İLÇEMİZDEN HABERLER


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL İMAMLARA SESLENDİ. 'SİZLER ÖRNEK İNSANLARSINIZ'

  Salıpazarı Ziraat Odası Konferans Salonunda İlçede görev yapan imam ve müezzinlerle bir araya gelen Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül, çalışmalar hakkında bilgi verirken imamlarında yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi.

  Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın'ında katıldığı istişare toplantısında  imamların sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı.

  "SİZLER ÖRNEK İNSANLARSINIZ"

  Başkan Akgül, "İmamlarımız toplumlara örnek olacak hal ve davranışlarda olmalıdırlar. Yapmış oldukları görev gereği çevreyi ve yapılan hizmetleri en iyi gören sizlersiniz. Bu hizmetlere vatandaşlarımızı uyararak sahip çıkabilirsiniz. Sizlerinde her türlü sorunu olduğunda daima sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim."dedi.

  "HİZMETE DOYDUK"

  Toplantıda söz alan imamlarda belediye hizmetlerinden son derece memnun olduklarını belirterek "Son dönemde hizmete doyduk. İlçemiz adına yapılanlar ortada. Ancak hizmet bitmez. İnsanoğlu var olduğu sürece ihtiyaçlar ve talepler daima olacaktır."dediler.

  Başkan Akgül, imamların sorunlarını ve önerilerini tek tek not alarak "Gereken neyse o yapılacaktır."dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  GAZİLERDEN BAŞKAN AKGÜL'E ZİYARET

  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril ve Yönetim Kurulu Üyeleri Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ü makamında ziyaret etti.

  'BU VATAN İÇİN ÖLEBİLİRİZ.'

  Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril "Birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde öncelikle askerik şubelerimize ilerleyen yaşımıza rağmen ordumuzun ve milletimizin emrinde olduğumuzu anlatmak için başvurduk.Sayın cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla yeniden askere gidip bu vatan için yeniden ölebileceğimizi gösterebilmek amacı ile  askerik şubelerimize ve ilçelerimize sizin gibi değerli başkanlarımıza, milli manevi değerleri yüksek, değerlerli kaymakamımızı ve garnizon komutanımızı ziyarete geldik.

  'SALIPAZARI'NI PARLAYAN YILDIZ HALİNE GETİRDİNİZ'

  Bundan iki yıl  öncesinde Salıpazarı'na geldik. Gelirken sizin münferit olarak Salıpazarın'da yaptığınız işleri taktir ediyor ve herkese anlatıyorduk. Şimdi gözümüzle görünce çok duygulandık. Salıpazarı'nı parlayan bir yıldız haline getirdiğinizden dolayı şahsım, teşkilatım ve gaziler adına size minnet ve şükranlarımı sunuyorum.  Yol medeniyettir, yol insanların yüzüdür, sesidir, kalbidir. Hakikaten mükemmel bir çevre, çok mükemmel bir yol güzergah. Güzel ve azimli çalışmalarınızı tebrik ediyorum  ve gözlerinizden öpüyorum."dedi.

  'EZANLARIMIZIN DİNMEMESİ İÇİN.'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim baş tacımız diyerek " Onlar bu vatan için, millet için, bayrak için, ezanların dinmemesi için gerektiğinde canlarını verdiler. Bunlar bizim çok kutsal değerlerimiz. Tabii bunlara çok ayrı bir önem veriyoruz. Türkiye'nin  içinde bulunduğu  bu zamanlarda sizinlerin bu şekilde ilçeleri gezmesi gerçekten çok değerli. 

  'GİDECEK BAŞKA YERİMİZ YOK.'

  Şu anda birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var diyen BAşkan Akgül, " Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, mevkimiz, makamımız ne olursa olsun bizim başka gidecek yerimiz yok. Şehit de olsak gazi de olsak bu topraklarda yaşamak zorundayız ve yaşayacağız. Onun için şu anda inşallah bu birlik beraberlğimiz devam edecek. Yüce rabbim birlik beraberliğimize zeval vermesin. "dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  YENİ SALONDA İLK TOPLANTI

  Salıpazarı Belediye Meclisi yeni yaptığı meclis salonunda ilk toplantısını yaptı.

  Yıllardır Meclis toplantılarını Başkanlık Makamında yapan belediye meclisi Şubat ayı toplantısını yeni hizmete giren meclis toplantı salonunda yaptı.

  Şubat ayı gündemini görüşmek üzere Belediye Başkanı Halil Akgül’ün başkanlığında toplanan belediye meclisi taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesi ile ilgili yapılan düzenlemeler çerçevesinde şirket kurulması ile ilgili konuyu görüştü.

   

  Başkan Akgül Meclisin açılışında yaptığı konuşmada;

  Daha önceki meclis toplantılarımızı başkanlık makamında yapıyorduk. Bundan sonraki toplantılarımızı artık bu meclis salonumuzda yapacağız. Salonumuzun belediyemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada ilçemiz adına  önemli ve hayırlı kararlar almayı nasip etsin.”dedi.

   

  Salıpazarı Belediye Meclisi Şubat ayı gündeminde yer alan Şirket kurulması ile ilgiliyi maddeyi ele aldı. Salıpazarı Belediyesi Personel Ltd.Şti. adında şirket kurulmasını oy birliği ile kabul etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

  Samsun Valisi Osman Kaymak'ın hafta sonu başta büyükşehir belediyesi olmak üzere ilçe belediye başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından, belediyelerin Samsunspor kampanyasına vermeyi taahhüt ettiği miktarlar hesaplara yatırılmaya başlandı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek kampanyaya 20 bin TL destek verdi.

