Salıpazarı Belediyesi
EN KUTSAL KAZANÇ, ALIN TERİ İLE KAZANILAN HELAL KAZANÇTIR
Geri
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
2020-04-30

Başkan Akgül, yayınladığı mesajda “Tüm emekçi ve işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum” dedi. Akgül, bir ülkenin ayağa kalkmasında, gelişip büyümesinde, emekçilerin alın terlerinin olduğunu ifade ederek, “Her geçen gün büyüyüp, gelişen ülkemizin bu kalkınma ve büyümesinin ardında emekçi kardeşlerimiz yer alıyor. Salıpazarı’nda Belediye olarak yapılan çalışmaların hayata geçirilmesi de yine emekçi kardeşlerimizin gayretleriyle oluyor.İlçemizin kalkınması ve gelişmesine büyük katkı sunan emekçi kardeşlerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Başkan Akgül, En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle işçilerimizin ve tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor, barış, sevgi ve kardeşlik duygularının artmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.