Salıpazarı Belediyesi
Salıpazarı’na Yüzme Havuzu
Geri
Salıpazarı İlçesine portatif yüzme havuzu yapılıyor.
2022-08-12

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi” kapsamında Salıpazarı ilçesine portatif yüzme havuzu kuruluyor.

YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

Salıpazarı Belediyesi Sosyal destek programı kapsamında zemin betonu dökülen portatif yüzme havuzunun kurulumu devam ediyor. Zemini 12x20 metre olan portatif yüzme havuzunun yüzme alanının 8x16 metre olacağı belirtildi. Oldukça ilgi gösterilmesi beklenen Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi ile çocuk ve gençlerin tamamına, insan sağlığına birçok faydası bulunan özellikle de gelişim çağındaki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi hedefleniyor. Yaz aylarında güvenli bir şekilde herkesin yüzme öğrenebileceği portatif yüzme havuzu kayıt ile kullanılabilecek. Portatif yüzme havuzu ile ilçe gençleri sportif faaliyetlerini gerçekleştirirken aynı zamanda serinlemiş olacaklar. Portatif yüzme havuzundan çocuk ve gençlerin ücretsiz olarak yararlanabileceği belirtildi.

BAŞKAN AKGÜL: “ÜCRETSİZ OLACAK”

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ilçemize kurulan portatif yüzme havuzu ile tüm gençlerimiz ve çocuklarımıza ücretsiz olarak yüzme eğitimlerinin verileceğini belirtti. Yüzme öğrenmek isteyen herkesin kullanabileceği portatif yüzme havuzunun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.