Salıpazarı Belediyesi
BAŞKAN AKGÜL’DEN 19 MAYIS MESAJI ‘BALKONLARDA BULUŞUYORUZ’
Geri
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
2020-05-18

Belediye Başkanı Halil Akgül ; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu anlamlı günde tüm gençlerimizin bayramını kutluyorum” dedi. 19 Mayıs Salı akşam saat:21.00’da tüm Salıpazarılı hemşerilerini  balkonlarda İstiklal Marşını okumaya davet etti.

Başkan Akgül mesajında;   " 19 Mayıs 1919’un 101. yıldönümünü kutladığımız bugünde, bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, geçmişte verilen mücadelelerin önemini genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız. Gençlerimiz, dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi, milletimizin sahip olduğu en büyük zenginliktir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal  Atatürk, “Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdanî emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız” sözüyle gençliğe olan güvenini, “Bütün ümidim gençliktedir” sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir. İnanıyorum ki fırsat buldukları ölçüde ve kendilerine olan toplumsal güveni fark ettikleri takdirde, bizim gençliğimizin başaramayacağı hiçbir şey yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle,Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü,silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygıyla anıyor ve tüm  halkımızın Atatürk`ün bize ve gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk`ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum." dedi.