İLÇEMİZDEN HABERLER


 • HABERİN DEVAMI...

  'BU CAMİİ BİTECEK'…BAŞKAN KOLLARI SIVADI


  Salıpazarı’nda yapımına 1991 yılında dönemin belediye başkanı Hasan Düzenli tarafından başlatılan ve aradan geçen 26 yıla rağmen bir türlü bitirilemeyen Bereket Fatih camii için Belediye Başkanı Halil Akgül kolları sıvadı.

  Camii inşatının bitirilmesi amacı ile İstanbul'da iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile kahvaltıda bir araya gelen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül "Ne pahasına olursa olsun bu camii bitecek" dedi.

   

  Gurbette yaşayan Salıpazarlı İşadamları ve STK temsilcileri ile İkitelli Damak Pide-Restaurantta yapılan kahvaltı programının açılış konuşmasını yapan Başkan Akgül, "Siz değerli hemşehrilerimle bir arada olmaktan gurur ve onur duyuyorum. 1991 yılında Dönemin Belediye Başkanı Hasan Düzenli tarafından temeli atılan ve bugün hale tamamlanamayan Merkez Fatih Camii için sizlerden maddi ve manevi destek bekliyoruz.Camiimizin bu günkü aşamasına gelmesine vesile olan rahmetli Belediye Başkanımız Hasan Düzenli’yi şükran ,minnet ve rahmetle anıyorum. Onun emanetini bir an önce bitirip ibadete açmak için huzurunuza geldik ve desteklerinizi bekliyoruz."dedi.

   

  İstanbul'daki kahvaltı programını organize eden Salıpazarı Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Ertan Özcan'da programa katılan misafirlere teşekkür ederek şükran duygularını dile getirdi.

   

  İşletmeciliğini yine Salıpazarılı bir iş adamı olan Mustafa Aydın'a ait Damak Pide-Restaurantta  yapılan programa Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,Salıpazarı Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,Salıpazarı Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Ertan Özcan,Samkon Onursal Başkanı Kaya Aşçı,Sadef Genel Başkanı Yıldıray Baş,Badef Genel Başkanı Mustafa Hacıoğlu,İst.Salder Başkanı Hasan Keskin,Sultanbeyli Salıpazarlılar Dernek Başkanı Mehmet Candan,Avcılar Salıpazarlılar Dernek Başkanı Şaban Top, Esenyurt Salıpazarlılar Dernek Başkanı Mustafa Tarım,Fındıklı Köyü Salıpazarlılar Dernek Başkanı İsmail Cam,Ayazağa Samsunlular Dernek Başkanı İdris Güven,Sadef Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Bilgim ve İbrahim Doğan,Salıpazarı merkez Fatih Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği  Başkanı Selahattin Tekin ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  KALDIRIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Samsun’un Salıpazarı İlçesinde Belediye tarafından kaldırım çalışmaları devam ediyor. Bereket Mahallesi tamamlanmasıyla 100.Yıl Bulvarı Bulvarında çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Halil Akgül, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  ÖĞRENCİ GÜVENLİĞİ İÇİN.

  Öğe yemeğini de çalışan yiyen Başkan Akgül “Asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla 100.Yıl Bulvarı Bulvarında sağlı sollu iki yönlü olarak renkli taşlarla kilitli parke döşemesi yapılarak, hem öğrencilerimizin daha güvenli bir şekilde ulaşım sağlaması, hem de caddeye canlı bir görünüm kazandırmak için ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışıyor.

  SADECE YOL ÇALIŞMASI OLARAK BAKMIYORUZ.

  Çalışmaların bütün ayrıntılarını inceleyen Başkan Akgül, belediyecilik hizmetimizde İlçemizin ulaşım aksaklıklarını en alt seviyeye indirip, vatandaşlarımıza ve sürücülere kolaylıklar sağlayacağız. Sadece yol çalışması olarak bakmadığımız bu caddeyi daha canlı kılmak, daha işlevsel bir hale getirmek için çalışıyoruz.” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDAN AMERİKA’YA KUDÜS TEPKİSİ

  Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan eden ABD’ye bir tepki de Atakum’dan geldi. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül , Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen açıklamada, ABD’ye ve İsrail’i sert sözlerle eleştirdi.
   


 • HABERİN DEVAMI...

  Halil Akgül, Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçede devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.

  Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Osma ile birlikte Sarıhasan Mahallesinde yapımı devam eden beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Sıcak asfalt, beton, taş parke, sathi kaplama,  stabilize gibi farklı çalışmaları ulaşım sorununu büyük ölçüde çözdüğünü söyledi.

  Son üç yılda Büyükşehir Belediyemiz tarafından ağrlık verilien yol çalışmaları belli bir plan dahlinde deva ediyor diyen Başkan Akgül, "Ekip ruhu çerçevesinde ilçenin hizmet beklentisi doğrultusunda birlik beraberlik içinde gayretli ve özverili çalışmamızı ilçemize yansıtmayı başardık. Bugün de her zaman olduğu gibi her bölgesinde yürütülen yol çalışmalarını yerinde inceledik” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül,Mevlit Kandilini Kutladı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Mevlit Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Mevlit Kandili’nin insanlığın içine düştüğü tüm sıkıntılardan kurtulması için vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

  Başkan Akgül , Mevlit Kandili dolayısıyla yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Akgül, yaptığı açıklamada, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) 'in dünyaya geliş gecesi olan ‘Mevlit Kandili’ne, bir kez daha birlik ve beraberlik içinde ulaşmanın huzuruyla, tüm İslam Âleminin bu özel gecesini kutluyorum.