  Başkan Akgül “Sayın Vali’mizin çağrısı üzerine Samsunspor’ umuzu bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkartmak amacı ile üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Samsunspor şehrin önemli argümanlarından biridir. Ayağa kalkması ve eski günlerine dönmesi tek dileğimizdir.

  Bütün İlçe Belediyeleri olduğu gibi biz de bu duruma tepkisiz kalamazdık. Bu nedenle Vali’mize  verdiğimiz söz tuttuk. Samsunspor’umuzun hesabına 20 bin TL yatırdık.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, İŞÇİLERLE VEDALAŞTI

  Salıpazarı Belediyesinde Toplum Yararına Çalışma Programında çalışan işçi personellerinin görev sürelerinin dolması nedeni ile bir program düzenleyen Başkan Akgül emeklerinden dolayı işçilere teşekkür etti.

  Veda yemeğine Belediye personelleri ile Başkan Yardımcısı Sadık Sağlam, Yazı İşleri Müdürü Yusuf Çakır,İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ahmet Karagüzel ve Mali Hizmetler Müdürü Yılma Torun katıldı.

  Burada konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül işçilerden helallik istedi ve yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.


  BERABER BAŞARDIK.

  Başkan Akgül “  Şöyle bir baktığımızda ilçemizin nasıl büyüyüp geliştiği hepimizin görüyoruz. Bunları değerli mesai arkadaşlarımızla beraber başardık. Emeği geçenlere, katkıda bulunanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

  EN ZOR GÜNLERİNDE YANINDA OLDUK.

  “Kamu hizmeti insanların doğumundan ölümüne kadar, gecenin 3’ünde bile bir cenaze olsa kimse kalkmam gitmem demiyor.” diyen Başkan Akgül “ İşçilerimiz bunu bir görev olarak biliyor ve kalkıp gidiyor. Halkımızın en zor günlerine, en zor zamanlarında yanında olmuş oluyoruz, diğer hizmetlerde aynı. Belki bugün kısa gibi gözükebilir. 6 ay, 9 ay, 12 ay çalışan arkadaşlarımız var. Ama sonuçta yapılan bir eser var, yapılan bir hizmet var, ortaya çıkan hizmetler topluluğu var.

  BİSMİLLAH İLE BAŞLIYORUZ.

  Hepimiz yine bu ilçede yaşamaya devam edeceğiz. Yapığımız bu güzel eserlerin üzerinde yürümeye devam edeceğiz. Yaptığımız bu güzel işlerin yanından geçerken bunu da biz yapmıştık. Bizim çalıştığımız süre içinde bunu da yapmıştık diyeceğiz. Onun için bu işleri böyle basit ve hafif gibi görmeyin. Allah yaptığımız her güzel için inşallah bizlere sevap verecektir, bizler bunlara inanan insanlarız. Bizler bir işe başlarken Bismillah’la başlıyor ve yüce Mevla’mızdan bize kolaylıklar sağlamasını ve başarı getirmesini temenni ediyoruz.

  HİÇ BİR ZAMAN BAŞARISIZ OLMADIK.

  Bugüne kadar  Salıpazarı’nda yaptığımız hiçbir işte çok şükür geri kalmadık ve başarısız olmadık diyen Akgül “Bugüne kadar belki de akla hayale gelmeyecek çok güzel işlere imza attık. Şu Bulvar Yolu bile 10 sene sonra yapılabilecek bir eser iken biz kendi çabalarımızla, takip etmeyle, büyüklerimizin bizlere verdiği katkıyla meydana getirdik. Normal şartlarda yapılır mıydı? Yapılırdı ancak 8-10 sene sonra yapılırdı.Birçok hizmette aynı bunun gibi. İnşallah hastanenin müjdesi de en kısa zamanda gelir. Hep beraber onu da müjdesini almış oluruz.

  HAKKINIZI HELAL EDİN.

  Ben tekrardan güzel hizmetler yapmayı yüce Mevla’dan bizlere nasip etmesini diliyorum. Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerde bize vermiş olduğunuz emeklerden  dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Eğer çalışma esnasında istemeden bir kırgınlığınız, kalp kırıklığınız olduysa hakkınızı helal edin. Çalışma esnasında istemeden de olsa bu tür şeyler olmak durumunda kalıyor ama ben hakkım varsa sizlere helal ediyorum, sizlerde helal ediniz.

  Bundan sonraki yaşantınızda ailenizle birlikte güzel, huzurlu, mutlu, bol kazançlı günler temenni ediyoruz. İnşallah güzel umutlar, güzel ışıkları, güzel kazançlar, güzel günler için beraber oluruz. Hepinize tekrardan ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.    


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞHEKİME HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül İlçe Devlet Hatanesine Başhekim olarak atanan Uzm.Dr.Elif Bayçelebi'yi makamında ziyaret etti.

  Samsun'da sağlık alanında beklenen atamalardan bir kısmı yapıldı. Samsun'da Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri, Halk Sağlığı Müdürü, Sağlık Hizmetleri Başkanı, Destek Hizmetleri Başkanı ve bazı ilçelerinde devlet hastanelerine başhekim atamaları yapıldı.

  Yapılan son atamalarla Salıpazarı Devlet Hastanesi Başhekimi Selami Aslan'ın Halk Sağlığı Müdürlüğüne atanması sonrası boşalan Başhekimlik görevine Samsun Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr.Elif Bayçelebi atandı. 

  Yeni görevine başlayan Başhekim Bayçelebi'yi ilk ziyaret edenler  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman oldu.

  Başhekimi makamında ziyaret  eden Belediye Başkanı Akgül ve Ak Parti İlçe Başkanı Yaman hayırlı olsun temennisinde bulunarak, başarılar diledi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, DUYARSIZ KALMADI... KAPISINA KADAR BETON YOL

  Salıpazarı  Belediyesi, örnek bir hizmete imza atarak, evine gidip gelmekte  zorluk yaşayan engelli bir vatandaşın kapısının önüne kadar beton yol yaptı.

  DUYARSIZ KALMADI.

  Salıpazarı Belediye Başkanına yol talebini ileten 68 yaşındaki yürüme engelli ve tekerlekli sandeyeye bağımlı olarak yaşayan Hüseyin Bal'ın bu isteğine duyarsız kalmadı.Bal'ın istediği beton yol Fen İşleri Müdürlüğünce yapıldı.

  BENİ KIRMADI.

  Engelli Hüseyin Bal  “Başkanımdan Allah razı olsun.Evime ulaşımda güçlük çekiyordum.Kendisinden bana yardımcı olmasını istedim.O da benim bu isteğimi kırmadı. Şimdi evimin kapısına kadar beton yol yapıldı.Kendisine çok teşekkür ediyorum."dedi.

  NE MUTLU BİZE

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül yol çalışmasını yerinde inceleyerek engelli Hüseyin Bal'ın sevincine ortak oldu.Başkan Akgül, “Her birey bir engelli adayı. Yaşamda engelli olmayacağımızın bir garantisi yok. Hüseyin Amcamıza yaşadığı sıkıntıların aşılması anlamında birşeyler yapabildiysek ne mutlu bize.İhtiyaç sahibi engellilerimiz, lütfen bizlere başvursunlar. Onlar için yapabileceğimiz muhakkak bir şeyler vardır. Buradaki ailenin sevinci bütün yorgunluğumuzu alıyor ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  'BU CAMİİ BİTECEK'…BAŞKAN KOLLARI SIVADI


  Salıpazarı’nda yapımına 1991 yılında dönemin belediye başkanı Hasan Düzenli tarafından başlatılan ve aradan geçen 26 yıla rağmen bir türlü bitirilemeyen Bereket Fatih camii için Belediye Başkanı Halil Akgül kolları sıvadı.

  Camii inşatının bitirilmesi amacı ile İstanbul'da iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile kahvaltıda bir araya gelen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül "Ne pahasına olursa olsun bu camii bitecek" dedi.

   

  Gurbette yaşayan Salıpazarlı İşadamları ve STK temsilcileri ile İkitelli Damak Pide-Restaurantta yapılan kahvaltı programının açılış konuşmasını yapan Başkan Akgül, "Siz değerli hemşehrilerimle bir arada olmaktan gurur ve onur duyuyorum. 1991 yılında Dönemin Belediye Başkanı Hasan Düzenli tarafından temeli atılan ve bugün hale tamamlanamayan Merkez Fatih Camii için sizlerden maddi ve manevi destek bekliyoruz.Camiimizin bu günkü aşamasına gelmesine vesile olan rahmetli Belediye Başkanımız Hasan Düzenli’yi şükran ,minnet ve rahmetle anıyorum. Onun emanetini bir an önce bitirip ibadete açmak için huzurunuza geldik ve desteklerinizi bekliyoruz."dedi.

   

  İstanbul'daki kahvaltı programını organize eden Salıpazarı Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Ertan Özcan'da programa katılan misafirlere teşekkür ederek şükran duygularını dile getirdi.

   

  İşletmeciliğini yine Salıpazarılı bir iş adamı olan Mustafa Aydın'a ait Damak Pide-Restaurantta  yapılan programa Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,Salıpazarı Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,Salıpazarı Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Ertan Özcan,Samkon Onursal Başkanı Kaya Aşçı,Sadef Genel Başkanı Yıldıray Baş,Badef Genel Başkanı Mustafa Hacıoğlu,İst.Salder Başkanı Hasan Keskin,Sultanbeyli Salıpazarlılar Dernek Başkanı Mehmet Candan,Avcılar Salıpazarlılar Dernek Başkanı Şaban Top, Esenyurt Salıpazarlılar Dernek Başkanı Mustafa Tarım,Fındıklı Köyü Salıpazarlılar Dernek Başkanı İsmail Cam,Ayazağa Samsunlular Dernek Başkanı İdris Güven,Sadef Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Bilgim ve İbrahim Doğan,Salıpazarı merkez Fatih Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği  Başkanı Selahattin Tekin ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  KALDIRIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Samsun’un Salıpazarı İlçesinde Belediye tarafından kaldırım çalışmaları devam ediyor. Bereket Mahallesi tamamlanmasıyla 100.Yıl Bulvarı Bulvarında çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Halil Akgül, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  ÖĞRENCİ GÜVENLİĞİ İÇİN.

  Öğe yemeğini de çalışan yiyen Başkan Akgül “Asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla 100.Yıl Bulvarı Bulvarında sağlı sollu iki yönlü olarak renkli taşlarla kilitli parke döşemesi yapılarak, hem öğrencilerimizin daha güvenli bir şekilde ulaşım sağlaması, hem de caddeye canlı bir görünüm kazandırmak için ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışıyor.

  SADECE YOL ÇALIŞMASI OLARAK BAKMIYORUZ.

  Çalışmaların bütün ayrıntılarını inceleyen Başkan Akgül, belediyecilik hizmetimizde İlçemizin ulaşım aksaklıklarını en alt seviyeye indirip, vatandaşlarımıza ve sürücülere kolaylıklar sağlayacağız. Sadece yol çalışması olarak bakmadığımız bu caddeyi daha canlı kılmak, daha işlevsel bir hale getirmek için çalışıyoruz.” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDAN AMERİKA’YA KUDÜS TEPKİSİ

  Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan eden ABD’ye bir tepki de Atakum’dan geldi. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül , Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen açıklamada, ABD’ye ve İsrail’i sert sözlerle eleştirdi.
   


 • HABERİN DEVAMI...

  Halil Akgül, Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçede devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.

  Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Osma ile birlikte Sarıhasan Mahallesinde yapımı devam eden beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Sıcak asfalt, beton, taş parke, sathi kaplama,  stabilize gibi farklı çalışmaları ulaşım sorununu büyük ölçüde çözdüğünü söyledi.

  Son üç yılda Büyükşehir Belediyemiz tarafından ağrlık verilien yol çalışmaları belli bir plan dahlinde deva ediyor diyen Başkan Akgül, "Ekip ruhu çerçevesinde ilçenin hizmet beklentisi doğrultusunda birlik beraberlik içinde gayretli ve özverili çalışmamızı ilçemize yansıtmayı başardık. Bugün de her zaman olduğu gibi her bölgesinde yürütülen yol çalışmalarını yerinde inceledik” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül,Mevlit Kandilini Kutladı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Mevlit Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Mevlit Kandili’nin insanlığın içine düştüğü tüm sıkıntılardan kurtulması için vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

  Başkan Akgül , Mevlit Kandili dolayısıyla yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Akgül, yaptığı açıklamada, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) 'in dünyaya geliş gecesi olan ‘Mevlit Kandili’ne, bir kez daha birlik ve beraberlik içinde ulaşmanın huzuruyla, tüm İslam Âleminin bu özel gecesini kutluyorum.

  Mevlit Kandili, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barışı, hoşgörüyü kendi yaşamında öne çıkararak, sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için her bakımdan örnek olan Peygamberimizin, bizlere bıraktığı manevi mirası anlamak, kişisel ve toplumsal huzurun önemini kavrayarak, bu duyguları tüm hayatımıza yaymak için bir fırsattır.

  Bu anlamlı gecenin birliğimizi, beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmesi, tüm insanlığın huzuruna temel oluşturması ve bütün dualarımızın kabulü dileklerimle, Mevlit Kandili’nin insanlığın içine düştüğü tüm sıkıntılardan kurtulması için vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den ’Öğretmenler Günü’ mesajı

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda "Öğretmenlerimiz, tüm insanlığa yön verecek kadar kutsal bir görevi yerine getirmenin yanı sıra insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlarımızdır" dedi.

  Belediye Başkanı Akgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Öğretmenlere seslenen Başkan Akgül'ün mesajında şu ifadeler yer aldı:


  "Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizi de bu vesileyle geleceğine yön vermektedir. Tüm meslek grupları sizlerin elinde şekillenmektedir. Özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan bu değerleri koruyup yüceltecek kuşakları yetiştiren değerli öğretmenler, sizlerin varlığıyla gelecekten en ufak kaygımız ve endişemiz yoktur." dedi.

   "En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.  Bu millete ihanet eden hainlerin karşısına 15 Temmuz'da dimdik ayakta duran tankların ve silahların önüne bu vatan için siper olan kahramanlarımızı ve bu kahramanları yetiştiren Öğretmenlerimizi bu vatanın her bir köşesinde binbir cefa içerisinde fedakârca yavrularımıza vatan sevdasını aşılayan Öğretmenlerimize de hürmetlerimi sunarım


 • HABERİN DEVAMI...

  İMG YILIN PROJE ÖDÜLÜ HALİL AKGÜL’ÜN

   Yılın siyasetçisi, yılın belediye başkanı, yılın yöneticisi, yılın bürokratı, yılın eğitim kurumu, yılın proje ödülleri, yılın sivil toplum kuruluşu, yılın iş adamı, yılın akademik ödülü, yılın genel müdürü, yılın iş kadını, yılın gazetecisi, yılın hastanesi, yılın kurumu, yılın AVM'si, yılın derneği, yılın firması, yılın kadın girişimcisi, yılın internet sitesi, yılın sporcusu dallarında ödüller sahiplerini buldu.

  İnternet Medya Grubu tarafından yılın proje ödülüne Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül layık görüldü. Akgül ödülünü Samulaş Genel Müdürü Kadir Gürkan’ın elinden aldı.

  Başkan Akgül “2009 yılından bu yana yaptığımız hizmetler ortada. Salıpazarı İlçesinde bir çok projeyi hayata geçirdik. İstihdam, Eğitim, Sağlık, Altyapı, üstyapı, set duvar ve köprüler, Suni çim saha ve kapalı spor salonları bunlardan yalnızca bir kaçı. Şahsımı bu ödüle layık gören İMG yönetimine teşekkür ediyor, ödülü Salıpazarı halkı adına alıyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, Dünya Çocuk Hakları Gününde Çocuklarla Buluştu

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla  çocukları makamında kabul etti.

  Başkan Akgül  “Çocuklarımızın ailesiyle birlikte mutlu bir hayat sürmesini istiyoruz. Hayatınız boyunca mutlu olun ama sizler ailenizin umudusunuz. Annelerinizin, babalarınızın sözlerini dinleyin” dedi.
  Çocuk Hakları konusunda üzerimize düşen görevin azamisini yaparak, ülkemizdeki her çocuğun daha güzel bir çocukluk yaşaması hedefiyle, Dünyada ve Türkiye’de yaşayan tüm çocukların 'Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutluyorum" dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN AKGÜL'E TEŞEKKÜR

  Salıpazarı İlçesinde Eğitime verdiği katkılarla bilinen Belediye Başkanı Halil Akgül'e öğrenciler tarafından teşekkür edildi. Okul Müdürü Mudahher Sağlam ile birlikte Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ü makamında ziyaret eden öğrenciler okullarına yapılan hizmetlerden dolayı Akgül'e teşekkür etti.

  ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYORUZ.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül minik öğrencilerin bu nazik ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Çocuklarımız bizim herşeyimiz. Bizler zor şartlar altında okullara gittik. Bunu bildiğimiz içinde ilçemizde faaliyet gösteren bütün okullarımıza elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyoruz. Onların daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak bizim görevimiz.Çünkü çocuklar bu ülkenin geleceği.Biz onlara sahip çıkarak aslında ülkemizin de geleceğine sahip çıkmış oluyoruz.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI 'ATASINI' ANDI

  Samsun’un Salıpazarı  ilçesinde, Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.
  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü münasebetiyle Salıpazarı Cumhuriyet  Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

  Çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşuna geçildi. Tören alanında ve çevresindeki vatandaşların ve araçların durarak katıldığı saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

  Program Bereket Yatılı Bölge Ortaokulu çok amaçlı salonunda devam etti.  Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen programa Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Salıpazarı Belediye Başkan Vekili Sebahattin Şen, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, mülki ve idari amirler,sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
  Atatürk’ü anma programıı,şiir dinletisi, Atatürk’ün hayatını anlatan sinevizyon gösterisi, oratoryo ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların söylenmesi ile son buldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  Belediye Başkanı Akgül'den 10 Kasım Mesajı

  Başkan Akgül, Atatürk’ün kendisini Türkiye’yi ileri ülkeler seviyesine çıkarma amacına adadığını belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Gazi Mustafa Kemal, askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Mustafa Kemal önderlik ettiği İstiklal mücadelesinin kazanılmasından sonra Cumhuriyeti kurmuş ve daha sonra İstikbal mücadelesine de önderlik ederek, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret göstermiştir. Onun açtığı bu yolda aziz milletimiz milli birlik ve beraberlik hassasiyetiyle birbirine her geçen gün daha da kenetlenerek, demokrasi standartlarını her geçen gün yükseltti ve dünyada da barışın, adaletin, refah ve istikrarın kararlı savunuculuğunu yaptı. Bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarından aldığımız bu emaneti daha ileriye götürmek için var gücümüzle çalışacağız.

  Bu vesile ile ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarında Cumhuriyet Bayramı Çoşkusu

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yılı, düzenlenen törenle kutlandı.
   
  Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu günde devam etti. Törene Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmes Günaydın, Garnizon Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amir V. Cengiz Pekşen ,Milli Eğitim Md. Ali Savaş Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy mülki ve idari amirler, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, öğrencilerimizin etkinlikleri izlendi.Hediyeler takdim edildi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı


  Başkan Halil Akgül, mesajında;  “Aziz Türk milleti olarak hürriyeti, eğilmez başımıza taç yaptık ve kutlu zaferlerle Cumhuriyeti yüreğimize kazıyarak kurduk. Cumhuriyet bir ülkenin bozulmaz simgesidir.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu aziz Türk Milleti, bizleri tarihten ve haritadan silmek isteyen işgalcilere karşı dünyada eşi benzeri olmayan amansız ve korkusuz bir mücadele ile Cumhuriyeti kurmuş ve bağımsızlığını ilan etmiştir.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kendi geleceği hakkında tek söz ve yetkinin yine kendisine ait olduğunu bütün dünyaya gösteren Yüce Türk Milleti olarak Cumhuriyeti devam ettirmek vatan ve namus borcumuzdur.

  Bu duygu ve düşüncelerle ‘Ey yükselen yeni nesil, İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz’ diyerek tarih yazan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimizin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.” İfadelerini kullandı.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

  19 Ekim Muhtarlar Günü dolaysıyla Cumhuriyet Meydanında program düzenlendi.
  Atatürk Anıtına Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Salıpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel yaptı.

  Başkan Yüksel yaptığı konuşmada;

  19 Ekim’i Muhtarlar Günü ilan eden  Sayın Cumhurbaşkanımıza ve gazi meclisimizde grubu bulunan siyasi partilerimize  bize teşekkür ediyorum.

  Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi 1829 dan bu yana faaliyetlerini sürdürrmektedir.  Muhtarlar, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken  diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığı sağlamaktadır.

  Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız demokrasinin çekirdeği denebilecek bir özelliğe sahiptir. Toplumsal barış, özgürlük, eşitlik ve adalet gibi kutsal değerlere sahip çıkan tüm muhtar arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

   Bu duygu ve düşüncelerle değerli muhtarlarımızın 19 Ekim muhtarlar gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

  Cumhuriyet Meydanındaki  programın ardından Muhtarlar Derneği Binasında tebrikleri kabul eden Başkan Yüksel katılımcılara ikramlarda bulundu.

  Programa Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, ile Mahalle Muhtarlar katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den Muhtarlar Günü mesajı

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül , 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

  Muhtarların demokrasinin gelişmesine katkıda bulunurken yerel yönetime katılımı sağlamanın da önemli araçlarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Akgül , “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yakın mesai arkadaşlarımız olarak gördüğümüz muhtarlarımız, fedakarca görevlerini yerine getirerek bizim mahallelerdeki gözümüzdür” dedi.

  Belediye olarak muhtarlar ve belediye arasındaki koordinenin ve iletişimin güçlendirilmesi amacıyla geçen sene Muhtarlıklar Müdürlüğü kurduklarını söyleyen Başkan Akgül  ” Belediyemiz bünyesinde muhtarlıklar müdürlüğü kurduk. Burada muhtar arkadaşlarımız mahalleleriyle ilgili planlamalar yapıyor. Oluşturmuş olduğumuz mahalle meclisleriyle mahalle sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Mahallenin sorunlarını bizzat dinlemek için mahalle meclis toplantıları düzenleyip, bu toplantılarda aldığımız talepleri uyguluyoruz.

  Mahalle muhtarlarımızda sorumlu oldukları bölgeyi daha iyi tanıyan ve bilen insanlar oldukları için onların desteğiyle hedeflediğimiz hizmetleri daha sağlıklı bir şekilde ulaştırma, uygulama imkânı buluyoruz. Muhtarlarımız bizim gücümüze güç katıyor bizde bu güçle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

  Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde ve ülkemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, hayatını kaybeden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA ÇİFTÇİYE 1,5 TON TOHUM DAĞITILDI

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü katkılarıyla 1,5 ton fiğ tohumu dağıtıldı.

  Salıpazarı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda konuşan İlçe Müdürü Niyazi Özdal “Tarımsal üretimin teşvik edilmesi , hayvancılıkta kaba yem açığının giderilmesi, çiftçilerin desteklenmesi amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından 1,500 kg fiğ tohumu  üreticiye ücretsiz olarak dağıtıyoruz. ”dedi.

   

  17 çiftçiye fiğ tohumu dağıtımı programına Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Niyazi Özdal ve kurumda çalışan teknik personeller katıldı


 • HABERİN DEVAMI...

  Büyükşehirden Salıpazarı’na 54 Milyonluk Yatırım

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Salıpazarı ilçesinde yapılan yol, su ve alt yapı çalışmaları düzenlenen Toplu Açılış Töreni ile hizmete açıldı. 2014 yılından bu yana Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Salıpazarı’nda alt yapı, yol ve içme suyu çalışmaları için 53 milyon 800 bin TL harcama yapıldı.

  Salıpazarı’nda sorumluluk alanındaki yolların yarısında fazlasını bitirdiklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Salıpazarı’nda 180 kilometre grup yolumuz var. Buraya ulaştığımız yol 35 kilometre. Yani Salıpazarı’ndaki sorumlu olduğumuz yolun 6’da biri. 180 kilometrelik yolun şu ana kadar 95 kilometresini yapmışız. Yarıyı geçtik. 85 kilometre daha beton yapmamız gereken yolumuz var. Şu ana kadar burada yol için harcadığımız para 40 milyon TL. 35 kilometrelik yola 11 milyon TL para harcamışız. Sadece yol yapmıyoruz. Su işine yaptığımız harcamaları da söyleyeyim. Salıpazarı’nda SASKİ olarak 13 milyon 800 bin TL para harcamışız. Kanalizasyon olmayan yerleri yaptık. İçme suyu sorunlarını da çözdük. İçme suyu sorunu çözülen mahallelerimiz; Alan, Albak, Avut, Bereket, Dikencik, Karaman, Yavaşbey, Kalfalı, Kocalar, Yayla, Tahnal merkezinin, Sarıhasan’dır. Yapımı devam eden içme suyu ve kanalizasyon projelerini de en kısa zamanda bitirerek sorunları ortadan kaldıracağız. Salıpazarı’nda 13 sondaj açmışız. Sadece 3 tanesinde su bulmuşuz. Su eksikliği hisseden yerlerimizde tekrar tekrar sondaj çalışmaları yaparak içilebilir su bularak vatandaşımızın mağduriyetini gidereceğiz. Bugün buraya sadece Tahnal yolunun yapımı için gelmedik. Yaptığımız su ve diğer yol yapım hizmetlerinin yapımı ile ilgili ilimizin en uç noktasındaki merkezlerine yönelik yaptığımız hizmetleri hayırlı etmek, açmak için buradayız. İnşallah önümüzdeki senede diğer eksikliklerimizin hızlı bir şekilde yapımını tamamlayacağız ve halkımızın konforlu bir hayat sürmesine destek olacağız. Ordu’nun Akkuş ilçesi sınırına kadar yollarımızı kaymak gibi yaptık. Samsun’umuzun en uç noktalarından birisi olan Tahnal’da yaptığımız bu yatırımla uzak, yakın demeden çalıştığımızı göstermiş olduk” dedi.

  “CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAKILAN ÇİVİDEN DAHİ HABERİ VAR”

  30 Mart 2014 yerel seçimleri ile birlikte yetki ve sorumluluk alanlarının büyüyecek olmasından hiçbir zaman korkmadığını, aksine sevindiğini belirten Başkan Yılmaz, “Cumhurbaşkanımızın seçimlerden önce bizleri çağırdı ve Büyükşehir Yasası’nın değişeceğini, yetki ve sorumlulukların tüm ili kapsayacağını belirtti. Bizim il sınırlarımız çok geniş oralara hizmet götürmeye gücümüz yetmez demedik ve hizmet aşkıyla çalışmalara başladık. Yaptığımız işler cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ve bizzat takipleriyle gerçekleşiyor. Biz yaptığımız her çalışmayı, her ay sonunda partimizin genel merkezine rapor ediyoruz. Onlar da Cumhurbaşkanımızın önüne koyuyorlar. Yani Cumhurbaşkanımızın Türkiye’de çakılan her çividen haberi var. Allah’ım Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, bakanlarımıza milletvekillerimize, valimize, ülkenin ihyası için elini taşın altına koyan iş adamlarımıza, sanayicilerimize, STK’lara sağlık, dirlik, birlik versin” diye konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  İlköğretim Haftası dolayısıyla program düzenlendi

  lçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Gökçeli İlkokunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Yeni Eğitim-Öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni başarılar elde etmenizi temenni ederek; derslerinizde, sportif, sanat ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olmayı kendinize ilke edinmenizi diliyorum.” dedi. 

  Salıpazarı Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş sözlerine şöyle devam etti.”Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığımız geniş bir müfredat değişikliği ile öğrencilerimizin ezberden uzak onları hayata hazırlayan yeni bir eğitim programının uygulanmasına başlamıştır.

  Çağımız bilgisayar çağı öğrencilerimiz vakitlerinin büyük bir kısmını cep telefonu ve bilgisayarlarla geçirmektedir. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmamız gerekmektedir. İlçemizde bu alanda yapılan çok güzel uygulamalar bulunmaktadır. Bu yılda kitap okuma ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalara katkı sunmaya devam edeceğiz. 

  Kıymetli Meslektaşlarım! Sizler, öğretmenlik gibi onurlu bir mesleğin temsilcileri olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek onların üreten, düşünen, sorgulayan bireyler olarak hayata atılmaları için büyük bir görev üstlenmiş durumdasınız. Öğrencilerimizi eğitirken onları aynı zamanda iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirmeliyiz. Yapacağınız fedakârlıklar için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. 

  Bu duygu ve düşüncelerle, “İlköğretim Haftası”nı kutluyor; büyük bir inanç ve özveriyle öğretmenlik mesleğini icra eden istikbalimizin mimarı kıymetli öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimizle birlikte 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ülkemize, Salıpazarı’mıza ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

  Programda öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler sunuldu. 

  Etkinliğe Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,İlçe Jandarma komutanı Hakan Akçay katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  GAZİLER GÜNÜ SALIPAZARI’NDA KUTLANDI

  Salıpazarı ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. 

  Törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

  Öğrencilerin de şiirler seslendirdiği törene Salıpazarı Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri Özkan Pekşen, Gaziler, Şehit aileleri ile daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. 


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, 'Bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur.'

  2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması münasebetiyle Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail Yaman’la birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş’ı ziyaret eden Belediye Başkanı Halil Akgül  yeni Eğitim-Öğretim yılının güzel, başarılı ve verimli geçmesi için temennilerde bulundu.

  Başkan Akgül burada yaptığı açıklamada;

   "Ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine yükseltmek eğitimli, nitelikli, çalışkan, vatanını, milletini seven insanlarla mümkündür. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur. Eğitimin hayatımız boyunca ne kadar önemli bir süreç olduğunu unutmamalıyız.”dedi.

  Salıpazarı İlçe Milli Eğitim müdürü Ali Savaş ise bütün kadrolarımızla 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılına hazırız diyerek ziyaretlerinden dolayı Başkan Akgül’e teşekkür etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Yapıldı

  Salıpazarı Kaymakamlığı ve Salıpazarı Belediye Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda meydanda düzenlenen bayramlaşma törene Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ve İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay katıldı.

  Cumhuriyet Meydanında halkla buluşan protokol üyeleri vatandaşın bayramını kutladı, onlara ikramlarda bulundu.

  Belediye Başkanı Akgül, Bayramların kucaklaşmaya, kırgınlıkların ve küskünlüklerin sona ermesine vesile olan çok özel günler olduğunun altını çizdi. Başkan Akgül, "Bu günlerde yaşanan kırgınlıklar ve küskünlüklerinde sona ermesini Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.

   

  Sürücüleri de uyaran Başkan Akgül, her bayram yaşanan trafik kazalarına dikkat çekerek, "Bayram nedeniyle trafik akımı başlayınca ne yazık ki büyük acılarında yaşanmasına neden oluyor. Yavaş gidelim. Trafik kurallarına uyalım" diye konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhuriyet Meydanında kutlandı

  Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören kutlamaları saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Törene İlçe Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Emniyet Amir Vekili Özkan Pekşen, Daire Amirleri,  siyasi parti temsilcileri  katıldı. 

  Salıpazarı Kaymakamı  Hilal Küsmez Günaydın, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Belediye Başkanı Halil Akgül’ ün  anıta çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende günün anlam ve önemi ile ilgili Jandarma Astsubay Çavuş Kamil Bulut tarafından yapılan konuşma sonrasında,  öğrenciler tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın anlam ve önemini hissettiren şiirlerin okunmasıyla,  Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören sona erdi. 

  Törenin ardından Kaymakam Günaydın, Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.


  Mesajında 30 Ağustos zaferinin Türk milletine kayıtsız, şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelediğini vurgulayan Başkan Akgül;

    “Kurtuluş Savaşı'nın başarı noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi, ulusumuzun fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir.

  Bir milletin vatan sevgisiyle, onuruyla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve direnişinin yakın Türk tarihindeki karşılığı; 30 Ağustos 1922’de zafer kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. 95. yılını kutladığımız bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. Bize düşende bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır.

   Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, kahraman ordusuyla verilen mücadele sonunda kazanılan bu büyük zaferin 95. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, kahraman şehit ve gazilerimizi bu özel gün nedeniyle bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz” dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile anıldı.

  Salıpazarı  llçesinde, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit düşenler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile anıldı.

  Gökçeli Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Meydanında gerçekleştirilen kutlamalara Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ile ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda 15 Temmuz gecesi yaşananlarla ilgili görseller,slayt gösterileri ve şiirler okundu. Akşam namazı İlçe Müftüsü Avni Bolat tarafından kıldırıldı. Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

   

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, şunları söyledi:

   

  Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere bu vatan için şehit olan canınını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor yine 15 Temmuz gecesi göğsünü tanklara siper eden tüm gazilerimize şifa diliyor, o gece meydanları dolduran tüm halkımıza şükranlarımı iletiyorum.

  15 Temmuz gecesi cumhurbaşkanımızın çağrısıyla yüce Türk milleti meydanlara dolmuş ve hainlere dersini vermiştir.

  Bu aziz millet darbeye karşı koyarak adını bir kez daha tarihe altın harflerle yazdırmıştır.  Allah’a şükürler olsun ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeleri gördük. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar gördüler ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

  Bu milletin parasıyla alınan tanklarla uçaklara  TBMM bombalanmış, halkımızın üzerine kurşun sıkılmıştır.

  Sormak istiyorum hainlere, 15 yılda yapılan 20.000 km duble yolu mu beğenmediniz de darbe yaptınız? 3.000 dolardan 10.000 dolara çıkan milli geliri beğenmediğiniz için mi darbe yapmaya kalktınız ? 5 yıldızlı otel konseptinde olan hastenelerimizi 7 yıldızlı otel yapmak için mi darbe yaptınız?

  Türk milleti ne zaman ayaklansa, kendi kendini yönetmeye kalksa hep bu şekilde darbe girişimleriyle karşı karşıya kalmıştır. Bizim Türk milleti olarak birlik, beraberlik içinde olmamız, iyi olmamız, diri olmamız ve çok çalışmamız lazım.

  Yüce Türk milleti Sakarya Meydan Muharebesi, Dumlupınar’da, Çanakkale’de nasıl 7 düvene karşı savaşıp gücünü gösterdiyse 15 Temmuz gecesi de büyüklüğünü göstermiştir. Huzurlarınızda bir kez daha aziz Türk milletine teşekkür ediyorum.

  Bizim asıl vatanımız burasıdır. Biz Iraklılar gibi, Suriyeliler gibi bir başka yere sığınmaya ne de başka yere gitmek gibi bir düşüncemiz yoktur.  Ölsek de kalsak da bu topraklarda hep beraber kenetlenmek zorundayız.  Bu vatana ihanet edenler kesinlikle bir gün cezasını çekecektir.

  Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki konuşması  Meydana kurulan dev ekrandan naklen takip edilerek, 15 Temmuz Belgeseli izlettirildi. Ellerinde bayrak ve meşalelerle yüzlerce kişinin katıldığı Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde vatandaşlara pide ve ayran ikramı yapıldı.

  15 Temmuz Şehitler Meydanında Kur'an-ı Kerim okunması ve  Demokrasi Nöbetiyle devam eden program toplu kılınan sabah namazıyla sona erdi.

  15/07/2017


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı Belediye Personelleri Yaygın Tatbikatına katıldı

  Salıpazarı Belediyesi personeline, bina içi, açık alan ve araç yangınları gibi benzeri durumlarda karşılaşılması muhtemel durumlarda müdahale tekniklerinin anlatıldığı uygulamalı hizmet içi eğitimi verildi.Belediyemiz insan kaynakları müdürü Ahmet Karagüzel ve iş güvenliği uzmanı İbrahim İNCE işbirliği ile planlanan belediye personeline yönelik hizmet içi eğitimlere önem verdiklerini çünkü bilgili, bilinçli ve işinde uzman ve güvenli bir personelin iş hacmi kapasitesinin her zaman yüksek alacağını söyledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Eğitim Şubesi yetkililerince verilen ve kurumda çalışan personele yönelik olası bina, açık alan ve araç yangınlarına müdahale tekniklerinin anlatıldığı uygulamalı eğitimin son derece faydalı olduğunu belirten ,Salıpazarı Belediyesi başkanı Halil Akgül  çalışan personelimizin çalışma ortamı, kullandığı iş makinesi ve araç gereçlerine önem veriyoruz.Dolayısıyla sık sık İş güvenliği eğitimleri ile ilgili hizmet içi eğitim seminerleri düzenliyoruz hem önem veriyor hem de öncelik tanıyoruz.  Bugün belediye personeline yönelik kurum içinde olabilecek yangın hakkında öncelikle tedbirler, yangın halinde yapılması gerekenler,
   
  ekip çalışmasının başarısı ve yangın hakkında bilgeler verildi  dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı’nda Şehitlikler Ziyaret Edildi

  15 Temmuz’un yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Salıpazarı İlçesinde de bir dizi etkinlikler düzenleniyor. Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül ,Jandarma Bölük Komutanı Hakan Akçay ,ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman şehitlikleri ziyaret ederek dua okudular.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz kalkışmasına karşı insanların köylerden, uzak mahallelerden meydanlara aktığını belirterek, "15 Temmuz bir milletin dirilişine neden oldu" dedi

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz ihanet kalkışmasının milletin dirilişine neden olduğunu, Türk Milletinin bu darbe girişimine karşı kenetlenerek tek yürek olduğunu söyledi. 15 Temmuz'un yaklaşan yıldönümü öncesinde o karanlık geceyi anlatan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, bu tarihi unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını ifade etti.

  Salıpazarı’nda 15 Temmuz’un yıl dönümü Cumartesi akşam Gökçeli Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenecek programla devam edecek.

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat