Salıpazarı Belediyesi
Başkan Akgül’den 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı
Geri
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
2022-03-07

Toplumların temel taşı aile. Ailenin temel taşı ise kadınlarımızdır diyen Başkan Akgül mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

Kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumun teminatıdır. Sosyal ve ekonomik hayatın her alanında büyük fedakârlık gösteren ve rol üstlenen, ülkemizin gelişmesinde ve çağdaşlaşmasında büyük emekleri bulunan kadınlarımız, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesidir. Kadınlarımız; bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarlarıdır.

Cumhuriyetimizin kuruluşu ile birlikte kadınlarımız; çağdaş ve dünya kadınlarının sahip olduğu kazanımları tek tek elde etmiş, modern Türkiye’nin kurulmasında da önemli misyon üstlenmişlerdir. Hayatımızın birçok alanındaki çalışmalarıyla dünya çapında başarılara imza atmış, varlıklarıyla toplum yapımıza şekil vermişlerdir.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle, kadınlarımızın hayat içerisinde karşılaştığı sorunların ortadan kalktığı, kadınlarımızın şiddetle ve toplumsal hayat içerisinde karşılaştıkları çeşitli mağduriyetlerle değil; sosyal, sanatsal, akademik ve ekonomik alandaki başarıları ve kattıkları değerlerle anıldığı bir Dünya dileyerek, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”