İLÇEMİZDEN HABERLER


 • HABERİN DEVAMI...

  HAYDI SALIPAZARI STADYUMA

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “Samsunspor olmak ya da olmamak maçına çıkıyor.Haydi Salıpazarı stadyuma”dedi.

  ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLANACAK

  Başkan Akgül, Spor Toto 1. Lig'de hafta sonu sahasında Denizlispor'u ağırlayacak Samsunspor'a destek için ilçeden maça gidecekler için ücretsiz ulaşım desteği vereceklerini belirtti. 

  OLMAK YA DA OLMAMAK

  Pazar günü saat 13.00’da Yeni 19 Mayıs stadında oynanacak Samsunspor-Denzlispor maç için konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “Bu maç bizim için,Samsun için olmak ya da olmamak maçıdır.Bu önemli karşılaşma için gerekirse Salıpazarı’nı seferber edeceğiz. Maç günü Cumhuriyet Meydanından ücretsiz otobüsler hareket edecektir. Bütün Salıpazarı’nı stadyuma davet ediyoruz. Umut ediyoruz Samsunspor bu ligde kalacaktır.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL’DEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, İslam tarihinin en anlamlı gecelerinden biri olan ve Peygamber Efendimizin Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak kutlanan İsra ve Miraç’ın insanlık alemi için birçok mesaj ve mucizelerle dolu olduğunu söyledi. 

  Başkan Akgül mesajında, "Miraç gecesi, sevgili Peygamberimizin, bir gece Mescid-i Haram'dan, Yüce Allah'ın bir kısım ayetlerinin gösterilmesi için, çevresi mübarek kılınan Mescid-i Aksa'ya götürülmesi, oradan da zaman ve mekan unsurlarının aşıldığı bir makama ulaştırılması olayının cereyan ettiği gecedir. Kandil olarak adlandırılan geceler, ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır.

  Bu geceler, kendimizi ve yaptıklarımızı bir kez daha gözden geçirmek ve sorumluluklarımızı hatırlamak bakımından bir fırsat olarak düşünülmelidir. Dolayısıyla, Miraç Kandili de bu anlayışla değerlendirilmeli, anlam ve ruhuna uygun olarak, toplumsal huzur ve barışı sağlamaya yönelik gayretler sürekli artırılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin tüm insanlığın huzur ve barışına vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum" ifadelerini kulland


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA GURUR …TAM 173 YIL

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail Yaman,İyi Parti Salıpazarı İlçe Başkanı Şakir Şahin,Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri , emniyet teşkilatı mensupları ve vatandaşlar katıldı. 

  Salıpazarı İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden’in Atatürk anıtına çelenk bırakmasının ardından program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başladı.

  ÖZDEN, "ASLA ÖDÜN VERMEDİK"

  Çelenk sunma töreninde konuşan İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden ,“Her türlü suça ve suç örgütlerine karşı verilen başarılı mücadelenin gerçekleşmesinde toplumun desteğini alan Emniyet teşkilatı, görevin yerine getirilmesi uğruna şehitler ve gaziler vermiş ancak ülkeye, devlete ve halka hizmet anlaşışından asla ödün vermemiştir. 

  Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlılığı,insan haklarına saygıyı, adaletli olmayı, sorumluluğu, güvenirliği , çalışkanlığı ve fedakarlığı şiar edinmiş polisimizin, daha etkin ve verimli hizmet vermesi için teknolojik donanımı ve eğitim seviyesi sürekli arttırılmaktadır. 

  Tüm teşkilat mensuplarımızın ve fedakar ailelerinin 173. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor,görevi uğruna canlarını veren azizi şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”dedi.

  Konuşmaların ardından Okullarda düzenlenen şiir,resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.Program, Emniyet Amirliğindeki pasta kesimi ve verilen ikramlarla son buldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  ŞEHİT SAMET TOKUR İÇİN MEVLİT OKUTULDU

  Hatay Amanoslar'da bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Samet Tokur için mevlit okutuldu.

  Samsun Valisi Osman Kaymak'ında katıldığı mevlit programı Şehidin Kalfalı Mahallesindeki  kabrinin bulunduğu alanda yapıldı.

  Samsun Valisi Osman Kaymak, Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın,Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,İl Jandarma Komutanı J.Albay Ünsal Ağaoğlu, İlçe Jandarma Komutanı  J.Ast.Kd.Bçvş. Hakan Akçay  şehit ailesine taziyede bulunduktan sonra şehit Samet Tokur'un kabri başında dua ettiler.

  Kuran-Kerim tilaveti ve mevlidi şerifin okunmasının ardından tüm şehitler için dua edildi. Mevlit programına şehidin ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  İstanbul'da Samsun bayramı

  Samsun Dernekler Federasyonu'nun(SADEF) 'Sevgi ve Hoşgörü Kahvaltısı' adı altında düzenlediği Büyük Buluşma'ya katılan 2 bine yakın Samsunlu, hasret giderdi.

  SADEF tarafından İstanbul Üsküdar'da düzenlenen Sevgi ve Hoşgörü Kahvaltısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Ravza Kavakçı, milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Orhan Kırcalı, Halis Dalkılıç'ın yanısıra 2 bine yakın Samsunlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

   

  BAŞ: SAMSUN BİRLİKTELİĞİ İÇİN

  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in ev sahipliğinde belediye hizmet binasının VİP Salonu'nda gerçekleştirilen kahvaltının açılış konuşmasını yapan SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, "2004 yılında kurulan SADEF, gurbette hemşehrilerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde olmak, örf, adet ve kültürel geleneklerimizi bir arada yaşayabilmek amacıyla çalışmalarını, hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Daha güçlü bir Samsun birlikteliği için mücadele ediyoruz" dedi.

   

  KILIÇ: BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN

  Kahvaltıda birer konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile milletvekili Akif Çağatay Kılıç, SADEF'e organizasyon nedeniyle teşekkür etti. Karaaslan, "Samsunluların birlik ve beraberliğinin İstanbul'daki yansıması olan bu kahvaltıda yer almak mutluluk verici" derken, Kılıç ise, "Bu birlik ve beraberliğimizin daimi olmasını en büyük dileğimiz" ifadelerini kullandı.

   

  Kahvaltı programına Samsun'dan ayrıca Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin de katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Amanos Dağlarında yürütülen terör operasyonu kapsamındaki arama tarama faaliyetleri sırasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Tokur'un cenazesi, Samsun'da toprağa verildi

  Amanos Dağlarında yürütülen terör operasyonu kapsamındaki arama tarama faaliyetleri sırasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Tokur'un cenazesi, Samsun'da toprağa verildi Cenaze törenine Sağlık Bakanı Demircan da katıldı

  Amanos Dağlarında yürütülen terör operasyonu kapsamındaki arama tarama faaliyetleri sırasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Samet Tokur, Samsun'un Salıpazarı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

   

  Şehidin naaşı, ilçe merkezindeki babaevinde helallik alındıktan sonra Fatih Camisi'ne getirildi.

  Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından şehit Tokur'un cenazesi, bir süre askerlerin omzunda taşındı.

  Şehidin naaşı daha sonra Kalfalı Mahallesinde aile kabristanlığında toprağa verildi.

  Cenaze törenine şehidin eşi Melike, annesi Nazmiye, babası Sebahattin Tokur'un yanı sıra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç ve Fuat Köktaş, CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Hayati Tekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ile vatandaşlar katıldı.

   


 • HABERİN DEVAMI...

  ŞEHİDİMİZİN NAAŞI SALIPAZARI’NDA

  Amanoslar'daki terör operasyonu Şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Tokur'un naaşı memleketi Samsun'a getirildi

  Amanos Dağları'nda yürütülen terör operasyonu kapsamındaki arama tarama faaliyetleri sırasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Samet Tokur'un naaşı memleketi Samsun'a getirildi.

  Çarşamba Havaalanından alınan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Tokur'un naşı buradan doğum yeri olan Salıpazarı ilçesine götürüldü.

  Adana'daki İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirilen Tokur'un cenazesini, yakınları, Samsun Valisi Osman Kaymak, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Piyade Alpay Recep Ali Üstün, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel,Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ile diğer yetkililer karşıladı.

  Şehidin Ankara'da bulunan eşi Melike Tokur ile İstanbul'daki annesi Nazmiye ve babası Sebahattin Tokur'un da bu gece uçakla Samsun'a geleceği öğrenildi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Acı haber! Şehidin var Salıpazarı

  Amanos Dağları'ndaki çatışmada yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan uzman çavuşun Samsunlu olduğu öğrenildi.

  Hatay Valisi Erdal Ata, Arsuz ilçesi kırsalında dün gece terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 1 uzman çavuş şehit olduğunu, 8 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

  SAMSUN NÜFUSUNA KAYITLI
  Şehit olan uzman çavuş'un Samsun'un Salıpazarı İlçesi nüfusuna kayıtlı Samet Tokur olduğu öğrenildi.

  25 yaşındaki Tokur'un evli olduğu Anne babasının İstanbul'da yaşadığı eşinin ise Ankara'da ikamet ettiği belirtildi.

  Vali Ata, İskenderun Devlet Hastanesi’nde yaptığı açıklamada, Karagöz Mahallesi Meti Sırtları bölgesinde dün bir grup terörist tespit edilmesi üzerine bölgeye düzenlenen hava destekli operasyonda şuan 8 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Ancak bu sabaha karşı arazi taramasında yaralı bir teröristin ateş açması üzerine bir uzman çavuşun şehit olduğunu açıklayan Vali Ata, "Amanos Dağlarında bir tane dahi terörist kalmayana kadar operasyonlarımızı devam edecek. Jandarmanın yaptığı istibarat çalışmaları neticesinde jandarmamız ve silahlar kuvvetler daha önce hareket geçti ve onların eylemleri engellendi. Eylemi Zeytin Dalı Harekatı’na misilleme olarak yapmak istedikleri bilgisi var" dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  AFRİN’DE GÖREVLİ ASKERE EVİNDE ZİYARET

  SİLAH ARKADAŞI YANINDA ŞEHİT DÜŞTÜ

  Afrin'de bir ay süre ile görev yapan Vet.Uzm.Çvş. Abdullah Şahin burada mayın arama ve temizleme faaliyetinde bulunmuş, mayın patlaması sonucu yanında bulunan silah arkadaşı şehit düşmüştü. Vet.Uzm.Çvş. Abdullah Şahin olayın ardından 10 gün izne ayrılarak Salıpazarı'nda bulunan ailesini ziyarete gelmişti.

  'AYAĞINIZA TAŞ DEĞMESİN'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül kahraman  askeri babasının evinde ziyaret etti. Başkan Akgül , "Abdullah kardeşimiz bizim evladımız. Kendisi Zeytin Dalı harekatı kapsamında Afrin'e giderek aslanlar gibi görevini yapmıştır. Onunla gurur duyuyoruz. Tüm askerlerimizin bu kutsal görevde ayaklarına taş değmesin. Dualarımız sınır ötesinde onların yanındadır."dedi.

  Başkan Akgül  Vet.Uzm.Çvş. Abdullah Şahin'e Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  ŞEHİT AİLELERİNE KURAN-I KERİM VE TÜRK BAYRAĞI

  Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçe Jandarma Komutanı ve ilçe Emniyet Amiri şehit ailelerini ziyaret etti.

  Salıpazarı İlçesinde Doğu ve Güneydoğu'da  terörle mücadele sırasında çıkan çatışmalarda şehit olan  Adnan Yıldız, Muharrem Demir,Davut Kuzu ve Hüseyin Atasever'in ailelerini ikametgahlarında ziyaret etti. Aillelere Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL REGAİP KANDİLİ MESAJI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm vatandaşların Üç Aylar ve Regaib Kandili’ni tebrik etti.

  Başkan Akgül, üç ayların başlangıcı ve Regaib kandili nedeniyle yayınladığı mesajında, “Kandiller, sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşımların da yoğun olarak yaşandığı günlerdir. Ülkemizin geçtiği bu zor dönemde milletçe, huzurun sağlanabilmesi için bu günleri en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı diliyor, kandilin, tüm halkımıza, milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum;”dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi

  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yılı dolayısıyla Salıpazarı İlçesinde tören ve etkinlikler gerçekleştirildi.

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanında başlayan törende çelenkler sunuldu, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

  Cumhuriyet Meydanındaki programın ardında Bereket Fatih Camiinde Kuran-ı Kerim ve mevlit okutuldu.

  Törene, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yetkilileri, öğretmenler, öğrenciler ve şehit aileleri katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI'NDA MENZİL KIZILELMA KERMESİ

  Salıpazarı'nda Menzil Kızılelma kermesi düzenlendi.

  Salıpazarı İmam Hatip Okullarındca hazırlanan kermes Cumhuriyet Meydanında açıldı. Kermesten elde edilecek geliri ise Mehmetçik Vakfına  bağışlanacak.

  Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Menzil Kızılma kermesinin açılışını Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve Belediye Başkanı Halil Akgül yaptı.

  Kermes iki gün boyunca açık kalacak.


 • HABERİN DEVAMI...

  MİLLİ MARŞIMIZ 97 YAŞINDA

  İstiklal Marşı’nın Kabulü’nin 97. Yıldönümü Salıpazarı'nda yapılan törenle anıldı.

  Salıpazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’nda, İstiklal Marşı’nın kabulü drama çalışması sahnelendi ve günün anlamını belirten türküler Salıpazarı İmam Hatip Ortaokulu korosu tarafından seslendirildi.

  Anma programına Salıpazarı  Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, kamu kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Programda resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından çeşitli  hediyeler verildi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, 'Kadınlarımız baştacımız'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül  8 Mart Dünya Kadınlar Günü  kapsamında ilçede faaliyet gösteren özel sektör ve kamu kurumlarında çalışan kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı.

  Beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş ve Yedaş İşletme Şefi Yunus Çolak ile Hükümet Konağında çalışan kadın personeli ziyaret eden Başkan Akgül  İlçe Devlet Hastanesi, iki özel sektör olan tekstil atölyelerini, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü, Bereker YİBO ve Avut İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve beraberindekiler kadınlara karanfil ve çikolata ikram ederek bir süre sohbet ettiler.

  Başkan Akgül  8  Mart Dünya Kadınları Gününde,Kadınlar Günü kutlanmasının temelinde eşitlik, bağımsızlık ve politik haksızlıkların ortadan kalkması için verilen mücadeleyle haksızlığa ve eşitsizliğe son vermek adına uygarlık yolunda önemli bir adımın kanıtı olduğunu belirterek, "Türk toplumunda aile, ailenin içinde de kadının yeri ve önemi büyüktür.

  Sağlıklı ve huzurlu bir toplumun temel taşları olan varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı ve üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesilleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadır.
  Bu anlayışla başımızın tacı yarınlarımızın mimarı kadınlarımızın toplum içinde gereken saygı ve değeri görmesi adına ülkemizde önemli adımların atılması gerektiğine inanıyorum. "dedi. 


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI 1.ÇOCUK KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI

  Salıpazarı Belediye Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen  “Salıpazarı 1. Çocuk Kitap Günleri” başladı.

  Hasan Çelebi Çok Programlı Lisesi Kapalı spor Salonunda düzenlenen Kitap Günlerine Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Ülkü-Tek Samsun Şube Başkanı İlyas Aydın, Çarşamba Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sait Kuzu,Turizm ve Tanıtım Dernek Başkanı Ertan Özcan ve çok sayıda öğretmen  ile öğrenci katıldı.

  Salıpazarı’nda iki gün sürecek olan 1. Çocuk Kitap günlerine 13 yayın evi ile yazarlar İbrahim Ünsal Uçar, Hasan Yiğit ve Nihat Gökmen kitapları ile katıldı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “ Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkılarıyla bu yıl ilkini düzenlediğimiz Salıpazarı 1. Çocuk Kitap Günleri’ne gösterilen yoğun ilgi bizleri hem umutlandırdı hem de gururlandırdı.”dedi.

  Toplumda kitap okuma alışkanlığının artırılması gerektiğini ifade eden Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül, bu kapsamda farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.

  Kitap okuma alışkanlığının çocuklara daha kolay kazandırılabileceğini belirten Belediye Başkanı Halil Akgük , “Çocuk Kitap Günleri” adı altında böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, 'YÜREĞİMİZ YANIYOR'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül "Şehitlerimiz var.Acımız büyük,yüreğimiz yanıyor."dedi.

  Başkan Akgül yaptığı yazılı açıklamada;

  "Zaman her daim bir olma, kardeş olma zamanıdır. Afrin'deki bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik başlattığımız Zeytin Dalı Operasyonu başarı ile sürüyor. Terörün her türlüsüyle ülkemizin huzuruna kastedenler, birbirine sıkıca kenetlenmiş Türk milleti sayesinde hedeflerine ulaşamayacaklardır. Zor zamanlarda dayanışma içinde, birlik ve beraberlik içinde olan milletimiz bu süreçte de terörle sonuna kadar mücadele edecektir.

  Şehitlerimiz yüreğimizi yakıyor. Rakam olarak ifade edilen her bir kaybımızın annesi ile, babası ile, kardeşi ile, evli ise eşi ile, varsa çocuğu ile, arkadaşları ile başlı başına birer dünya olduğunu çok iyi biliyoruz. Hain saldırılar sonucunda şehit olan askerimize Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve milletimize sabır, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum." dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, Öğretmenlerle buluştu

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül İlçe genelinde bulunan okullarda idareci,müdür ver müdür yardımcıları ile buluştu.

  Başkan Akgül, 2009 yılından bu yana ilçede eğitim alanındaki gelişmeleri anlattı. Sorunları, önerileri ve çözüm yolları değerlendirildi.

  İstişare toplantısına Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş da katıldı.

   

  https://www.youtube.com/watch?v=e6sHN9_L0Lg&feature=youtu.be


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, 'Kitap Günlerinde Buluşalım'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül bu yıl ilk kez düzenlenecek olan "Salıpazarı 1. Çocuk Kitap Günleri" etkinliğinde buluşalım dedi

  Değerli kitap dostları,

  Her zaman ilkleri gerçekleştiren Salıpazarı yine bir ilke imza atarak “Salıpazarı Kitap Günleri” programıyla, siz değerli kitapseverlerle buluşturuyor.

  Dünya genelinde yapılan araştırmalarda ülkemiz, kitap okuma sıralamasında bir hayli geride. Bu olumsuzluğu gidermek ve kitap okuma oranını arttırmak konusunda yerel yönetimler olarak bizlere de önemli görevler düşüyor. Bu konuda ciddi adımlar atılması gerektiğine inanıyorum.

  Ayrıca, kitaplarıyla geniş bir okuyucu kitlesi oluşturan yazarımız, söyleşi ve imza programlarıyla sizlerle buluşacak. Kitapseverler, hem değerli yazarlarımızla tanışma, sohbet etme, olanağı bulacak hem de kitaplarını yazarlarına imzalatabilecek.

  5-6 Mart tarihleri arası iki gün boyunca Salıpazarı kitapla yatıp, kitapla kalkacak.

  Özellikle öğrencilerimizin bu etkinliğe katılımını çok önemsiyorum. Yoğun bir ilgiyle Salıpazarı Kitap Günlerini izleyeceklerine inanıyorum.

  Tüm halkımızı kitapların sonsuz ve büyülü dünyasında buluşmak üzere Salıpazarı Kitap Günlerine davet ediyorum. Saygılarımla.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL İMAMLARA SESLENDİ. 'SİZLER ÖRNEK İNSANLARSINIZ'

  Salıpazarı Ziraat Odası Konferans Salonunda İlçede görev yapan imam ve müezzinlerle bir araya gelen Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül, çalışmalar hakkında bilgi verirken imamlarında yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi.

  Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın'ında katıldığı istişare toplantısında  imamların sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı.

  "SİZLER ÖRNEK İNSANLARSINIZ"

  Başkan Akgül, "İmamlarımız toplumlara örnek olacak hal ve davranışlarda olmalıdırlar. Yapmış oldukları görev gereği çevreyi ve yapılan hizmetleri en iyi gören sizlersiniz. Bu hizmetlere vatandaşlarımızı uyararak sahip çıkabilirsiniz. Sizlerinde her türlü sorunu olduğunda daima sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim."dedi.

  "HİZMETE DOYDUK"

  Toplantıda söz alan imamlarda belediye hizmetlerinden son derece memnun olduklarını belirterek "Son dönemde hizmete doyduk. İlçemiz adına yapılanlar ortada. Ancak hizmet bitmez. İnsanoğlu var olduğu sürece ihtiyaçlar ve talepler daima olacaktır."dediler.

  Başkan Akgül, imamların sorunlarını ve önerilerini tek tek not alarak "Gereken neyse o yapılacaktır."dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  GAZİLERDEN BAŞKAN AKGÜL'E ZİYARET

  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril ve Yönetim Kurulu Üyeleri Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ü makamında ziyaret etti.

  'BU VATAN İÇİN ÖLEBİLİRİZ.'

  Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril "Birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde öncelikle askerik şubelerimize ilerleyen yaşımıza rağmen ordumuzun ve milletimizin emrinde olduğumuzu anlatmak için başvurduk.Sayın cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla yeniden askere gidip bu vatan için yeniden ölebileceğimizi gösterebilmek amacı ile  askerik şubelerimize ve ilçelerimize sizin gibi değerli başkanlarımıza, milli manevi değerleri yüksek, değerlerli kaymakamımızı ve garnizon komutanımızı ziyarete geldik.

  'SALIPAZARI'NI PARLAYAN YILDIZ HALİNE GETİRDİNİZ'

  Bundan iki yıl  öncesinde Salıpazarı'na geldik. Gelirken sizin münferit olarak Salıpazarın'da yaptığınız işleri taktir ediyor ve herkese anlatıyorduk. Şimdi gözümüzle görünce çok duygulandık. Salıpazarı'nı parlayan bir yıldız haline getirdiğinizden dolayı şahsım, teşkilatım ve gaziler adına size minnet ve şükranlarımı sunuyorum.  Yol medeniyettir, yol insanların yüzüdür, sesidir, kalbidir. Hakikaten mükemmel bir çevre, çok mükemmel bir yol güzergah. Güzel ve azimli çalışmalarınızı tebrik ediyorum  ve gözlerinizden öpüyorum."dedi.

  'EZANLARIMIZIN DİNMEMESİ İÇİN.'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim baş tacımız diyerek " Onlar bu vatan için, millet için, bayrak için, ezanların dinmemesi için gerektiğinde canlarını verdiler. Bunlar bizim çok kutsal değerlerimiz. Tabii bunlara çok ayrı bir önem veriyoruz. Türkiye'nin  içinde bulunduğu  bu zamanlarda sizinlerin bu şekilde ilçeleri gezmesi gerçekten çok değerli. 

  'GİDECEK BAŞKA YERİMİZ YOK.'

  Şu anda birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var diyen BAşkan Akgül, " Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, mevkimiz, makamımız ne olursa olsun bizim başka gidecek yerimiz yok. Şehit de olsak gazi de olsak bu topraklarda yaşamak zorundayız ve yaşayacağız. Onun için şu anda inşallah bu birlik beraberlğimiz devam edecek. Yüce rabbim birlik beraberliğimize zeval vermesin. "dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  YENİ SALONDA İLK TOPLANTI

  Salıpazarı Belediye Meclisi yeni yaptığı meclis salonunda ilk toplantısını yaptı.

  Yıllardır Meclis toplantılarını Başkanlık Makamında yapan belediye meclisi Şubat ayı toplantısını yeni hizmete giren meclis toplantı salonunda yaptı.

  Şubat ayı gündemini görüşmek üzere Belediye Başkanı Halil Akgül’ün başkanlığında toplanan belediye meclisi taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesi ile ilgili yapılan düzenlemeler çerçevesinde şirket kurulması ile ilgili konuyu görüştü.

   

  Başkan Akgül Meclisin açılışında yaptığı konuşmada;

  Daha önceki meclis toplantılarımızı başkanlık makamında yapıyorduk. Bundan sonraki toplantılarımızı artık bu meclis salonumuzda yapacağız. Salonumuzun belediyemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada ilçemiz adına  önemli ve hayırlı kararlar almayı nasip etsin.”dedi.

   

  Salıpazarı Belediye Meclisi Şubat ayı gündeminde yer alan Şirket kurulması ile ilgiliyi maddeyi ele aldı. Salıpazarı Belediyesi Personel Ltd.Şti. adında şirket kurulmasını oy birliği ile kabul etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

  Samsun Valisi Osman Kaymak'ın hafta sonu başta büyükşehir belediyesi olmak üzere ilçe belediye başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından, belediyelerin Samsunspor kampanyasına vermeyi taahhüt ettiği miktarlar hesaplara yatırılmaya başlandı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek kampanyaya 20 bin TL destek verdi.

  Başkan Akgül “Sayın Vali’mizin çağrısı üzerine Samsunspor’ umuzu bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkartmak amacı ile üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Samsunspor şehrin önemli argümanlarından biridir. Ayağa kalkması ve eski günlerine dönmesi tek dileğimizdir.

  Bütün İlçe Belediyeleri olduğu gibi biz de bu duruma tepkisiz kalamazdık. Bu nedenle Vali’mize  verdiğimiz söz tuttuk. Samsunspor’umuzun hesabına 20 bin TL yatırdık.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, İŞÇİLERLE VEDALAŞTI

  Salıpazarı Belediyesinde Toplum Yararına Çalışma Programında çalışan işçi personellerinin görev sürelerinin dolması nedeni ile bir program düzenleyen Başkan Akgül emeklerinden dolayı işçilere teşekkür etti.

  Veda yemeğine Belediye personelleri ile Başkan Yardımcısı Sadık Sağlam, Yazı İşleri Müdürü Yusuf Çakır,İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ahmet Karagüzel ve Mali Hizmetler Müdürü Yılma Torun katıldı.

  Burada konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül işçilerden helallik istedi ve yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.


  BERABER BAŞARDIK.

  Başkan Akgül “  Şöyle bir baktığımızda ilçemizin nasıl büyüyüp geliştiği hepimizin görüyoruz. Bunları değerli mesai arkadaşlarımızla beraber başardık. Emeği geçenlere, katkıda bulunanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

  EN ZOR GÜNLERİNDE YANINDA OLDUK.

  “Kamu hizmeti insanların doğumundan ölümüne kadar, gecenin 3’ünde bile bir cenaze olsa kimse kalkmam gitmem demiyor.” diyen Başkan Akgül “ İşçilerimiz bunu bir görev olarak biliyor ve kalkıp gidiyor. Halkımızın en zor günlerine, en zor zamanlarında yanında olmuş oluyoruz, diğer hizmetlerde aynı. Belki bugün kısa gibi gözükebilir. 6 ay, 9 ay, 12 ay çalışan arkadaşlarımız var. Ama sonuçta yapılan bir eser var, yapılan bir hizmet var, ortaya çıkan hizmetler topluluğu var.

  BİSMİLLAH İLE BAŞLIYORUZ.

  Hepimiz yine bu ilçede yaşamaya devam edeceğiz. Yapığımız bu güzel eserlerin üzerinde yürümeye devam edeceğiz. Yaptığımız bu güzel işlerin yanından geçerken bunu da biz yapmıştık. Bizim çalıştığımız süre içinde bunu da yapmıştık diyeceğiz. Onun için bu işleri böyle basit ve hafif gibi görmeyin. Allah yaptığımız her güzel için inşallah bizlere sevap verecektir, bizler bunlara inanan insanlarız. Bizler bir işe başlarken Bismillah’la başlıyor ve yüce Mevla’mızdan bize kolaylıklar sağlamasını ve başarı getirmesini temenni ediyoruz.

  HİÇ BİR ZAMAN BAŞARISIZ OLMADIK.

  Bugüne kadar  Salıpazarı’nda yaptığımız hiçbir işte çok şükür geri kalmadık ve başarısız olmadık diyen Akgül “Bugüne kadar belki de akla hayale gelmeyecek çok güzel işlere imza attık. Şu Bulvar Yolu bile 10 sene sonra yapılabilecek bir eser iken biz kendi çabalarımızla, takip etmeyle, büyüklerimizin bizlere verdiği katkıyla meydana getirdik. Normal şartlarda yapılır mıydı? Yapılırdı ancak 8-10 sene sonra yapılırdı.Birçok hizmette aynı bunun gibi. İnşallah hastanenin müjdesi de en kısa zamanda gelir. Hep beraber onu da müjdesini almış oluruz.

  HAKKINIZI HELAL EDİN.

  Ben tekrardan güzel hizmetler yapmayı yüce Mevla’dan bizlere nasip etmesini diliyorum. Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerde bize vermiş olduğunuz emeklerden  dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Eğer çalışma esnasında istemeden bir kırgınlığınız, kalp kırıklığınız olduysa hakkınızı helal edin. Çalışma esnasında istemeden de olsa bu tür şeyler olmak durumunda kalıyor ama ben hakkım varsa sizlere helal ediyorum, sizlerde helal ediniz.

  Bundan sonraki yaşantınızda ailenizle birlikte güzel, huzurlu, mutlu, bol kazançlı günler temenni ediyoruz. İnşallah güzel umutlar, güzel ışıkları, güzel kazançlar, güzel günler için beraber oluruz. Hepinize tekrardan ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.    


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞHEKİME HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül İlçe Devlet Hatanesine Başhekim olarak atanan Uzm.Dr.Elif Bayçelebi'yi makamında ziyaret etti.

  Samsun'da sağlık alanında beklenen atamalardan bir kısmı yapıldı. Samsun'da Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri, Halk Sağlığı Müdürü, Sağlık Hizmetleri Başkanı, Destek Hizmetleri Başkanı ve bazı ilçelerinde devlet hastanelerine başhekim atamaları yapıldı.

  Yapılan son atamalarla Salıpazarı Devlet Hastanesi Başhekimi Selami Aslan'ın Halk Sağlığı Müdürlüğüne atanması sonrası boşalan Başhekimlik görevine Samsun Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr.Elif Bayçelebi atandı. 

  Yeni görevine başlayan Başhekim Bayçelebi'yi ilk ziyaret edenler  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman oldu.

  Başhekimi makamında ziyaret  eden Belediye Başkanı Akgül ve Ak Parti İlçe Başkanı Yaman hayırlı olsun temennisinde bulunarak, başarılar diledi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, DUYARSIZ KALMADI... KAPISINA KADAR BETON YOL

  Salıpazarı  Belediyesi, örnek bir hizmete imza atarak, evine gidip gelmekte  zorluk yaşayan engelli bir vatandaşın kapısının önüne kadar beton yol yaptı.

  DUYARSIZ KALMADI.

  Salıpazarı Belediye Başkanına yol talebini ileten 68 yaşındaki yürüme engelli ve tekerlekli sandeyeye bağımlı olarak yaşayan Hüseyin Bal'ın bu isteğine duyarsız kalmadı.Bal'ın istediği beton yol Fen İşleri Müdürlüğünce yapıldı.

  BENİ KIRMADI.

  Engelli Hüseyin Bal  “Başkanımdan Allah razı olsun.Evime ulaşımda güçlük çekiyordum.Kendisinden bana yardımcı olmasını istedim.O da benim bu isteğimi kırmadı. Şimdi evimin kapısına kadar beton yol yapıldı.Kendisine çok teşekkür ediyorum."dedi.

  NE MUTLU BİZE

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül yol çalışmasını yerinde inceleyerek engelli Hüseyin Bal'ın sevincine ortak oldu.Başkan Akgül, “Her birey bir engelli adayı. Yaşamda engelli olmayacağımızın bir garantisi yok. Hüseyin Amcamıza yaşadığı sıkıntıların aşılması anlamında birşeyler yapabildiysek ne mutlu bize.İhtiyaç sahibi engellilerimiz, lütfen bizlere başvursunlar. Onlar için yapabileceğimiz muhakkak bir şeyler vardır. Buradaki ailenin sevinci bütün yorgunluğumuzu alıyor ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  'BU CAMİİ BİTECEK'…BAŞKAN KOLLARI SIVADI


  Salıpazarı’nda yapımına 1991 yılında dönemin belediye başkanı Hasan Düzenli tarafından başlatılan ve aradan geçen 26 yıla rağmen bir türlü bitirilemeyen Bereket Fatih camii için Belediye Başkanı Halil Akgül kolları sıvadı.

  Camii inşatının bitirilmesi amacı ile İstanbul'da iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile kahvaltıda bir araya gelen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül "Ne pahasına olursa olsun bu camii bitecek" dedi.

   

  Gurbette yaşayan Salıpazarlı İşadamları ve STK temsilcileri ile İkitelli Damak Pide-Restaurantta yapılan kahvaltı programının açılış konuşmasını yapan Başkan Akgül, "Siz değerli hemşehrilerimle bir arada olmaktan gurur ve onur duyuyorum. 1991 yılında Dönemin Belediye Başkanı Hasan Düzenli tarafından temeli atılan ve bugün hale tamamlanamayan Merkez Fatih Camii için sizlerden maddi ve manevi destek bekliyoruz.Camiimizin bu günkü aşamasına gelmesine vesile olan rahmetli Belediye Başkanımız Hasan Düzenli’yi şükran ,minnet ve rahmetle anıyorum. Onun emanetini bir an önce bitirip ibadete açmak için huzurunuza geldik ve desteklerinizi bekliyoruz."dedi.

   

  İstanbul'daki kahvaltı programını organize eden Salıpazarı Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Ertan Özcan'da programa katılan misafirlere teşekkür ederek şükran duygularını dile getirdi.

   

  İşletmeciliğini yine Salıpazarılı bir iş adamı olan Mustafa Aydın'a ait Damak Pide-Restaurantta  yapılan programa Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,Salıpazarı Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,Salıpazarı Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Ertan Özcan,Samkon Onursal Başkanı Kaya Aşçı,Sadef Genel Başkanı Yıldıray Baş,Badef Genel Başkanı Mustafa Hacıoğlu,İst.Salder Başkanı Hasan Keskin,Sultanbeyli Salıpazarlılar Dernek Başkanı Mehmet Candan,Avcılar Salıpazarlılar Dernek Başkanı Şaban Top, Esenyurt Salıpazarlılar Dernek Başkanı Mustafa Tarım,Fındıklı Köyü Salıpazarlılar Dernek Başkanı İsmail Cam,Ayazağa Samsunlular Dernek Başkanı İdris Güven,Sadef Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Bilgim ve İbrahim Doğan,Salıpazarı merkez Fatih Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği  Başkanı Selahattin Tekin ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  KALDIRIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Samsun’un Salıpazarı İlçesinde Belediye tarafından kaldırım çalışmaları devam ediyor. Bereket Mahallesi tamamlanmasıyla 100.Yıl Bulvarı Bulvarında çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Halil Akgül, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  ÖĞRENCİ GÜVENLİĞİ İÇİN.

  Öğe yemeğini de çalışan yiyen Başkan Akgül “Asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla 100.Yıl Bulvarı Bulvarında sağlı sollu iki yönlü olarak renkli taşlarla kilitli parke döşemesi yapılarak, hem öğrencilerimizin daha güvenli bir şekilde ulaşım sağlaması, hem de caddeye canlı bir görünüm kazandırmak için ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışıyor.

  SADECE YOL ÇALIŞMASI OLARAK BAKMIYORUZ.

  Çalışmaların bütün ayrıntılarını inceleyen Başkan Akgül, belediyecilik hizmetimizde İlçemizin ulaşım aksaklıklarını en alt seviyeye indirip, vatandaşlarımıza ve sürücülere kolaylıklar sağlayacağız. Sadece yol çalışması olarak bakmadığımız bu caddeyi daha canlı kılmak, daha işlevsel bir hale getirmek için çalışıyoruz.” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDAN AMERİKA’YA KUDÜS TEPKİSİ

  Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan eden ABD’ye bir tepki de Atakum’dan geldi. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül , Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen açıklamada, ABD’ye ve İsrail’i sert sözlerle eleştirdi.
   


 • HABERİN DEVAMI...

  Halil Akgül, Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçede devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.

  Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Osma ile birlikte Sarıhasan Mahallesinde yapımı devam eden beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Sıcak asfalt, beton, taş parke, sathi kaplama,  stabilize gibi farklı çalışmaları ulaşım sorununu büyük ölçüde çözdüğünü söyledi.

  Son üç yılda Büyükşehir Belediyemiz tarafından ağrlık verilien yol çalışmaları belli bir plan dahlinde deva ediyor diyen Başkan Akgül, "Ekip ruhu çerçevesinde ilçenin hizmet beklentisi doğrultusunda birlik beraberlik içinde gayretli ve özverili çalışmamızı ilçemize yansıtmayı başardık. Bugün de her zaman olduğu gibi her bölgesinde yürütülen yol çalışmalarını yerinde inceledik” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül,Mevlit Kandilini Kutladı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Mevlit Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Mevlit Kandili’nin insanlığın içine düştüğü tüm sıkıntılardan kurtulması için vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

  Başkan Akgül , Mevlit Kandili dolayısıyla yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Akgül, yaptığı açıklamada, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) 'in dünyaya geliş gecesi olan ‘Mevlit Kandili’ne, bir kez daha birlik ve beraberlik içinde ulaşmanın huzuruyla, tüm İslam Âleminin bu özel gecesini kutluyorum.

  Mevlit Kandili, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barışı, hoşgörüyü kendi yaşamında öne çıkararak, sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için her bakımdan örnek olan Peygamberimizin, bizlere bıraktığı manevi mirası anlamak, kişisel ve toplumsal huzurun önemini kavrayarak, bu duyguları tüm hayatımıza yaymak için bir fırsattır.

  Bu anlamlı gecenin birliğimizi, beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmesi, tüm insanlığın huzuruna temel oluşturması ve bütün dualarımızın kabulü dileklerimle, Mevlit Kandili’nin insanlığın içine düştüğü tüm sıkıntılardan kurtulması için vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den ’Öğretmenler Günü’ mesajı

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda "Öğretmenlerimiz, tüm insanlığa yön verecek kadar kutsal bir görevi yerine getirmenin yanı sıra insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlarımızdır" dedi.

  Belediye Başkanı Akgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Öğretmenlere seslenen Başkan Akgül'ün mesajında şu ifadeler yer aldı:


  "Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizi de bu vesileyle geleceğine yön vermektedir. Tüm meslek grupları sizlerin elinde şekillenmektedir. Özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan bu değerleri koruyup yüceltecek kuşakları yetiştiren değerli öğretmenler, sizlerin varlığıyla gelecekten en ufak kaygımız ve endişemiz yoktur." dedi.

   "En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.  Bu millete ihanet eden hainlerin karşısına 15 Temmuz'da dimdik ayakta duran tankların ve silahların önüne bu vatan için siper olan kahramanlarımızı ve bu kahramanları yetiştiren Öğretmenlerimizi bu vatanın her bir köşesinde binbir cefa içerisinde fedakârca yavrularımıza vatan sevdasını aşılayan Öğretmenlerimize de hürmetlerimi sunarım

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat