kişilerin ısınma ihtiyacının karşılanması için çalışma başlatıldı.

İlçe belediyesince yapılan anonslarla da yakacak ihtiyacı olduğu duyuruldu. Gönüllüler, belediye, polis, jandarma ve eğitimciler, el ele vererek, deprem bölgesinde ısınma ihtiyacının karşılanması için seferber oldu.

Gönüllü vatandaşlar, pat-pat, traktör, kamyonet, kamyon, minibüs ve otomobilleri ile yardım toplama merkezine odun getirdi. Kesimi yapılan odunlar doğranarak çuvallara konuldu. Tırlara yüklenen yaklaşık 200 ton odun ve yakacak malzemesi deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, depremin yaşandığı ilk günden itibaren Salıpazarı Kaymakamı Sayın Burak Öz’le birlikte koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Bundan önce 6 yardım tırımızı Elbistan’a gönderdik. Bu günde bölgede yakacak ve ısınma ihtiyacı olduğunu vatandaşlarımıza duyurduk. Hepsinden Allah razı olsun. Çok kısa bir sürede tonlarca odunu el birliği ile hazır hale getirdik. Bu günde tırlara yükleyerek afet bölgesine gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.