  Mevlit Kandili, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barışı, hoşgörüyü kendi yaşamında öne çıkararak, sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için her bakımdan örnek olan Peygamberimizin, bizlere bıraktığı manevi mirası anlamak, kişisel ve toplumsal huzurun önemini kavrayarak, bu duyguları tüm hayatımıza yaymak için bir fırsattır.

  Bu anlamlı gecenin birliğimizi, beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmesi, tüm insanlığın huzuruna temel oluşturması ve bütün dualarımızın kabulü dileklerimle, Mevlit Kandili’nin insanlığın içine düştüğü tüm sıkıntılardan kurtulması için vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den ’Öğretmenler Günü’ mesajı

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda "Öğretmenlerimiz, tüm insanlığa yön verecek kadar kutsal bir görevi yerine getirmenin yanı sıra insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlarımızdır" dedi.

  Belediye Başkanı Akgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Öğretmenlere seslenen Başkan Akgül'ün mesajında şu ifadeler yer aldı:


  "Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizi de bu vesileyle geleceğine yön vermektedir. Tüm meslek grupları sizlerin elinde şekillenmektedir. Özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan bu değerleri koruyup yüceltecek kuşakları yetiştiren değerli öğretmenler, sizlerin varlığıyla gelecekten en ufak kaygımız ve endişemiz yoktur." dedi.

   "En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.  Bu millete ihanet eden hainlerin karşısına 15 Temmuz'da dimdik ayakta duran tankların ve silahların önüne bu vatan için siper olan kahramanlarımızı ve bu kahramanları yetiştiren Öğretmenlerimizi bu vatanın her bir köşesinde binbir cefa içerisinde fedakârca yavrularımıza vatan sevdasını aşılayan Öğretmenlerimize de hürmetlerimi sunarım


 • HABERİN DEVAMI...

  İMG YILIN PROJE ÖDÜLÜ HALİL AKGÜL’ÜN

   Yılın siyasetçisi, yılın belediye başkanı, yılın yöneticisi, yılın bürokratı, yılın eğitim kurumu, yılın proje ödülleri, yılın sivil toplum kuruluşu, yılın iş adamı, yılın akademik ödülü, yılın genel müdürü, yılın iş kadını, yılın gazetecisi, yılın hastanesi, yılın kurumu, yılın AVM'si, yılın derneği, yılın firması, yılın kadın girişimcisi, yılın internet sitesi, yılın sporcusu dallarında ödüller sahiplerini buldu.

  İnternet Medya Grubu tarafından yılın proje ödülüne Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül layık görüldü. Akgül ödülünü Samulaş Genel Müdürü Kadir Gürkan’ın elinden aldı.

  Başkan Akgül “2009 yılından bu yana yaptığımız hizmetler ortada. Salıpazarı İlçesinde bir çok projeyi hayata geçirdik. İstihdam, Eğitim, Sağlık, Altyapı, üstyapı, set duvar ve köprüler, Suni çim saha ve kapalı spor salonları bunlardan yalnızca bir kaçı. Şahsımı bu ödüle layık gören İMG yönetimine teşekkür ediyor, ödülü Salıpazarı halkı adına alıyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, Dünya Çocuk Hakları Gününde Çocuklarla Buluştu

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla  çocukları makamında kabul etti.

  Başkan Akgül  “Çocuklarımızın ailesiyle birlikte mutlu bir hayat sürmesini istiyoruz. Hayatınız boyunca mutlu olun ama sizler ailenizin umudusunuz. Annelerinizin, babalarınızın sözlerini dinleyin” dedi.
  Çocuk Hakları konusunda üzerimize düşen görevin azamisini yaparak, ülkemizdeki her çocuğun daha güzel bir çocukluk yaşaması hedefiyle, Dünyada ve Türkiye’de yaşayan tüm çocukların 'Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutluyorum" dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN AKGÜL'E TEŞEKKÜR

  Salıpazarı İlçesinde Eğitime verdiği katkılarla bilinen Belediye Başkanı Halil Akgül'e öğrenciler tarafından teşekkür edildi. Okul Müdürü Mudahher Sağlam ile birlikte Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ü makamında ziyaret eden öğrenciler okullarına yapılan hizmetlerden dolayı Akgül'e teşekkür etti.

  ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYORUZ.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül minik öğrencilerin bu nazik ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Çocuklarımız bizim herşeyimiz. Bizler zor şartlar altında okullara gittik. Bunu bildiğimiz içinde ilçemizde faaliyet gösteren bütün okullarımıza elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyoruz. Onların daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak bizim görevimiz.Çünkü çocuklar bu ülkenin geleceği.Biz onlara sahip çıkarak aslında ülkemizin de geleceğine sahip çıkmış oluyoruz.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI 'ATASINI' ANDI

  Samsun’un Salıpazarı  ilçesinde, Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.
  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü münasebetiyle Salıpazarı Cumhuriyet  Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

  Çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşuna geçildi. Tören alanında ve çevresindeki vatandaşların ve araçların durarak katıldığı saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

  Program Bereket Yatılı Bölge Ortaokulu çok amaçlı salonunda devam etti.  Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen programa Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Salıpazarı Belediye Başkan Vekili Sebahattin Şen, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, mülki ve idari amirler,sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
  Atatürk’ü anma programıı,şiir dinletisi, Atatürk’ün hayatını anlatan sinevizyon gösterisi, oratoryo ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların söylenmesi ile son buldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  Belediye Başkanı Akgül'den 10 Kasım Mesajı

  Başkan Akgül, Atatürk’ün kendisini Türkiye’yi ileri ülkeler seviyesine çıkarma amacına adadığını belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Gazi Mustafa Kemal, askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Mustafa Kemal önderlik ettiği İstiklal mücadelesinin kazanılmasından sonra Cumhuriyeti kurmuş ve daha sonra İstikbal mücadelesine de önderlik ederek, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret göstermiştir. Onun açtığı bu yolda aziz milletimiz milli birlik ve beraberlik hassasiyetiyle birbirine her geçen gün daha da kenetlenerek, demokrasi standartlarını her geçen gün yükseltti ve dünyada da barışın, adaletin, refah ve istikrarın kararlı savunuculuğunu yaptı. Bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarından aldığımız bu emaneti daha ileriye götürmek için var gücümüzle çalışacağız.

  Bu vesile ile ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarında Cumhuriyet Bayramı Çoşkusu

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yılı, düzenlenen törenle kutlandı.
   
  Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu günde devam etti. Törene Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmes Günaydın, Garnizon Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amir V. Cengiz Pekşen ,Milli Eğitim Md. Ali Savaş Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy mülki ve idari amirler, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, öğrencilerimizin etkinlikleri izlendi.Hediyeler takdim edildi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı


  Başkan Halil Akgül, mesajında;  “Aziz Türk milleti olarak hürriyeti, eğilmez başımıza taç yaptık ve kutlu zaferlerle Cumhuriyeti yüreğimize kazıyarak kurduk. Cumhuriyet bir ülkenin bozulmaz simgesidir.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu aziz Türk Milleti, bizleri tarihten ve haritadan silmek isteyen işgalcilere karşı dünyada eşi benzeri olmayan amansız ve korkusuz bir mücadele ile Cumhuriyeti kurmuş ve bağımsızlığını ilan etmiştir.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kendi geleceği hakkında tek söz ve yetkinin yine kendisine ait olduğunu bütün dünyaya gösteren Yüce Türk Milleti olarak Cumhuriyeti devam ettirmek vatan ve namus borcumuzdur.

  Bu duygu ve düşüncelerle ‘Ey yükselen yeni nesil, İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz’ diyerek tarih yazan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimizin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.” İfadelerini kullandı.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

  19 Ekim Muhtarlar Günü dolaysıyla Cumhuriyet Meydanında program düzenlendi.
  Atatürk Anıtına Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Salıpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel yaptı.

  Başkan Yüksel yaptığı konuşmada;

  19 Ekim’i Muhtarlar Günü ilan eden  Sayın Cumhurbaşkanımıza ve gazi meclisimizde grubu bulunan siyasi partilerimize  bize teşekkür ediyorum.

  Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi 1829 dan bu yana faaliyetlerini sürdürrmektedir.  Muhtarlar, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken  diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığı sağlamaktadır.

  Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız demokrasinin çekirdeği denebilecek bir özelliğe sahiptir. Toplumsal barış, özgürlük, eşitlik ve adalet gibi kutsal değerlere sahip çıkan tüm muhtar arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

   Bu duygu ve düşüncelerle değerli muhtarlarımızın 19 Ekim muhtarlar gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

  Cumhuriyet Meydanındaki  programın ardından Muhtarlar Derneği Binasında tebrikleri kabul eden Başkan Yüksel katılımcılara ikramlarda bulundu.

  Programa Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, ile Mahalle Muhtarlar katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den Muhtarlar Günü mesajı

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül , 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

  Muhtarların demokrasinin gelişmesine katkıda bulunurken yerel yönetime katılımı sağlamanın da önemli araçlarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Akgül , “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yakın mesai arkadaşlarımız olarak gördüğümüz muhtarlarımız, fedakarca görevlerini yerine getirerek bizim mahallelerdeki gözümüzdür” dedi.

  Belediye olarak muhtarlar ve belediye arasındaki koordinenin ve iletişimin güçlendirilmesi amacıyla geçen sene Muhtarlıklar Müdürlüğü kurduklarını söyleyen Başkan Akgül  ” Belediyemiz bünyesinde muhtarlıklar müdürlüğü kurduk. Burada muhtar arkadaşlarımız mahalleleriyle ilgili planlamalar yapıyor. Oluşturmuş olduğumuz mahalle meclisleriyle mahalle sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Mahallenin sorunlarını bizzat dinlemek için mahalle meclis toplantıları düzenleyip, bu toplantılarda aldığımız talepleri uyguluyoruz.

  Mahalle muhtarlarımızda sorumlu oldukları bölgeyi daha iyi tanıyan ve bilen insanlar oldukları için onların desteğiyle hedeflediğimiz hizmetleri daha sağlıklı bir şekilde ulaştırma, uygulama imkânı buluyoruz. Muhtarlarımız bizim gücümüze güç katıyor bizde bu güçle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

  Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde ve ülkemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, hayatını kaybeden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA ÇİFTÇİYE 1,5 TON TOHUM DAĞITILDI

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü katkılarıyla 1,5 ton fiğ tohumu dağıtıldı.

  Salıpazarı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda konuşan İlçe Müdürü Niyazi Özdal “Tarımsal üretimin teşvik edilmesi , hayvancılıkta kaba yem açığının giderilmesi, çiftçilerin desteklenmesi amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından 1,500 kg fiğ tohumu  üreticiye ücretsiz olarak dağıtıyoruz. ”dedi.

   

  17 çiftçiye fiğ tohumu dağıtımı programına Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Niyazi Özdal ve kurumda çalışan teknik personeller katıldı


 • HABERİN DEVAMI...

  Büyükşehirden Salıpazarı’na 54 Milyonluk Yatırım

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Salıpazarı ilçesinde yapılan yol, su ve alt yapı çalışmaları düzenlenen Toplu Açılış Töreni ile hizmete açıldı. 2014 yılından bu yana Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Salıpazarı’nda alt yapı, yol ve içme suyu çalışmaları için 53 milyon 800 bin TL harcama yapıldı.

  Salıpazarı’nda sorumluluk alanındaki yolların yarısında fazlasını bitirdiklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Salıpazarı’nda 180 kilometre grup yolumuz var. Buraya ulaştığımız yol 35 kilometre. Yani Salıpazarı’ndaki sorumlu olduğumuz yolun 6’da biri. 180 kilometrelik yolun şu ana kadar 95 kilometresini yapmışız. Yarıyı geçtik. 85 kilometre daha beton yapmamız gereken yolumuz var. Şu ana kadar burada yol için harcadığımız para 40 milyon TL. 35 kilometrelik yola 11 milyon TL para harcamışız. Sadece yol yapmıyoruz. Su işine yaptığımız harcamaları da söyleyeyim. Salıpazarı’nda SASKİ olarak 13 milyon 800 bin TL para harcamışız. Kanalizasyon olmayan yerleri yaptık. İçme suyu sorunlarını da çözdük. İçme suyu sorunu çözülen mahallelerimiz; Alan, Albak, Avut, Bereket, Dikencik, Karaman, Yavaşbey, Kalfalı, Kocalar, Yayla, Tahnal merkezinin, Sarıhasan’dır. Yapımı devam eden içme suyu ve kanalizasyon projelerini de en kısa zamanda bitirerek sorunları ortadan kaldıracağız. Salıpazarı’nda 13 sondaj açmışız. Sadece 3 tanesinde su bulmuşuz. Su eksikliği hisseden yerlerimizde tekrar tekrar sondaj çalışmaları yaparak içilebilir su bularak vatandaşımızın mağduriyetini gidereceğiz. Bugün buraya sadece Tahnal yolunun yapımı için gelmedik. Yaptığımız su ve diğer yol yapım hizmetlerinin yapımı ile ilgili ilimizin en uç noktasındaki merkezlerine yönelik yaptığımız hizmetleri hayırlı etmek, açmak için buradayız. İnşallah önümüzdeki senede diğer eksikliklerimizin hızlı bir şekilde yapımını tamamlayacağız ve halkımızın konforlu bir hayat sürmesine destek olacağız. Ordu’nun Akkuş ilçesi sınırına kadar yollarımızı kaymak gibi yaptık. Samsun’umuzun en uç noktalarından birisi olan Tahnal’da yaptığımız bu yatırımla uzak, yakın demeden çalıştığımızı göstermiş olduk” dedi.

  “CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAKILAN ÇİVİDEN DAHİ HABERİ VAR”

  30 Mart 2014 yerel seçimleri ile birlikte yetki ve sorumluluk alanlarının büyüyecek olmasından hiçbir zaman korkmadığını, aksine sevindiğini belirten Başkan Yılmaz, “Cumhurbaşkanımızın seçimlerden önce bizleri çağırdı ve Büyükşehir Yasası’nın değişeceğini, yetki ve sorumlulukların tüm ili kapsayacağını belirtti. Bizim il sınırlarımız çok geniş oralara hizmet götürmeye gücümüz yetmez demedik ve hizmet aşkıyla çalışmalara başladık. Yaptığımız işler cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ve bizzat takipleriyle gerçekleşiyor. Biz yaptığımız her çalışmayı, her ay sonunda partimizin genel merkezine rapor ediyoruz. Onlar da Cumhurbaşkanımızın önüne koyuyorlar. Yani Cumhurbaşkanımızın Türkiye’de çakılan her çividen haberi var. Allah’ım Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, bakanlarımıza milletvekillerimize, valimize, ülkenin ihyası için elini taşın altına koyan iş adamlarımıza, sanayicilerimize, STK’lara sağlık, dirlik, birlik versin” diye konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  İlköğretim Haftası dolayısıyla program düzenlendi

  lçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Gökçeli İlkokunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Yeni Eğitim-Öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni başarılar elde etmenizi temenni ederek; derslerinizde, sportif, sanat ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olmayı kendinize ilke edinmenizi diliyorum.” dedi. 

  Salıpazarı Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş sözlerine şöyle devam etti.”Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığımız geniş bir müfredat değişikliği ile öğrencilerimizin ezberden uzak onları hayata hazırlayan yeni bir eğitim programının uygulanmasına başlamıştır.

  Çağımız bilgisayar çağı öğrencilerimiz vakitlerinin büyük bir kısmını cep telefonu ve bilgisayarlarla geçirmektedir. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmamız gerekmektedir. İlçemizde bu alanda yapılan çok güzel uygulamalar bulunmaktadır. Bu yılda kitap okuma ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalara katkı sunmaya devam edeceğiz. 

  Kıymetli Meslektaşlarım! Sizler, öğretmenlik gibi onurlu bir mesleğin temsilcileri olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek onların üreten, düşünen, sorgulayan bireyler olarak hayata atılmaları için büyük bir görev üstlenmiş durumdasınız. Öğrencilerimizi eğitirken onları aynı zamanda iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirmeliyiz. Yapacağınız fedakârlıklar için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. 

  Bu duygu ve düşüncelerle, “İlköğretim Haftası”nı kutluyor; büyük bir inanç ve özveriyle öğretmenlik mesleğini icra eden istikbalimizin mimarı kıymetli öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimizle birlikte 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ülkemize, Salıpazarı’mıza ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

  Programda öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler sunuldu. 

  Etkinliğe Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,İlçe Jandarma komutanı Hakan Akçay katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  GAZİLER GÜNÜ SALIPAZARI’NDA KUTLANDI

  Salıpazarı ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. 

  Törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

  Öğrencilerin de şiirler seslendirdiği törene Salıpazarı Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri Özkan Pekşen, Gaziler, Şehit aileleri ile daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. 


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, 'Bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur.'

  2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması münasebetiyle Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail Yaman’la birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş’ı ziyaret eden Belediye Başkanı Halil Akgül  yeni Eğitim-Öğretim yılının güzel, başarılı ve verimli geçmesi için temennilerde bulundu.

  Başkan Akgül burada yaptığı açıklamada;

   "Ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine yükseltmek eğitimli, nitelikli, çalışkan, vatanını, milletini seven insanlarla mümkündür. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur. Eğitimin hayatımız boyunca ne kadar önemli bir süreç olduğunu unutmamalıyız.”dedi.

  Salıpazarı İlçe Milli Eğitim müdürü Ali Savaş ise bütün kadrolarımızla 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılına hazırız diyerek ziyaretlerinden dolayı Başkan Akgül’e teşekkür etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Yapıldı

  Salıpazarı Kaymakamlığı ve Salıpazarı Belediye Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda meydanda düzenlenen bayramlaşma törene Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ve İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay katıldı.

  Cumhuriyet Meydanında halkla buluşan protokol üyeleri vatandaşın bayramını kutladı, onlara ikramlarda bulundu.

  Belediye Başkanı Akgül, Bayramların kucaklaşmaya, kırgınlıkların ve küskünlüklerin sona ermesine vesile olan çok özel günler olduğunun altını çizdi. Başkan Akgül, "Bu günlerde yaşanan kırgınlıklar ve küskünlüklerinde sona ermesini Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.

   

  Sürücüleri de uyaran Başkan Akgül, her bayram yaşanan trafik kazalarına dikkat çekerek, "Bayram nedeniyle trafik akımı başlayınca ne yazık ki büyük acılarında yaşanmasına neden oluyor. Yavaş gidelim. Trafik kurallarına uyalım" diye konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhuriyet Meydanında kutlandı

  Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören kutlamaları saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Törene İlçe Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Emniyet Amir Vekili Özkan Pekşen, Daire Amirleri,  siyasi parti temsilcileri  katıldı. 

  Salıpazarı Kaymakamı  Hilal Küsmez Günaydın, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Belediye Başkanı Halil Akgül’ ün  anıta çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende günün anlam ve önemi ile ilgili Jandarma Astsubay Çavuş Kamil Bulut tarafından yapılan konuşma sonrasında,  öğrenciler tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın anlam ve önemini hissettiren şiirlerin okunmasıyla,  Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören sona erdi. 

  Törenin ardından Kaymakam Günaydın, Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.


  Mesajında 30 Ağustos zaferinin Türk milletine kayıtsız, şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelediğini vurgulayan Başkan Akgül;

    “Kurtuluş Savaşı'nın başarı noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi, ulusumuzun fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir.

  Bir milletin vatan sevgisiyle, onuruyla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve direnişinin yakın Türk tarihindeki karşılığı; 30 Ağustos 1922’de zafer kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. 95. yılını kutladığımız bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. Bize düşende bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır.

   Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, kahraman ordusuyla verilen mücadele sonunda kazanılan bu büyük zaferin 95. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, kahraman şehit ve gazilerimizi bu özel gün nedeniyle bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz” dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile anıldı.

  Salıpazarı  llçesinde, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit düşenler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile anıldı.

  Gökçeli Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Meydanında gerçekleştirilen kutlamalara Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ile ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda 15 Temmuz gecesi yaşananlarla ilgili görseller,slayt gösterileri ve şiirler okundu. Akşam namazı İlçe Müftüsü Avni Bolat tarafından kıldırıldı. Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

   

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, şunları söyledi:

   

  Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere bu vatan için şehit olan canınını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor yine 15 Temmuz gecesi göğsünü tanklara siper eden tüm gazilerimize şifa diliyor, o gece meydanları dolduran tüm halkımıza şükranlarımı iletiyorum.

  15 Temmuz gecesi cumhurbaşkanımızın çağrısıyla yüce Türk milleti meydanlara dolmuş ve hainlere dersini vermiştir.

  Bu aziz millet darbeye karşı koyarak adını bir kez daha tarihe altın harflerle yazdırmıştır.  Allah’a şükürler olsun ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeleri gördük. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar gördüler ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

  Bu milletin parasıyla alınan tanklarla uçaklara  TBMM bombalanmış, halkımızın üzerine kurşun sıkılmıştır.

  Sormak istiyorum hainlere, 15 yılda yapılan 20.000 km duble yolu mu beğenmediniz de darbe yaptınız? 3.000 dolardan 10.000 dolara çıkan milli geliri beğenmediğiniz için mi darbe yapmaya kalktınız ? 5 yıldızlı otel konseptinde olan hastenelerimizi 7 yıldızlı otel yapmak için mi darbe yaptınız?

  Türk milleti ne zaman ayaklansa, kendi kendini yönetmeye kalksa hep bu şekilde darbe girişimleriyle karşı karşıya kalmıştır. Bizim Türk milleti olarak birlik, beraberlik içinde olmamız, iyi olmamız, diri olmamız ve çok çalışmamız lazım.

  Yüce Türk milleti Sakarya Meydan Muharebesi, Dumlupınar’da, Çanakkale’de nasıl 7 düvene karşı savaşıp gücünü gösterdiyse 15 Temmuz gecesi de büyüklüğünü göstermiştir. Huzurlarınızda bir kez daha aziz Türk milletine teşekkür ediyorum.

  Bizim asıl vatanımız burasıdır. Biz Iraklılar gibi, Suriyeliler gibi bir başka yere sığınmaya ne de başka yere gitmek gibi bir düşüncemiz yoktur.  Ölsek de kalsak da bu topraklarda hep beraber kenetlenmek zorundayız.  Bu vatana ihanet edenler kesinlikle bir gün cezasını çekecektir.

  Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki konuşması  Meydana kurulan dev ekrandan naklen takip edilerek, 15 Temmuz Belgeseli izlettirildi. Ellerinde bayrak ve meşalelerle yüzlerce kişinin katıldığı Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde vatandaşlara pide ve ayran ikramı yapıldı.

  15 Temmuz Şehitler Meydanında Kur'an-ı Kerim okunması ve  Demokrasi Nöbetiyle devam eden program toplu kılınan sabah namazıyla sona erdi.

  15/07/2017


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı Belediye Personelleri Yaygın Tatbikatına katıldı

  Salıpazarı Belediyesi personeline, bina içi, açık alan ve araç yangınları gibi benzeri durumlarda karşılaşılması muhtemel durumlarda müdahale tekniklerinin anlatıldığı uygulamalı hizmet içi eğitimi verildi.Belediyemiz insan kaynakları müdürü Ahmet Karagüzel ve iş güvenliği uzmanı İbrahim İNCE işbirliği ile planlanan belediye personeline yönelik hizmet içi eğitimlere önem verdiklerini çünkü bilgili, bilinçli ve işinde uzman ve güvenli bir personelin iş hacmi kapasitesinin her zaman yüksek alacağını söyledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Eğitim Şubesi yetkililerince verilen ve kurumda çalışan personele yönelik olası bina, açık alan ve araç yangınlarına müdahale tekniklerinin anlatıldığı uygulamalı eğitimin son derece faydalı olduğunu belirten ,Salıpazarı Belediyesi başkanı Halil Akgül  çalışan personelimizin çalışma ortamı, kullandığı iş makinesi ve araç gereçlerine önem veriyoruz.Dolayısıyla sık sık İş güvenliği eğitimleri ile ilgili hizmet içi eğitim seminerleri düzenliyoruz hem önem veriyor hem de öncelik tanıyoruz.  Bugün belediye personeline yönelik kurum içinde olabilecek yangın hakkında öncelikle tedbirler, yangın halinde yapılması gerekenler,
   
  ekip çalışmasının başarısı ve yangın hakkında bilgeler verildi  dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı’nda Şehitlikler Ziyaret Edildi

  15 Temmuz’un yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Salıpazarı İlçesinde de bir dizi etkinlikler düzenleniyor. Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül ,Jandarma Bölük Komutanı Hakan Akçay ,ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman şehitlikleri ziyaret ederek dua okudular.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz kalkışmasına karşı insanların köylerden, uzak mahallelerden meydanlara aktığını belirterek, "15 Temmuz bir milletin dirilişine neden oldu" dedi

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz ihanet kalkışmasının milletin dirilişine neden olduğunu, Türk Milletinin bu darbe girişimine karşı kenetlenerek tek yürek olduğunu söyledi. 15 Temmuz'un yaklaşan yıldönümü öncesinde o karanlık geceyi anlatan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, bu tarihi unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını ifade etti.

  Salıpazarı’nda 15 Temmuz’un yıl dönümü Cumartesi akşam Gökçeli Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenecek programla devam edecek.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA YÖRESEL PAZAR AÇILDI

  Bereket Mahallesi Şehit İbrahim Yaman Parkı içersinde bulunan yöresel ürün pazarı Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve Belediye Başkanı Halil Akgül’ün katılımlarıyla açıldı.

  BU PAZAR BİR İLK.

  Beldiye Başkanı Halil Akgül açılışta yaptığı konuşmada, Salıpazarı-Çarşamba arası artık 8 dakika. Bundan böyle İlçemize daha çok yerli turist geleceğine inanıyoruz. Bu gün burada açılışını yaptığımız organik pazar bir ilk olacak. Pazara gelenlerin Salıpazarı’nın tabii ve doğal güzelliklerinin yanında bu güzel, Salıpazarı’nda yetişmiş organik ürünlerden, güzel eserlerden faydalanacağını düşünüyoruz. Onun için ben bugün burada bulunan değerli girişimci kadınlarımıza,kardeşlerimize bir esnaf  ruhuyla şunu söylemek istiyorum. Belki işler 1 hafta,2 hafta belki 1 ay yolunda gitmeyebilir ama inanıyorum biz bu pazarı burada oturttuğumuzda, Pazar burada kendini kabullendirdiğinde çok farklı olacağını düşünüyorum. Bunun için biraz sabır gerekiyor.

  DOĞAL YAŞAMIN BAŞKENTİ.

  Salıpazarı İlçemizi coğrafi yapısı ve doğal güzellikleriyle doğal yaşamın başkenti olarak adlandırdık.  Tarihi ve Turistlik alanlarının yanında bu pazarda sergilenen bir birinden güzel yöresel ürünlerle tanışacak olan bölge halkı Salıpazarı’nın zenginliklerinin farkına varacak.

  Bu işin oluşumunda büyük emekleri bulunan Mikrofinans Şube Müdürü Nuray Erensoy’u da tebrik etmek gerekir.3-4 yıldır bu işin kaynağında çok uğraş verdi.Salıpazarı’nın tanıtımı adına çok büyük katkıları oldu. Şimdi bu pazarın kurulmasında da katkısı var.

  Salıpazarı Belediyesi ve Mikrofinans işbiriliği ile yöresel ürünlerinde satılacağı pazarın açılışında konşan Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ise şunları söyledi.

  Bugün burada kadının emeğinin ete kemiğe büründüğü bir proje için bir araya  geldik. Destek olmak için, tebrik etmek için ve bundan sonrası içinde yanlarında olacağımızı beyan etmek için. Zaten güçlü olan kadınlarımıza biraz olsun destek olmak için buradayız.

  HER DAİM YANINIZDAYIZ.

  15 kadın her Cuma burada el emeği göz nuru ürünlerini satacaklar. Hem kendileri satacaklar hem  kendileri kazanacak hem de bizim için yerli turist için, yerli turistleri getirebileceğimiz bir alışveriş ortamı yaratmış olacaklar. Kadınlarımızı konuşa konuşa, sabırla, yılmadan motive eden Mikrokredi Finans Şube Müdürü Nuray Erensoy’u, desteklerini hiç esirgemeyen Beldediye Başkanı’mızı tebrik ve taktir ediyorum. 1 yıl boyunca çok uğraşıcaksınız, belki bir müşteri bile olmayacak, o bir müşteri hep ben olmaya çalışıcam hiç kimse kalmasa da. Emin olun çok daha kalabalık olacak. Belki başlarda zor olacak ama tanıtımınız için elimizden geleni yapacağız. Çeşitli ilçelerde duyurmaya çalışacağız. Burada daim olmanızı sağlamaya çalışacağız. Her daim yanınızdayız. Gerçekten çok tebrik ve taktir ediyorum. Burada kazandığınız her kuruş sonuna kadar helal ve çok da bereketli olacak. Bol bol kazanıp harcamanızı diliyorum. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun.

  Yöresel Pazar açılışına Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muzaffer Aydın, Yedaş İşletme Şefi Yunus Çolak,Mikrofinans Şübe Müdürü Nuray Erensoy, Girişimci Kadınlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Pazarı olarak kullanılan 100.Yıl Bulvarı zerindeki Pazarın yeri Orta Mahallaye Taşınıyor

  Bu hafta son kez kurulan Salıpazarı halk pazarı önümüzdeki haftadan itiraberen Orta Mahallede kurulacak.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül pazarcı esnafını tek tek gezerek konu hakkında bilgi verdi.

  Başkan Akgül “ İlçemizde her Salı kurulan semt pazarı 5.köprü inşaatının başlamasıyla artık karayollarının kullanımına sunuldu. 100.Yıl Bulvarını Terme kara yoluna bağlayacak olan 5. Köprü nedeniyle 20 yıllık semt pazarı önümüzdeki haftadan itibaren İlçemiz Orta Mahallede kurulacak.

  Bu nedenle pazarcı esnafımıza bilgi verdik. Onları haftaya Salı günü yeni yerlerinde  hizmet vermeye davet ettik. Kalıcı bir Pazar yeri inşa edene kadar esnafımızı Orta Mahallede yeni yerlerine yerleştireceğiz.”dedi.

  Başkan Akgül esnafın hoşgörülü anlayışından dolayı hepsine teşekkür etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA DEĞİŞİM SÜRÜYOR

  15 Temmuz Şehitler Meydanı ile Cumhuriyet Meydanlarının yapımından hemen sonra asfalt çalışmalarına başlanan ilçede  vatandaş çalışmalardan memnun.

  İLÇE NAKIŞ NAKIŞ İŞLENDİ.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, altyapı ve kanalizasyon çalışmaları nedeniyle biraz sıkıntı çektik. Halkımıza sabırlı olun dedik. Şimdi ise 18 km altyapı ve kanalizasyon çalışmaları tamamlandı. Havaların ısınması ile ilçenin her mahallesinde üst yapıya ağırlık verdik. İlçe merkezini 35 bin metre kare kilitli parke ile adeta nakış nakış işledik.

  70 KİLOMETRE BETON YOL

  Yıllardır özlemle ve sabırla hayalini kurduğumuz Salıpazarı -Tahnal- Ordu grup yolumuz nihayet bitti. Yakında Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın da katılımları ile açılışını yapacağız. 33 km uzunluğunda olan grup yolumuz Samsun’da yapılan en uzun beton olma özelliğini taşıyor.

  ŞEHİR MERKEZİ DEĞİŞİYOR.

  Halkımızın bizlere gösterdiği sabır ve hoşgörüden dolayı teşekkür ediyorum. Biraz sıkıntı çektik ama şimdi meyvesini  görmeye başladık. Altyapı sorununun çözülmesiyle yollarımız bir bir yapılıyor. Şimdi de Şehit Erol İşal Caddesinden Yeşil Mahallesi istikameti sıcak asfalt ile kaplanıyor. Çalışmalar başladı. Daha sonra sırada Cumhuriyet Meydanından Lise Caddesi ile Alan Mahallesi istikametine doğru asfaltlama çalışmalarımız devam edecektir.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI YAĞLI GÜREŞLERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

  Pehlivanlar 8 boyda kol bağlayarak kıyasıya mücadele etti. Başpehlivanlığa uzanan isim ise Ünal Kahraman oldu.

  Ata sporu yağlı güreşler, Salıpazarı’nda yaşatılmaya devam ediyor. Salıpazarı Belediyesinin öncülüğünde bu yıl düzenlenen 3. Geleneksel Karacalar-Muslubey-Biçme Yağlı Güreşleri, Muslubey şenlik alanında yapıldı. Yağlı güreşler etkinliğine Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin,MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün,MHP Salıpazarı İlçe Başkanı Cavit Yıldırım,Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir,Esenyurt Salıpazarılılar Dernek Başkanı Mustafa Tarım,Sultanbeyli Salıpazarlılar Dernek Başkanı Mehmet Candan,Turizm ve Tanıtım Dernek Başkanı Ertan Özcan, ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  KOMİTE ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

  Etkinliklerde konuşma yapan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yağlı güreşlerde emeği geçenlere özellikle Karacalar Mahalle Muhtarı Erol Gürsoy,Biçme Mahalle Muhtarı Halil Tuğrul ve Ahmet Kesimoğlu’na  teşekkür ederek gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi. Yağlı güreşlerin bir ata sporu olduğunu hatırlatan Başkan Akgül, şunları söyledi:

  İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİ

  “Türk spor tarihinde engin, Türk spor geleneğinde zengin bir yere sahip olan güreş, insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip. Bütün sporların prototiplerinde olduğu gibi, güreşte eski devirlerde savaşa hazırlık amacıyla yapılmaktaydı. M.Ö. 4. yüzyıldan beri Türklerin ata sporudur “yağlı güreş”. İlkbahar aylarında doğanın canlanışını kutlamak amacıyla yapılan etkinliklerde, evlenme törenlerinde, zafer şölenlerinde hep güreş karşılaşmaları yapılırdı. Salıpazarı Belediyesi olarak ata sporlarına sahip çıkmak için yağlı güreşleri ilçemize taşıdık.”dedi.

  BAŞPEHLİVAN ÜNAL KAHRAMAN

  Aralarında Hüseyin Şahinal,Şükrü Kazan,Nuri Zengin,Mahmut Kavakçı,Osman Özgün,Hamza Köseoğlu,Ünal Kahraman,Ahmet Kavakçı gibi başpehlivanların da bulunduğu 124 güreşçi kispetlerini giyerek 8 boyda kol bağladı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı güreşlerde baş pehlivanlık için final müsabakasında Hüseyin Şahinal ve Ünal Kahraman  karşı karşıya geldi. Zorlu ve çekişmeli geçen final müsabakasında güreşçiler yenişemeyince puanlamaya geçildi.Rakibine 2-1 üstünlük sağlayan Ünal Kahraman  başpehlivanlığa uzanan isim oldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş’ın Katılımı İle Bayramlaşma Merasimimizi Gerçekleştirdik

  Belediyesinde geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni Ramazan Bayramının ilk gününde başkanlık makamında gerçekleşti.

  Başkan Akgül, belediyede çalışan personel, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve misafirleriyle tek tek bayramlaştı.

  Bayramlaşma töreninde, Başkan Halil Akgül katılımcıların bayramını kutlayarak; “Biz bir aileyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizi hak ettiği hizmetleri yerine getirmek için mesai saati gözetmeksizin çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin ve ailelerinizin bayramını kutluyorum” dedi.

  Bayramlaşma programından sonra Samsun Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş,İl Koordinatörü Hakan Ay beyi teşkilat mensubu arkadaşlarımızın katılımları ile AK Parti İlçe Teşkilatımızda Bayramlaşma merasimi gerçekleştirildi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BELEDIYE BAŞKANI HALİL AKGÜL RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

  Vatandaşların bayramını en içten dileklerle kutladığını belirten Başkan Akgül, "Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir. Bu anlamlı bayramın Salıpazarı halkı için, milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum. " dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL İFTAR GELENEĞİNİ BOZMADI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ramazan ayında personeline verdiği iftar yemeği geleneğini bu yıl da bozmadı. 

  İftar yemeğinde personeli ile aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Salıpazarı’nın gelişmesine katkı sunarak ilçemize hizmet eden siz personelime teşekkür ediyorum” sözleriyle “Hoş geldiniz” dedi.

  Belediyenin başarısında tüm personelin imzasının olduğuna dikkat çeken Başkan Akgül, iftar buluşmalarında şu ifadeleri kullandı: “Yaşamımızda özel aylar ve günler vardır. Ramazan ayı da bu özel aylardan biri. Bu gün bizleri bu iftar sofrasında buluşturan Rabbime şükürler olsun. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun. Bugüne kadar yaptığınız katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum”

  Belediye çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Akgül, “Son iki yıldır hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Kısa sürede çok güzel işler yaptık. Bunda hiç şüphesiz siz çalışanlarımızın katkısı büyüktür.”dedi.

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat