Salıpazarı Belediyesi
Bu Vatan Şehitlerimizin Bize Mirasıdır
Geri
Başkan Halil Akgül, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
2022-03-18

Çanakkale Zaferi’nin milletin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu belirten Başkan Akgül, “Tarihimizde unutulmaz bir iz bırakan, 250 bini aşkın şehidimizin ve yüz binlerce gazimizin bizlere armağan ettiği Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini göstermiş ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak çökmek üzere olan bir İmparatorluğun küllerinden yeni bir devletin doğacağı müjdesini vermiştir.

‘Ya istiklal ya ölüm’ diyen bir millet sadece tarihe altın harflerle yazılan bir zafer elde etmekle kalmamış bu zaferle birlikte geleceğini de kazanmıştır. Üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları, ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır.

18 Mart Şehitler Günü’nde bize bıraktıkları mirasın ve verdikleri mücadelenin bilinciyle bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan başta gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutluyorum” dedi.