İLÇEMİZDEN HABERLER


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

  19 Ekim Muhtarlar Günü dolaysıyla Cumhuriyet Meydanında program düzenlendi.
  Atatürk Anıtına Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Salıpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel yaptı.

  Başkan Yüksel yaptığı konuşmada;

  19 Ekim’i Muhtarlar Günü ilan eden  Sayın Cumhurbaşkanımıza ve gazi meclisimizde grubu bulunan siyasi partilerimize  bize teşekkür ediyorum.

  Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi 1829 dan bu yana faaliyetlerini sürdürrmektedir.  Muhtarlar, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken  diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığı sağlamaktadır.

  Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız demokrasinin çekirdeği denebilecek bir özelliğe sahiptir. Toplumsal barış, özgürlük, eşitlik ve adalet gibi kutsal değerlere sahip çıkan tüm muhtar arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

   Bu duygu ve düşüncelerle değerli muhtarlarımızın 19 Ekim muhtarlar gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

  Cumhuriyet Meydanındaki  programın ardından Muhtarlar Derneği Binasında tebrikleri kabul eden Başkan Yüksel katılımcılara ikramlarda bulundu.

  Programa Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, ile Mahalle Muhtarlar katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den Muhtarlar Günü mesajı

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül , 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

  Muhtarların demokrasinin gelişmesine katkıda bulunurken yerel yönetime katılımı sağlamanın da önemli araçlarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Akgül , “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yakın mesai arkadaşlarımız olarak gördüğümüz muhtarlarımız, fedakarca görevlerini yerine getirerek bizim mahallelerdeki gözümüzdür” dedi.

  Belediye olarak muhtarlar ve belediye arasındaki koordinenin ve iletişimin güçlendirilmesi amacıyla geçen sene Muhtarlıklar Müdürlüğü kurduklarını söyleyen Başkan Akgül  ” Belediyemiz bünyesinde muhtarlıklar müdürlüğü kurduk. Burada muhtar arkadaşlarımız mahalleleriyle ilgili planlamalar yapıyor. Oluşturmuş olduğumuz mahalle meclisleriyle mahalle sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Mahallenin sorunlarını bizzat dinlemek için mahalle meclis toplantıları düzenleyip, bu toplantılarda aldığımız talepleri uyguluyoruz.

  Mahalle muhtarlarımızda sorumlu oldukları bölgeyi daha iyi tanıyan ve bilen insanlar oldukları için onların desteğiyle hedeflediğimiz hizmetleri daha sağlıklı bir şekilde ulaştırma, uygulama imkânı buluyoruz. Muhtarlarımız bizim gücümüze güç katıyor bizde bu güçle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

  Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde ve ülkemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, hayatını kaybeden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA ÇİFTÇİYE 1,5 TON TOHUM DAĞITILDI

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü katkılarıyla 1,5 ton fiğ tohumu dağıtıldı.

  Salıpazarı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda konuşan İlçe Müdürü Niyazi Özdal “Tarımsal üretimin teşvik edilmesi , hayvancılıkta kaba yem açığının giderilmesi, çiftçilerin desteklenmesi amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından 1,500 kg fiğ tohumu  üreticiye ücretsiz olarak dağıtıyoruz. ”dedi.

   

  17 çiftçiye fiğ tohumu dağıtımı programına Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Niyazi Özdal ve kurumda çalışan teknik personeller katıldı


 • HABERİN DEVAMI...

  Büyükşehirden Salıpazarı’na 54 Milyonluk Yatırım

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Salıpazarı ilçesinde yapılan yol, su ve alt yapı çalışmaları düzenlenen Toplu Açılış Töreni ile hizmete açıldı. 2014 yılından bu yana Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Salıpazarı’nda alt yapı, yol ve içme suyu çalışmaları için 53 milyon 800 bin TL harcama yapıldı.

  Salıpazarı’nda sorumluluk alanındaki yolların yarısında fazlasını bitirdiklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Salıpazarı’nda 180 kilometre grup yolumuz var. Buraya ulaştığımız yol 35 kilometre. Yani Salıpazarı’ndaki sorumlu olduğumuz yolun 6’da biri. 180 kilometrelik yolun şu ana kadar 95 kilometresini yapmışız. Yarıyı geçtik. 85 kilometre daha beton yapmamız gereken yolumuz var. Şu ana kadar burada yol için harcadığımız para 40 milyon TL. 35 kilometrelik yola 11 milyon TL para harcamışız. Sadece yol yapmıyoruz. Su işine yaptığımız harcamaları da söyleyeyim. Salıpazarı’nda SASKİ olarak 13 milyon 800 bin TL para harcamışız. Kanalizasyon olmayan yerleri yaptık. İçme suyu sorunlarını da çözdük. İçme suyu sorunu çözülen mahallelerimiz; Alan, Albak, Avut, Bereket, Dikencik, Karaman, Yavaşbey, Kalfalı, Kocalar, Yayla, Tahnal merkezinin, Sarıhasan’dır. Yapımı devam eden içme suyu ve kanalizasyon projelerini de en kısa zamanda bitirerek sorunları ortadan kaldıracağız. Salıpazarı’nda 13 sondaj açmışız. Sadece 3 tanesinde su bulmuşuz. Su eksikliği hisseden yerlerimizde tekrar tekrar sondaj çalışmaları yaparak içilebilir su bularak vatandaşımızın mağduriyetini gidereceğiz. Bugün buraya sadece Tahnal yolunun yapımı için gelmedik. Yaptığımız su ve diğer yol yapım hizmetlerinin yapımı ile ilgili ilimizin en uç noktasındaki merkezlerine yönelik yaptığımız hizmetleri hayırlı etmek, açmak için buradayız. İnşallah önümüzdeki senede diğer eksikliklerimizin hızlı bir şekilde yapımını tamamlayacağız ve halkımızın konforlu bir hayat sürmesine destek olacağız. Ordu’nun Akkuş ilçesi sınırına kadar yollarımızı kaymak gibi yaptık. Samsun’umuzun en uç noktalarından birisi olan Tahnal’da yaptığımız bu yatırımla uzak, yakın demeden çalıştığımızı göstermiş olduk” dedi.

