Salıpazarı Belediyesi
BAŞKAN AKGÜL, “KORKULAN OLMADI”
Geri
Samsun’un Salıpazarı ilçesinde sabaha karşı başlayan şiddetli sağanak yağış etkili oldu.
2021-08-11

Bu sabah 06.00 sıralarında Salıpazarı’nda başlayan sağanak yağış ilçe merkezinden geçen ve Terme’yi de tehdit eden Terme Çayı taşma riski ile korku dolu anlar yaşattı.

Son iki yılda sel nedeni ile sıkıntılı günler yaşayan Salıpazarı ilçesinde bu kez korkulan olmadı. An itibariyle su seviyesi düşmeye başladı.

Salıpazarı Kaymakamı Burak Öz ve Belediye Başkanı Halil Akgül, sabahın erken saatlerinden itibaren herhangi bir olumsuzluğa karşı teyakkuzda olduklarını söyleyerek, “Şu ana kadar her hangi bir olumsuzluk yaşanmadı” dedi.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül de yeni yapılan köprülere ve set duvarlara vurgu yaparak “Şu an su seviyesi diğer sellerden daha fazla ancak yeni yapılan köprülerimiz sayesinde ilçe merkezinde korkulan olmadı ve taşkın yaşanmadı. Kırsal mahallelerimizde heyelan nedeni ile kapanan yollarımız var. Ekiplerimiz dün geceden itibaren sahada ve heyelan bölgelerine anında müdahale ederek yolları açıyorlar. Şu an itibariyle Allah’a şükür her hangi bir olumsuzluk yaşamadık, inşallah da yaşamayız”dedi.