  “CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAKILAN ÇİVİDEN DAHİ HABERİ VAR”

  30 Mart 2014 yerel seçimleri ile birlikte yetki ve sorumluluk alanlarının büyüyecek olmasından hiçbir zaman korkmadığını, aksine sevindiğini belirten Başkan Yılmaz, “Cumhurbaşkanımızın seçimlerden önce bizleri çağırdı ve Büyükşehir Yasası’nın değişeceğini, yetki ve sorumlulukların tüm ili kapsayacağını belirtti. Bizim il sınırlarımız çok geniş oralara hizmet götürmeye gücümüz yetmez demedik ve hizmet aşkıyla çalışmalara başladık. Yaptığımız işler cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ve bizzat takipleriyle gerçekleşiyor. Biz yaptığımız her çalışmayı, her ay sonunda partimizin genel merkezine rapor ediyoruz. Onlar da Cumhurbaşkanımızın önüne koyuyorlar. Yani Cumhurbaşkanımızın Türkiye’de çakılan her çividen haberi var. Allah’ım Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, bakanlarımıza milletvekillerimize, valimize, ülkenin ihyası için elini taşın altına koyan iş adamlarımıza, sanayicilerimize, STK’lara sağlık, dirlik, birlik versin” diye konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  İlköğretim Haftası dolayısıyla program düzenlendi

  lçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Gökçeli İlkokunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Yeni Eğitim-Öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni başarılar elde etmenizi temenni ederek; derslerinizde, sportif, sanat ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olmayı kendinize ilke edinmenizi diliyorum.” dedi. 

  Salıpazarı Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş sözlerine şöyle devam etti.”Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığımız geniş bir müfredat değişikliği ile öğrencilerimizin ezberden uzak onları hayata hazırlayan yeni bir eğitim programının uygulanmasına başlamıştır.

  Çağımız bilgisayar çağı öğrencilerimiz vakitlerinin büyük bir kısmını cep telefonu ve bilgisayarlarla geçirmektedir. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmamız gerekmektedir. İlçemizde bu alanda yapılan çok güzel uygulamalar bulunmaktadır. Bu yılda kitap okuma ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalara katkı sunmaya devam edeceğiz. 

  Kıymetli Meslektaşlarım! Sizler, öğretmenlik gibi onurlu bir mesleğin temsilcileri olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek onların üreten, düşünen, sorgulayan bireyler olarak hayata atılmaları için büyük bir görev üstlenmiş durumdasınız. Öğrencilerimizi eğitirken onları aynı zamanda iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirmeliyiz. Yapacağınız fedakârlıklar için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. 

  Bu duygu ve düşüncelerle, “İlköğretim Haftası”nı kutluyor; büyük bir inanç ve özveriyle öğretmenlik mesleğini icra eden istikbalimizin mimarı kıymetli öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimizle birlikte 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ülkemize, Salıpazarı’mıza ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

  Programda öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler sunuldu. 

  Etkinliğe Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,İlçe Jandarma komutanı Hakan Akçay katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  GAZİLER GÜNÜ SALIPAZARI’NDA KUTLANDI

  Salıpazarı ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. 

  Törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

  Öğrencilerin de şiirler seslendirdiği törene Salıpazarı Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri Özkan Pekşen, Gaziler, Şehit aileleri ile daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. 


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, 'Bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur.'

  2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması münasebetiyle Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail Yaman’la birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş’ı ziyaret eden Belediye Başkanı Halil Akgül  yeni Eğitim-Öğretim yılının güzel, başarılı ve verimli geçmesi için temennilerde bulundu.

  Başkan Akgül burada yaptığı açıklamada;

   "Ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine yükseltmek eğitimli, nitelikli, çalışkan, vatanını, milletini seven insanlarla mümkündür. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur. Eğitimin hayatımız boyunca ne kadar önemli bir süreç olduğunu unutmamalıyız.”dedi.

  Salıpazarı İlçe Milli Eğitim müdürü Ali Savaş ise bütün kadrolarımızla 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılına hazırız diyerek ziyaretlerinden dolayı Başkan Akgül’e teşekkür etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Yapıldı

  Salıpazarı Kaymakamlığı ve Salıpazarı Belediye Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda meydanda düzenlenen bayramlaşma törene Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ve İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay katıldı.

  Cumhuriyet Meydanında halkla buluşan protokol üyeleri vatandaşın bayramını kutladı, onlara ikramlarda bulundu.

  Belediye Başkanı Akgül, Bayramların kucaklaşmaya, kırgınlıkların ve küskünlüklerin sona ermesine vesile olan çok özel günler olduğunun altını çizdi. Başkan Akgül, "Bu günlerde yaşanan kırgınlıklar ve küskünlüklerinde sona ermesini Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.

   

  Sürücüleri de uyaran Başkan Akgül, her bayram yaşanan trafik kazalarına dikkat çekerek, "Bayram nedeniyle trafik akımı başlayınca ne yazık ki büyük acılarında yaşanmasına neden oluyor. Yavaş gidelim. Trafik kurallarına uyalım" diye konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhuriyet Meydanında kutlandı

  Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören kutlamaları saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Törene İlçe Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Emniyet Amir Vekili Özkan Pekşen, Daire Amirleri,  siyasi parti temsilcileri  katıldı. 

  Salıpazarı Kaymakamı  Hilal Küsmez Günaydın, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Belediye Başkanı Halil Akgül’ ün  anıta çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende günün anlam ve önemi ile ilgili Jandarma Astsubay Çavuş Kamil Bulut tarafından yapılan konuşma sonrasında,  öğrenciler tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın anlam ve önemini hissettiren şiirlerin okunmasıyla,  Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören sona erdi. 

  Törenin ardından Kaymakam Günaydın, Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.


  Mesajında 30 Ağustos zaferinin Türk milletine kayıtsız, şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelediğini vurgulayan Başkan Akgül;

    “Kurtuluş Savaşı'nın başarı noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi, ulusumuzun fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir.

  Bir milletin vatan sevgisiyle, onuruyla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve direnişinin yakın Türk tarihindeki karşılığı; 30 Ağustos 1922’de zafer kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. 95. yılını kutladığımız bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. Bize düşende bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır.

   Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, kahraman ordusuyla verilen mücadele sonunda kazanılan bu büyük zaferin 95. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, kahraman şehit ve gazilerimizi bu özel gün nedeniyle bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz” dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile anıldı.

  Salıpazarı  llçesinde, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit düşenler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile anıldı.

  Gökçeli Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Meydanında gerçekleştirilen kutlamalara Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ile ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda 15 Temmuz gecesi yaşananlarla ilgili görseller,slayt gösterileri ve şiirler okundu. Akşam namazı İlçe Müftüsü Avni Bolat tarafından kıldırıldı. Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

   

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, şunları söyledi:

   

  Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere bu vatan için şehit olan canınını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor yine 15 Temmuz gecesi göğsünü tanklara siper eden tüm gazilerimize şifa diliyor, o gece meydanları dolduran tüm halkımıza şükranlarımı iletiyorum.

  15 Temmuz gecesi cumhurbaşkanımızın çağrısıyla yüce Türk milleti meydanlara dolmuş ve hainlere dersini vermiştir.

  Bu aziz millet darbeye karşı koyarak adını bir kez daha tarihe altın harflerle yazdırmıştır.  Allah’a şükürler olsun ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeleri gördük. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar gördüler ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

  Bu milletin parasıyla alınan tanklarla uçaklara  TBMM bombalanmış, halkımızın üzerine kurşun sıkılmıştır.

  Sormak istiyorum hainlere, 15 yılda yapılan 20.000 km duble yolu mu beğenmediniz de darbe yaptınız? 3.000 dolardan 10.000 dolara çıkan milli geliri beğenmediğiniz için mi darbe yapmaya kalktınız ? 5 yıldızlı otel konseptinde olan hastenelerimizi 7 yıldızlı otel yapmak için mi darbe yaptınız?

  Türk milleti ne zaman ayaklansa, kendi kendini yönetmeye kalksa hep bu şekilde darbe girişimleriyle karşı karşıya kalmıştır. Bizim Türk milleti olarak birlik, beraberlik içinde olmamız, iyi olmamız, diri olmamız ve çok çalışmamız lazım.

  Yüce Türk milleti Sakarya Meydan Muharebesi, Dumlupınar’da, Çanakkale’de nasıl 7 düvene karşı savaşıp gücünü gösterdiyse 15 Temmuz gecesi de büyüklüğünü göstermiştir. Huzurlarınızda bir kez daha aziz Türk milletine teşekkür ediyorum.

  Bizim asıl vatanımız burasıdır. Biz Iraklılar gibi, Suriyeliler gibi bir başka yere sığınmaya ne de başka yere gitmek gibi bir düşüncemiz yoktur.  Ölsek de kalsak da bu topraklarda hep beraber kenetlenmek zorundayız.  Bu vatana ihanet edenler kesinlikle bir gün cezasını çekecektir.

  Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki konuşması  Meydana kurulan dev ekrandan naklen takip edilerek, 15 Temmuz Belgeseli izlettirildi. Ellerinde bayrak ve meşalelerle yüzlerce kişinin katıldığı Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde vatandaşlara pide ve ayran ikramı yapıldı.

  15 Temmuz Şehitler Meydanında Kur'an-ı Kerim okunması ve  Demokrasi Nöbetiyle devam eden program toplu kılınan sabah namazıyla sona erdi.

  15/07/2017


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı Belediye Personelleri Yaygın Tatbikatına katıldı

  Salıpazarı Belediyesi personeline, bina içi, açık alan ve araç yangınları gibi benzeri durumlarda karşılaşılması muhtemel durumlarda müdahale tekniklerinin anlatıldığı uygulamalı hizmet içi eğitimi verildi.Belediyemiz insan kaynakları müdürü Ahmet Karagüzel ve iş güvenliği uzmanı İbrahim İNCE işbirliği ile planlanan belediye personeline yönelik hizmet içi eğitimlere önem verdiklerini çünkü bilgili, bilinçli ve işinde uzman ve güvenli bir personelin iş hacmi kapasitesinin her zaman yüksek alacağını söyledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Eğitim Şubesi yetkililerince verilen ve kurumda çalışan personele yönelik olası bina, açık alan ve araç yangınlarına müdahale tekniklerinin anlatıldığı uygulamalı eğitimin son derece faydalı olduğunu belirten ,Salıpazarı Belediyesi başkanı Halil Akgül  çalışan personelimizin çalışma ortamı, kullandığı iş makinesi ve araç gereçlerine önem veriyoruz.Dolayısıyla sık sık İş güvenliği eğitimleri ile ilgili hizmet içi eğitim seminerleri düzenliyoruz hem önem veriyor hem de öncelik tanıyoruz.  Bugün belediye personeline yönelik kurum içinde olabilecek yangın hakkında öncelikle tedbirler, yangın halinde yapılması gerekenler,
   
  ekip çalışmasının başarısı ve yangın hakkında bilgeler verildi  dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı’nda Şehitlikler Ziyaret Edildi

  15 Temmuz’un yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Salıpazarı İlçesinde de bir dizi etkinlikler düzenleniyor. Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül ,Jandarma Bölük Komutanı Hakan Akçay ,ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman şehitlikleri ziyaret ederek dua okudular.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz kalkışmasına karşı insanların köylerden, uzak mahallelerden meydanlara aktığını belirterek, "15 Temmuz bir milletin dirilişine neden oldu" dedi

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz ihanet kalkışmasının milletin dirilişine neden olduğunu, Türk Milletinin bu darbe girişimine karşı kenetlenerek tek yürek olduğunu söyledi. 15 Temmuz'un yaklaşan yıldönümü öncesinde o karanlık geceyi anlatan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, bu tarihi unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını ifade etti.

  Salıpazarı’nda 15 Temmuz’un yıl dönümü Cumartesi akşam Gökçeli Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenecek programla devam edecek.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA YÖRESEL PAZAR AÇILDI

  Bereket Mahallesi Şehit İbrahim Yaman Parkı içersinde bulunan yöresel ürün pazarı Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve Belediye Başkanı Halil Akgül’ün katılımlarıyla açıldı.

  BU PAZAR BİR İLK.

  Beldiye Başkanı Halil Akgül açılışta yaptığı konuşmada, Salıpazarı-Çarşamba arası artık 8 dakika. Bundan böyle İlçemize daha çok yerli turist geleceğine inanıyoruz. Bu gün burada açılışını yaptığımız organik pazar bir ilk olacak. Pazara gelenlerin Salıpazarı’nın tabii ve doğal güzelliklerinin yanında bu güzel, Salıpazarı’nda yetişmiş organik ürünlerden, güzel eserlerden faydalanacağını düşünüyoruz. Onun için ben bugün burada bulunan değerli girişimci kadınlarımıza,kardeşlerimize bir esnaf  ruhuyla şunu söylemek istiyorum. Belki işler 1 hafta,2 hafta belki 1 ay yolunda gitmeyebilir ama inanıyorum biz bu pazarı burada oturttuğumuzda, Pazar burada kendini kabullendirdiğinde çok farklı olacağını düşünüyorum. Bunun için biraz sabır gerekiyor.

  DOĞAL YAŞAMIN BAŞKENTİ.

  Salıpazarı İlçemizi coğrafi yapısı ve doğal güzellikleriyle doğal yaşamın başkenti olarak adlandırdık.  Tarihi ve Turistlik alanlarının yanında bu pazarda sergilenen bir birinden güzel yöresel ürünlerle tanışacak olan bölge halkı Salıpazarı’nın zenginliklerinin farkına varacak.

  Bu işin oluşumunda büyük emekleri bulunan Mikrofinans Şube Müdürü Nuray Erensoy’u da tebrik etmek gerekir.3-4 yıldır bu işin kaynağında çok uğraş verdi.Salıpazarı’nın tanıtımı adına çok büyük katkıları oldu. Şimdi bu pazarın kurulmasında da katkısı var.

  Salıpazarı Belediyesi ve Mikrofinans işbiriliği ile yöresel ürünlerinde satılacağı pazarın açılışında konşan Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ise şunları söyledi.

  Bugün burada kadının emeğinin ete kemiğe büründüğü bir proje için bir araya  geldik. Destek olmak için, tebrik etmek için ve bundan sonrası içinde yanlarında olacağımızı beyan etmek için. Zaten güçlü olan kadınlarımıza biraz olsun destek olmak için buradayız.

  HER DAİM YANINIZDAYIZ.

  15 kadın her Cuma burada el emeği göz nuru ürünlerini satacaklar. Hem kendileri satacaklar hem  kendileri kazanacak hem de bizim için yerli turist için, yerli turistleri getirebileceğimiz bir alışveriş ortamı yaratmış olacaklar. Kadınlarımızı konuşa konuşa, sabırla, yılmadan motive eden Mikrokredi Finans Şube Müdürü Nuray Erensoy’u, desteklerini hiç esirgemeyen Beldediye Başkanı’mızı tebrik ve taktir ediyorum. 1 yıl boyunca çok uğraşıcaksınız, belki bir müşteri bile olmayacak, o bir müşteri hep ben olmaya çalışıcam hiç kimse kalmasa da. Emin olun çok daha kalabalık olacak. Belki başlarda zor olacak ama tanıtımınız için elimizden geleni yapacağız. Çeşitli ilçelerde duyurmaya çalışacağız. Burada daim olmanızı sağlamaya çalışacağız. Her daim yanınızdayız. Gerçekten çok tebrik ve taktir ediyorum. Burada kazandığınız her kuruş sonuna kadar helal ve çok da bereketli olacak. Bol bol kazanıp harcamanızı diliyorum. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun.

  Yöresel Pazar açılışına Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muzaffer Aydın, Yedaş İşletme Şefi Yunus Çolak,Mikrofinans Şübe Müdürü Nuray Erensoy, Girişimci Kadınlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Pazarı olarak kullanılan 100.Yıl Bulvarı zerindeki Pazarın yeri Orta Mahallaye Taşınıyor

  Bu hafta son kez kurulan Salıpazarı halk pazarı önümüzdeki haftadan itiraberen Orta Mahallede kurulacak.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül pazarcı esnafını tek tek gezerek konu hakkında bilgi verdi.

  Başkan Akgül “ İlçemizde her Salı kurulan semt pazarı 5.köprü inşaatının başlamasıyla artık karayollarının kullanımına sunuldu. 100.Yıl Bulvarını Terme kara yoluna bağlayacak olan 5. Köprü nedeniyle 20 yıllık semt pazarı önümüzdeki haftadan itibaren İlçemiz Orta Mahallede kurulacak.

  Bu nedenle pazarcı esnafımıza bilgi verdik. Onları haftaya Salı günü yeni yerlerinde  hizmet vermeye davet ettik. Kalıcı bir Pazar yeri inşa edene kadar esnafımızı Orta Mahallede yeni yerlerine yerleştireceğiz.”dedi.

  Başkan Akgül esnafın hoşgörülü anlayışından dolayı hepsine teşekkür etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA DEĞİŞİM SÜRÜYOR

  15 Temmuz Şehitler Meydanı ile Cumhuriyet Meydanlarının yapımından hemen sonra asfalt çalışmalarına başlanan ilçede  vatandaş çalışmalardan memnun.

  İLÇE NAKIŞ NAKIŞ İŞLENDİ.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, altyapı ve kanalizasyon çalışmaları nedeniyle biraz sıkıntı çektik. Halkımıza sabırlı olun dedik. Şimdi ise 18 km altyapı ve kanalizasyon çalışmaları tamamlandı. Havaların ısınması ile ilçenin her mahallesinde üst yapıya ağırlık verdik. İlçe merkezini 35 bin metre kare kilitli parke ile adeta nakış nakış işledik.

  70 KİLOMETRE BETON YOL

  Yıllardır özlemle ve sabırla hayalini kurduğumuz Salıpazarı -Tahnal- Ordu grup yolumuz nihayet bitti. Yakında Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın da katılımları ile açılışını yapacağız. 33 km uzunluğunda olan grup yolumuz Samsun’da yapılan en uzun beton olma özelliğini taşıyor.

  ŞEHİR MERKEZİ DEĞİŞİYOR.

  Halkımızın bizlere gösterdiği sabır ve hoşgörüden dolayı teşekkür ediyorum. Biraz sıkıntı çektik ama şimdi meyvesini  görmeye başladık. Altyapı sorununun çözülmesiyle yollarımız bir bir yapılıyor. Şimdi de Şehit Erol İşal Caddesinden Yeşil Mahallesi istikameti sıcak asfalt ile kaplanıyor. Çalışmalar başladı. Daha sonra sırada Cumhuriyet Meydanından Lise Caddesi ile Alan Mahallesi istikametine doğru asfaltlama çalışmalarımız devam edecektir.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI YAĞLI GÜREŞLERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

  Pehlivanlar 8 boyda kol bağlayarak kıyasıya mücadele etti. Başpehlivanlığa uzanan isim ise Ünal Kahraman oldu.

  Ata sporu yağlı güreşler, Salıpazarı’nda yaşatılmaya devam ediyor. Salıpazarı Belediyesinin öncülüğünde bu yıl düzenlenen 3. Geleneksel Karacalar-Muslubey-Biçme Yağlı Güreşleri, Muslubey şenlik alanında yapıldı. Yağlı güreşler etkinliğine Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin,MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün,MHP Salıpazarı İlçe Başkanı Cavit Yıldırım,Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir,Esenyurt Salıpazarılılar Dernek Başkanı Mustafa Tarım,Sultanbeyli Salıpazarlılar Dernek Başkanı Mehmet Candan,Turizm ve Tanıtım Dernek Başkanı Ertan Özcan, ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  KOMİTE ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

  Etkinliklerde konuşma yapan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yağlı güreşlerde emeği geçenlere özellikle Karacalar Mahalle Muhtarı Erol Gürsoy,Biçme Mahalle Muhtarı Halil Tuğrul ve Ahmet Kesimoğlu’na  teşekkür ederek gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi. Yağlı güreşlerin bir ata sporu olduğunu hatırlatan Başkan Akgül, şunları söyledi:

  İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİ

  “Türk spor tarihinde engin, Türk spor geleneğinde zengin bir yere sahip olan güreş, insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip. Bütün sporların prototiplerinde olduğu gibi, güreşte eski devirlerde savaşa hazırlık amacıyla yapılmaktaydı. M.Ö. 4. yüzyıldan beri Türklerin ata sporudur “yağlı güreş”. İlkbahar aylarında doğanın canlanışını kutlamak amacıyla yapılan etkinliklerde, evlenme törenlerinde, zafer şölenlerinde hep güreş karşılaşmaları yapılırdı. Salıpazarı Belediyesi olarak ata sporlarına sahip çıkmak için yağlı güreşleri ilçemize taşıdık.”dedi.

  BAŞPEHLİVAN ÜNAL KAHRAMAN

  Aralarında Hüseyin Şahinal,Şükrü Kazan,Nuri Zengin,Mahmut Kavakçı,Osman Özgün,Hamza Köseoğlu,Ünal Kahraman,Ahmet Kavakçı gibi başpehlivanların da bulunduğu 124 güreşçi kispetlerini giyerek 8 boyda kol bağladı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı güreşlerde baş pehlivanlık için final müsabakasında Hüseyin Şahinal ve Ünal Kahraman  karşı karşıya geldi. Zorlu ve çekişmeli geçen final müsabakasında güreşçiler yenişemeyince puanlamaya geçildi.Rakibine 2-1 üstünlük sağlayan Ünal Kahraman  başpehlivanlığa uzanan isim oldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş’ın Katılımı İle Bayramlaşma Merasimimizi Gerçekleştirdik

  Belediyesinde geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni Ramazan Bayramının ilk gününde başkanlık makamında gerçekleşti.

  Başkan Akgül, belediyede çalışan personel, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve misafirleriyle tek tek bayramlaştı.

  Bayramlaşma töreninde, Başkan Halil Akgül katılımcıların bayramını kutlayarak; “Biz bir aileyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizi hak ettiği hizmetleri yerine getirmek için mesai saati gözetmeksizin çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin ve ailelerinizin bayramını kutluyorum” dedi.

  Bayramlaşma programından sonra Samsun Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş,İl Koordinatörü Hakan Ay beyi teşkilat mensubu arkadaşlarımızın katılımları ile AK Parti İlçe Teşkilatımızda Bayramlaşma merasimi gerçekleştirildi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BELEDIYE BAŞKANI HALİL AKGÜL RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

  Vatandaşların bayramını en içten dileklerle kutladığını belirten Başkan Akgül, "Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir. Bu anlamlı bayramın Salıpazarı halkı için, milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum. " dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL İFTAR GELENEĞİNİ BOZMADI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ramazan ayında personeline verdiği iftar yemeği geleneğini bu yıl da bozmadı. 

  İftar yemeğinde personeli ile aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Salıpazarı’nın gelişmesine katkı sunarak ilçemize hizmet eden siz personelime teşekkür ediyorum” sözleriyle “Hoş geldiniz” dedi.

  Belediyenin başarısında tüm personelin imzasının olduğuna dikkat çeken Başkan Akgül, iftar buluşmalarında şu ifadeleri kullandı: “Yaşamımızda özel aylar ve günler vardır. Ramazan ayı da bu özel aylardan biri. Bu gün bizleri bu iftar sofrasında buluşturan Rabbime şükürler olsun. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun. Bugüne kadar yaptığınız katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum”

  Belediye çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Akgül, “Son iki yıldır hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Kısa sürede çok güzel işler yaptık. Bunda hiç şüphesiz siz çalışanlarımızın katkısı büyüktür.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı İmam Hatip Ortaokulu Etkinliği Yapıldı

  Salıpazarı İmam Hatip Ortaokulu   2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı boyunca yapılan sosyal, kültürel, mesleki ve sportif alanlardaki etkinliklerinin sunulduğu Yıl Sonu Programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunuşu ile başladı.

  Yıl sonu etkinliğine Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, İlçe Müftüsü Avni Bolat, Okul Müdürü Mustafa Somuncu ile öğrenci ve velileri ve vatandaşlar katıldı.

  ONUR VE GURUR DUYDUK.

  İmam Hatip Ortaokulu yıl sonu programıknda konuşan Belediye Başkanı Halil Akgül, “Salıpazarı İmam Hatip Ortaokulu Yıl Sonu Etkinliği çerçevesinde düzenlenen şiir dinletisi,ilahi grubu,tiyatro,koro,sergi gösteriminde emeği geçen herkese teşekkür ederim.Öğrencilerimizin başarıları bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı.

  ÖĞRENCİLERİMİZ EMİN ELLERDE.

  Yapılan gösterileri izlediğimizde, çocuklarımızın eğitimlerini en iyi şekilde aldı


 • HABERİN DEVAMI...

  Samsun'da En Büyük Beton Yol Çalışması Salıpazarı’nda Tamamlandı

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Tahnal’ın 33 kilometrelik yol sorunu ortadan kalktı” dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Salıpazarı’na bağlı Tahnal Mahallesi’nde yapılan yol çalışmalarını inceledikten sonra Karacaören Mahallesi’nde geleneksel hale gelen iftar buluşmasına katıldı.

  EN UZUN BETON YOL ÇALIŞMASI SALIPAZARI’NDA

  Salıpazarı ilçesinden Tahnal Mahallesi’ne oradan da Ordu sınırına kadar olan 33 kilometrelik yolun tamamlandığını duyuran Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Tahnal’da yaşayan vatandaşlarımıza yıllarca büyük mağduriyet yaşatan yol sorununa Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak noktayı koyduk. Önceden Salıpazarı’ndan Tahnal’a gitmek saatler sürüyordu. Yaptığımız yol çalışmalarıyla birlikte bu süre yarım saate kadar düştü. Samsun’da yaptığımız en uzun beton yol çalışmasını burada gerçekleştirdik. Başlangıç ve bitiş noktası arası tam 33 kilometre. Zor arazi şartlarına rağmen böyle önemli bir çalışmayı bitirmek bizleri gururlandırıyor. Kentimizin yol sorununa beton yol ile kalıcı çözümler üretmeye devam ediyoruz. Sorumluluk alanımızdaki tüm yolları aynı kalitede en kısa zamanda bitirerek ulaşım sorunu olmayan bir Samsun’u gelecek nesillere bırakacağız. Yaptığımız yol çalışması öncelikle Tahnal’da yaşayan vatandaşlarımıza, sonra tüm Samsun’a hayırlı uğurlu olsun” dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  ​Salıpazarı Belediyesi sıfır Kepçe Alarak, Araç Kadrosuna Bir Yenisini Daha Kattı.

  Salıpazarı Belediyesi sıfır Kepçe Alarak, Dev Araç Kadrosuna Bir Yenisini Daha Kattı.

  Göreve başladığı günden, bugüne kadar Salıpazarı Belediyesine onlarca araç alarak, eksiksiz bir hizmet veren  Belediye Başkanı Halil Akgül, hidromek Marka sıfır  kepçeyi halkın hizmetine sunarak; " Hayırlı olsun" dedi.   Başkan Akgül  konuşmasında;

   " İlçemize yeni kepçemiz hayırlı olsun. Tüm eksikliklerimizi gideriyoruz. Bizim için en önemlisi halkımıza eksiksiz bir hizmet sunmak. Sadece araç konusunda değil, ilçemizin kalkınacağı diğer projelerimiz üzerinde çalışmalarımızda aralıksız devam ediyor." dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanı yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanı yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “15 Temmuz Şehitler Meydanından sonra ilçemizin en eski Cumhuriyet Meydanı yeniden yapılıyor.”dedi.

  Başkan Halil Akgül, "Cumhuriyet Meydanı projesiyle meydandaki yaya ve araç trafiğini yeniden düzenleyeceğiz. Meydan ve çevresindeki park, yaya ve araç yolları ile tescilli yapılar analiz edilerek, Cumhuriyet  Meydanı yepyeni bir görünüme kavuşacak" dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediyesince ihale edilen Cumhuriyet Meydanının 2 ay içersinde bitirilmesi bekleniyor.


 • HABERİN DEVAMI...

  YÜREĞİMİZE ATEŞ DÜŞTÜ

  Şırnak'ın Kato Dağı'nda meydana gelen çatışmada şehit olan özel harekat polisinin  Salıpazarılı olduğu öğrenildi.

  Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Kato Dağı'nda teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.  1 özel Harekat polisi şehit olurken, 2 polisde yaralandı.

  Şehit Mesut Yılmaz’ın cenazesi bu gün (Perşembe günü) uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanına getirilecek. Helallik alınmak için İlkadım ilçesi Çatalarmut Mahallesi Tellibaba Sokak No: 5'te bulunan Baba evine götürülecek.

  CENAZE NE ZAMAN, NEREDEN KALKACAK?

  Şehit Yılmaz'ın naaşı İkindi namazına mütakip Samsun Büyük Camide kılınacak cenaze namazının ardından annesi Hatun Yılmaz’ın isteği üzerine Samsun’daki Şehitliğe defnedilecek.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül ’’BAŞARI EKİP İŞİ’’

  SASKİ Toplantı Salonunda yapılan İlçe Danışma Meclisi toplantısına Ak Parti  İl Başkanı Muharrem Göksel, İlçe Koordinatörü  İsmail Hut, Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail Yaman, Belediye Başkanı Halil Akgül, Belediye Meclis Üyeleri,Yönetim Kurulu Üyeleri,Gençlik ve Kadın Kolları ile çok sayıda partili katıldı.

  55.Genişletilmiş İlçe Danışma Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Halil Akgül,, “Her seçimde olduğu gibi 16 Nisan’da yapılan Halk Oylamasından da teşkilat olarak alnımızn akıyla çıktık.”dedi.

  Başkan Akgül konuşmasında “Samsun’da en yüksek oyu alan 3. İlçe olan Salıpazarı’nda sandıklardan %78.42 evet oyu çıktı. Bizleri utandırmayan Salıpazarı halkımıza teşekkür ediyorum. Çünkü onlar bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar.

  BAŞARI EKİP İŞİ.

  16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması için ilk günden son ana kadar sahayı hiç terk etmedik, diyen Belediye Başkanı Halil Akgül,, “Salıpazarı’nda gitmediğimiz mahalle, çalmadığımız kapı bırakmadık. Bu süreçte omuz omuza birlikte çalıştığımız başta yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, Mahalle Başkanlarımıza, Sandık Kurulu Üyelerimize,İlçe Başkanım İsmail Yaman a, Belediye Meclis Üyelerimize,Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.”dedi.

  Konuşmaların ardından sona eren İlçe Danışma Meclisi Toplantısında emeği geçenlere ‘Tebrik ve Teşekkür Belgesi’ takdim edildi


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, Tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutladı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Berat Kandili nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Berat Kandili; Ramazan ayının müjdecisi, Şaban ayının yarı gecesidir. Berat; borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraat etme, kurtulma, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olmadır. Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan uzak kalmayı öğretir.

  Bütün alemi kuşatan rahmet tecellisinden istifade edebileceğimiz, Hazret-i Peygamber’e (SAV) tam bir şefaat yetkisinin verildiği ve Cenap-ı Allah’ın af ve mağfiretinin coştuğu, bol sevaplı bir Berat Kandilini daha idrak edebilmenin fırsatını yaşamaktayız. Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Berat gecesi; her bir amelin ve her bir Kur’an harfinin sevabının yirmi bine çıktığı, günah yükümüzden kurtulup ilahi bağışa erebileceğimiz bir gecedir. İnsanlığın mukadderat programının çizildiği, bütün hikmetli işlerin ayırımının yapıldığı feyiz ve bereketiyle mübarek bir gece olan Berat gecesi, idrak ve şuur içinde ihya edebileceğimiz eşsiz bir arınma vesilesidir. Cenab-ı Hakk’ın rahmet, bereket, af ve mağfiretinden azami derecede istifade etmek temennisiyle bu mübarek gecenin tüm hemşerilerimiz ve İslam alemi için her türlü sıkıntıdan kurtulmasına, barış ve kardeşlik duygularının, birlik ve beraberliğin kuvvet bulmasına vesile olmasını en kalbi duygularımla niyaz ediyorum. Bütün hemşerilerimizin ve İslam dünyasının Berat Kandilini yürekten kutluyorum


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı’nda Sıvasız ve Boyasız Bina Kalmayacak

  Salıpazarı Belediye Meclisinin aldığı karar gereği cadde ve meydanlara bakan yüzeylerde boyasız ve sıvasız bina kalmayacak.

  YUSUF ZİYA YILMAZ İSTEDİ.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın İlçe ziyaretinde “Evlerimizin içi bizlerin, dış cephesi şehrindir. Kent estetiğini bozan görüntüdeki binaları boyayacağız, sıvayacağız” demişti. Başkan Yılmaz’ın bu çağrısından sonra hareke geçen Salıpazarı Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında konuyu gündemine aldı.

  Belediye Meclisinde konuşan Başkan Halil Akgül “Yeni gelişen ve büyüyen ilçemizde bina dış cephelerinin sıvasız ve boyasız oluşundan dolayı ilçemiz görselini etkilediğini, yerli ve yabancı misafirlerin ilçemize gelişinde bunu sıkça  ifade ettiklerinin yanında ilçemizde Sayın Valimizin başkanlığında İlçe Kaymakamımız, Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer kurum amirlerinin katılımlı toplantısında konu zaten gündeme gelmişti.

  ÇİRKİN GÖRÜNTÜYLE ANILMAK İSTEMİYORUZ.

  Tarihi ve doğal güzellikleriyle son zamanlarda yerli turistlerin ilgisini çeken Salıpazarı İlçemizin bu çirkin görüntülerle anılmasını istemiyoruz diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “İlçe merkezimizde maalesef çok hoş bir görüntü karşımıza çıkmıyor. Çok sayıda evin boyasız, eski ve döküntü olduğunu görmek mümkün.  Bu da bize ilçemize hiç yakışmıyor. Önümüzdeki günlerde bu konuyu çözmek için çalışmalarımız olacak. Vatandaşlarımızın da konuya gerekli hassasiyeti göstereceklerinden hiç şüphem yok. El birliği ile bu çirkin görüntülerden kortulacağız.”dedi.

  OY BİRLİĞİ İLE KARAR ALINDI.

  Alınan Meclis kararında Meydanlar, cadde ve sokakların belirlenerek sıvasız ve boyasız binaların bir an önce sıva ve boyalarının yaptırılması kararı alınmış olduğundan, öncelikle Çarşamba istikametinden Salıpazarı’na girişi olan Çarşamba Caddesi ve Şehit Orhan Erdoğan Caddesi ile Cumhuriyet Meydanına bakan binaların tamamı, Gökçeli Mahallesinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Yeşil Caddesindeki binaların sıvasız ve boyasız olanların öncelikle tespit edilerek en kısa sürede yapılmasına,  oy birliği ile karar verilmiştir”dendi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Camilerin Çevre Düzenlemesi Belediyeden.

  Salıpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Salıpazarı Karacaören Mahallesinde bulunan Merkez Camii ve çevresini estetik bir görüntüye kazandırmak adına yürütülen çalışmaların kısa zamanda tamamlanması hedefleniyor.

  Çalışmaları yerinde inceleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “İlçemizi modern bir kent olarak geleceğe taşımak için bu zamana kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Salıpazarı Belediyesi olarak projelerimizi halkımızın talepleri doğrultusunda şekillendirmeye gayret ediyoruz. Bu kapsamda hem merkezde hem de kırsal mahallelerimizde ilçemizin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yaptığımız çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Camilerimizle ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar da bunlardan bazıları. Bugüne kadar farklı camilerimizde gerek aydınlatma, gerek çevre düzenlemesi gibi birçok çalışmayı hayata geçirdik” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ

  Samsun’un Salıpazarı İlçe Belediye Başkanı Halil Akgül Salıpazarı Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte fidan dikti.

  Başkan Akgül, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha yeşil bir çevre de yaşaması ve minik yüreklere ‘yeşili sev doğayı koru’ sloganımızı aşılamak için onlarla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdik” dedi.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Orta Mahallede bulunana Salıpazarı Anadolu Lisesi öğrencileri, okul yönetimi, öğretmenleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte Okul bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirdi.

  “YEŞİLİ SEV, DOĞAYI KORU”

  “Salıpazarı Belediyesi olarak doğayı koruma en önemli ilkelerimizden biridir” diyen Başkan Akgül, “Bundan dolayı ilçemizi daha da yaşanır bir hale getirmek için yeşil alanlarımızı her geçen gün daha da arttırıyoruz.  Salıpazarı Belediyesi olarak ‘yeşili sev doğayı koru’ sloganımızı aşılamak için öğrencilerimizle birlikte yüzlerce fidanı toprakla buluşturduk. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözünden hareketle şimdiden doğayı koruma alışkanlığını ve orman sevgisini aşılamamız lazım. Çünkü toprağa diktiğimiz her fidan doğamızı daha da güzelleştirir ve topraklarımızı çöl olmaktan kurtarır” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı'na '' Ay Yıldız''

  Salıpazarı İlçesinde Şehit İbrahim Yaman parkı  Ay yıldızla renklendi.

  Salıpazarı Beklediyesi tarafından Bereket Mahallesinde yaptırılan Şehit İbarhim Yaman parkında kırımızı zemin üzerine  ay yıldız figürü yaptırıldı. Şehit Orhan Erdoğan Caddesi üzerinde bulunan parktaki ay ve yıldız vatandaşlar  tarafından beğeni topluyor.

  MANEVİ HAVA KATACAK

  Belediye Başkanı Halil Akgül “Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde, varlığımızın gayesi Türk Bayrağımızın ay ve yıldızını ilçemizin en güzel yerinde sergilemek gurur verici. 16 Şehidimizin olduğu Salıpazarı İlçemize ayrı bir manevi hava katacağını düşünerek yaptırılan bu eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI

  Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi, KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen, KOSGEB desteği ile Kendi işini kurmak isteyen kursiyerlerden başarılı olan girişimcilere kurs sonunda belgelerinin verileceği  uygulamalı girişimcilik kursu Salıpazarı’ında başladı.

  Çarşamba TSO Başkanı Ahmet Yılmaz yaptığı açıklamada; 'Samsun Kosgeb İl Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ve Çarşamba Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi İşbirliği ile gerçekleşen Girişimcilik Eğitimlerine Pınar Akbulut eğitmenliğinde devam ediyoruz.”dedi

  Kursiyerlere girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme, pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar üzerine eğitimler verileceğini, katılımcıların eğitim sonrasında, işletmelerini kurdukları takdirde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi imkanına sahip olacaktır, girişimcilik eğitiminin katılımcılara ve Salıpazarı’mıza hayırlı olmasını diliyorum. ‘dedi.

  Uygulamalı Girişimcilik Kursunun ilk gününe Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’de katıldı.

  Başkan Akgül Salıpazarı İlçemizde yapılan ve 25 kursiyerimizin katıldığı Uygulamalı Girişimcilik Kursunun hayırlı olmasını dileyerek “İnanmadan hiçbir şey olmaz. Sizler inanacaksınız, ben bu işi yaparım diyeceksiniz. Yaptığınız işte dürüst olacaksınız. Bu vesile ile 4 gün sürecek kurs boyunca sizleri ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  KIRGIL VE CAĞLAYAN MAHALLEMİZE BAĞLANTI YOLUMUZ HİZMETE HAZIR

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ün talimatlarıyla harekete geçen Fen İşleri ekipleri, 10 günlük geceli gündüzlü çalışma sonrasında Kırgıl ile Çağlayan köylerini birbirine bağlayan 2 kilometrelik yolu açtı. YILLARIN HASRETİ SONA ERDİ Dağlık alanda özverili bir çalışmaya imza attıklaını söyleyen Belediye Başkanı Halil Akgül, "Komşu 2 köyü birbirine bağlayarak yılların hasretine son verdik. Önemli olan zoru başarmaktı. Belediye olarak zor arazi şartlarında bütün imkanlarımızı kullanarak 2 köyü birleştirdik. Artık 2 köyün halkı da birbirlerine gidebilmek için kilometrelerce yol katetmeyecek" dedi. Dağlık ve kayalık olan 2 kilometrelik alanda kırıcı ve iş makineleriyle çalıştıklarını hatırlatan Halil Akgül, "Ekiplerimiz özverili çalışmalarıyla örnek oldular. Onları kutluyorum" diye konuştu. MUHTARDAN BAŞKANA TEŞEKKÜR Kırgıl Köyü Muhtarı Yaşar Başoğlu ise, “Yılladır 2 köy halkının yapılmasını beklediği bu yol için siyasetçilerimizden destek istedik. Bu isteğimize Belediye Başkanımız Halil Akgül sessiz kalmayarak yıllardır özlemini duyduğumuz bu yolun yapılması için elinden geleni yaptı. Kendisine şahsım ve köy halkı adına teşekkür ediyorum" dedi. 
   

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat