İLÇEMİZDEN HABERLER


 • HABERİN DEVAMI...

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile anıldı.

  Salıpazarı  llçesinde, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit düşenler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ile anıldı.

  Gökçeli Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Meydanında gerçekleştirilen kutlamalara Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ile ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda 15 Temmuz gecesi yaşananlarla ilgili görseller,slayt gösterileri ve şiirler okundu. Akşam namazı İlçe Müftüsü Avni Bolat tarafından kıldırıldı. Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

   

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, şunları söyledi:

   

  Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere bu vatan için şehit olan canınını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor yine 15 Temmuz gecesi göğsünü tanklara siper eden tüm gazilerimize şifa diliyor, o gece meydanları dolduran tüm halkımıza şükranlarımı iletiyorum.

  15 Temmuz gecesi cumhurbaşkanımızın çağrısıyla yüce Türk milleti meydanlara dolmuş ve hainlere dersini vermiştir.

  Bu aziz millet darbeye karşı koyarak adını bir kez daha tarihe altın harflerle yazdırmıştır.  Allah’a şükürler olsun ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeleri gördük. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar gördüler ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

  Bu milletin parasıyla alınan tanklarla uçaklara  TBMM bombalanmış, halkımızın üzerine kurşun sıkılmıştır.

  Sormak istiyorum hainlere, 15 yılda yapılan 20.000 km duble yolu mu beğenmediniz de darbe yaptınız? 3.000 dolardan 10.000 dolara çıkan milli geliri beğenmediğiniz için mi darbe yapmaya kalktınız ? 5 yıldızlı otel konseptinde olan hastenelerimizi 7 yıldızlı otel yapmak için mi darbe yaptınız?

  Türk milleti ne zaman ayaklansa, kendi kendini yönetmeye kalksa hep bu şekilde darbe girişimleriyle karşı karşıya kalmıştır. Bizim Türk milleti olarak birlik, beraberlik içinde olmamız, iyi olmamız, diri olmamız ve çok çalışmamız lazım.

  Yüce Türk milleti Sakarya Meydan Muharebesi, Dumlupınar’da, Çanakkale’de nasıl 7 düvene karşı savaşıp gücünü gösterdiyse 15 Temmuz gecesi de büyüklüğünü göstermiştir. Huzurlarınızda bir kez daha aziz Türk milletine teşekkür ediyorum.

  Bizim asıl vatanımız burasıdır. Biz Iraklılar gibi, Suriyeliler gibi bir başka yere sığınmaya ne de başka yere gitmek gibi bir düşüncemiz yoktur.  Ölsek de kalsak da bu topraklarda hep beraber kenetlenmek zorundayız.  Bu vatana ihanet edenler kesinlikle bir gün cezasını çekecektir.

  Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki konuşması  Meydana kurulan dev ekrandan naklen takip edilerek, 15 Temmuz Belgeseli izlettirildi. Ellerinde bayrak ve meşalelerle yüzlerce kişinin katıldığı Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde vatandaşlara pide ve ayran ikramı yapıldı.

  15 Temmuz Şehitler Meydanında Kur'an-ı Kerim okunması ve  Demokrasi Nöbetiyle devam eden program toplu kılınan sabah namazıyla sona erdi.

  15/07/2017


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı Belediye Personelleri Yaygın Tatbikatına katıldı

  Salıpazarı Belediyesi personeline, bina içi, açık alan ve araç yangınları gibi benzeri durumlarda karşılaşılması muhtemel durumlarda müdahale tekniklerinin anlatıldığı uygulamalı hizmet içi eğitimi verildi.Belediyemiz insan kaynakları müdürü Ahmet Karagüzel ve iş güvenliği uzmanı İbrahim İNCE işbirliği ile planlanan belediye personeline yönelik hizmet içi eğitimlere önem verdiklerini çünkü bilgili, bilinçli ve işinde uzman ve güvenli bir personelin iş hacmi kapasitesinin her zaman yüksek alacağını söyledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Eğitim Şubesi yetkililerince verilen ve kurumda çalışan personele yönelik olası bina, açık alan ve araç yangınlarına müdahale tekniklerinin anlatıldığı uygulamalı eğitimin son derece faydalı olduğunu belirten ,Salıpazarı Belediyesi başkanı Halil Akgül  çalışan personelimizin çalışma ortamı, kullandığı iş makinesi ve araç gereçlerine önem veriyoruz.Dolayısıyla sık sık İş güvenliği eğitimleri ile ilgili hizmet içi eğitim seminerleri düzenliyoruz hem önem veriyor hem de öncelik tanıyoruz.  Bugün belediye personeline yönelik kurum içinde olabilecek yangın hakkında öncelikle tedbirler, yangın halinde yapılması gerekenler,
   
  ekip çalışmasının başarısı ve yangın hakkında bilgeler verildi  dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı’nda Şehitlikler Ziyaret Edildi

  15 Temmuz’un yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Salıpazarı İlçesinde de bir dizi etkinlikler düzenleniyor. Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül ,Jandarma Bölük Komutanı Hakan Akçay ,ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman şehitlikleri ziyaret ederek dua okudular.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz kalkışmasına karşı insanların köylerden, uzak mahallelerden meydanlara aktığını belirterek, "15 Temmuz bir milletin dirilişine neden oldu" dedi

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 15 Temmuz ihanet kalkışmasının milletin dirilişine neden olduğunu, Türk Milletinin bu darbe girişimine karşı kenetlenerek tek yürek olduğunu söyledi. 15 Temmuz'un yaklaşan yıldönümü öncesinde o karanlık geceyi anlatan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, bu tarihi unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını ifade etti.

  Salıpazarı’nda 15 Temmuz’un yıl dönümü Cumartesi akşam Gökçeli Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenecek programla devam edecek.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA YÖRESEL PAZAR AÇILDI

  Bereket Mahallesi Şehit İbrahim Yaman Parkı içersinde bulunan yöresel ürün pazarı Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve Belediye Başkanı Halil Akgül’ün katılımlarıyla açıldı.

  BU PAZAR BİR İLK.

  Beldiye Başkanı Halil Akgül açılışta yaptığı konuşmada, Salıpazarı-Çarşamba arası artık 8 dakika. Bundan böyle İlçemize daha çok yerli turist geleceğine inanıyoruz. Bu gün burada açılışını yaptığımız organik pazar bir ilk olacak. Pazara gelenlerin Salıpazarı’nın tabii ve doğal güzelliklerinin yanında bu güzel, Salıpazarı’nda yetişmiş organik ürünlerden, güzel eserlerden faydalanacağını düşünüyoruz. Onun için ben bugün burada bulunan değerli girişimci kadınlarımıza,kardeşlerimize bir esnaf  ruhuyla şunu söylemek istiyorum. Belki işler 1 hafta,2 hafta belki 1 ay yolunda gitmeyebilir ama inanıyorum biz bu pazarı burada oturttuğumuzda, Pazar burada kendini kabullendirdiğinde çok farklı olacağını düşünüyorum. Bunun için biraz sabır gerekiyor.

  DOĞAL YAŞAMIN BAŞKENTİ.

  Salıpazarı İlçemizi coğrafi yapısı ve doğal güzellikleriyle doğal yaşamın başkenti olarak adlandırdık.  Tarihi ve Turistlik alanlarının yanında bu pazarda sergilenen bir birinden güzel yöresel ürünlerle tanışacak olan bölge halkı Salıpazarı’nın zenginliklerinin farkına varacak.

  Bu işin oluşumunda büyük emekleri bulunan Mikrofinans Şube Müdürü Nuray Erensoy’u da tebrik etmek gerekir.3-4 yıldır bu işin kaynağında çok uğraş verdi.Salıpazarı’nın tanıtımı adına çok büyük katkıları oldu. Şimdi bu pazarın kurulmasında da katkısı var.

  Salıpazarı Belediyesi ve Mikrofinans işbiriliği ile yöresel ürünlerinde satılacağı pazarın açılışında konşan Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ise şunları söyledi.

  Bugün burada kadının emeğinin ete kemiğe büründüğü bir proje için bir araya  geldik. Destek olmak için, tebrik etmek için ve bundan sonrası içinde yanlarında olacağımızı beyan etmek için. Zaten güçlü olan kadınlarımıza biraz olsun destek olmak için buradayız.

  HER DAİM YANINIZDAYIZ.

  15 kadın her Cuma burada el emeği göz nuru ürünlerini satacaklar. Hem kendileri satacaklar hem  kendileri kazanacak hem de bizim için yerli turist için, yerli turistleri getirebileceğimiz bir alışveriş ortamı yaratmış olacaklar. Kadınlarımızı konuşa konuşa, sabırla, yılmadan motive eden Mikrokredi Finans Şube Müdürü Nuray Erensoy’u, desteklerini hiç esirgemeyen Beldediye Başkanı’mızı tebrik ve taktir ediyorum. 1 yıl boyunca çok uğraşıcaksınız, belki bir müşteri bile olmayacak, o bir müşteri hep ben olmaya çalışıcam hiç kimse kalmasa da. Emin olun çok daha kalabalık olacak. Belki başlarda zor olacak ama tanıtımınız için elimizden geleni yapacağız. Çeşitli ilçelerde duyurmaya çalışacağız. Burada daim olmanızı sağlamaya çalışacağız. Her daim yanınızdayız. Gerçekten çok tebrik ve taktir ediyorum. Burada kazandığınız her kuruş sonuna kadar helal ve çok da bereketli olacak. Bol bol kazanıp harcamanızı diliyorum. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun.

  Yöresel Pazar açılışına Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muzaffer Aydın, Yedaş İşletme Şefi Yunus Çolak,Mikrofinans Şübe Müdürü Nuray Erensoy, Girişimci Kadınlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Pazarı olarak kullanılan 100.Yıl Bulvarı zerindeki Pazarın yeri Orta Mahallaye Taşınıyor

  Bu hafta son kez kurulan Salıpazarı halk pazarı önümüzdeki haftadan itiraberen Orta Mahallede kurulacak.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül pazarcı esnafını tek tek gezerek konu hakkında bilgi verdi.

  Başkan Akgül “ İlçemizde her Salı kurulan semt pazarı 5.köprü inşaatının başlamasıyla artık karayollarının kullanımına sunuldu. 100.Yıl Bulvarını Terme kara yoluna bağlayacak olan 5. Köprü nedeniyle 20 yıllık semt pazarı önümüzdeki haftadan itibaren İlçemiz Orta Mahallede kurulacak.

  Bu nedenle pazarcı esnafımıza bilgi verdik. Onları haftaya Salı günü yeni yerlerinde  hizmet vermeye davet ettik. Kalıcı bir Pazar yeri inşa edene kadar esnafımızı Orta Mahallede yeni yerlerine yerleştireceğiz.”dedi.

  Başkan Akgül esnafın hoşgörülü anlayışından dolayı hepsine teşekkür etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA DEĞİŞİM SÜRÜYOR

  15 Temmuz Şehitler Meydanı ile Cumhuriyet Meydanlarının yapımından hemen sonra asfalt çalışmalarına başlanan ilçede  vatandaş çalışmalardan memnun.

  İLÇE NAKIŞ NAKIŞ İŞLENDİ.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, altyapı ve kanalizasyon çalışmaları nedeniyle biraz sıkıntı çektik. Halkımıza sabırlı olun dedik. Şimdi ise 18 km altyapı ve kanalizasyon çalışmaları tamamlandı. Havaların ısınması ile ilçenin her mahallesinde üst yapıya ağırlık verdik. İlçe merkezini 35 bin metre kare kilitli parke ile adeta nakış nakış işledik.

  70 KİLOMETRE BETON YOL

  Yıllardır özlemle ve sabırla hayalini kurduğumuz Salıpazarı -Tahnal- Ordu grup yolumuz nihayet bitti. Yakında Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın da katılımları ile açılışını yapacağız. 33 km uzunluğunda olan grup yolumuz Samsun’da yapılan en uzun beton olma özelliğini taşıyor.

  ŞEHİR MERKEZİ DEĞİŞİYOR.

  Halkımızın bizlere gösterdiği sabır ve hoşgörüden dolayı teşekkür ediyorum. Biraz sıkıntı çektik ama şimdi meyvesini  görmeye başladık. Altyapı sorununun çözülmesiyle yollarımız bir bir yapılıyor. Şimdi de Şehit Erol İşal Caddesinden Yeşil Mahallesi istikameti sıcak asfalt ile kaplanıyor. Çalışmalar başladı. Daha sonra sırada Cumhuriyet Meydanından Lise Caddesi ile Alan Mahallesi istikametine doğru asfaltlama çalışmalarımız devam edecektir.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI YAĞLI GÜREŞLERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

  Pehlivanlar 8 boyda kol bağlayarak kıyasıya mücadele etti. Başpehlivanlığa uzanan isim ise Ünal Kahraman oldu.

  Ata sporu yağlı güreşler, Salıpazarı’nda yaşatılmaya devam ediyor. Salıpazarı Belediyesinin öncülüğünde bu yıl düzenlenen 3. Geleneksel Karacalar-Muslubey-Biçme Yağlı Güreşleri, Muslubey şenlik alanında yapıldı. Yağlı güreşler etkinliğine Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin,MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün,MHP Salıpazarı İlçe Başkanı Cavit Yıldırım,Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir,Esenyurt Salıpazarılılar Dernek Başkanı Mustafa Tarım,Sultanbeyli Salıpazarlılar Dernek Başkanı Mehmet Candan,Turizm ve Tanıtım Dernek Başkanı Ertan Özcan, ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  KOMİTE ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

  Etkinliklerde konuşma yapan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yağlı güreşlerde emeği geçenlere özellikle Karacalar Mahalle Muhtarı Erol Gürsoy,Biçme Mahalle Muhtarı Halil Tuğrul ve Ahmet Kesimoğlu’na  teşekkür ederek gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi. Yağlı güreşlerin bir ata sporu olduğunu hatırlatan Başkan Akgül, şunları söyledi:

  İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİ

  “Türk spor tarihinde engin, Türk spor geleneğinde zengin bir yere sahip olan güreş, insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip. Bütün sporların prototiplerinde olduğu gibi, güreşte eski devirlerde savaşa hazırlık amacıyla yapılmaktaydı. M.Ö. 4. yüzyıldan beri Türklerin ata sporudur “yağlı güreş”. İlkbahar aylarında doğanın canlanışını kutlamak amacıyla yapılan etkinliklerde, evlenme törenlerinde, zafer şölenlerinde hep güreş karşılaşmaları yapılırdı. Salıpazarı Belediyesi olarak ata sporlarına sahip çıkmak için yağlı güreşleri ilçemize taşıdık.”dedi.

  BAŞPEHLİVAN ÜNAL KAHRAMAN

  Aralarında Hüseyin Şahinal,Şükrü Kazan,Nuri Zengin,Mahmut Kavakçı,Osman Özgün,Hamza Köseoğlu,Ünal Kahraman,Ahmet Kavakçı gibi başpehlivanların da bulunduğu 124 güreşçi kispetlerini giyerek 8 boyda kol bağladı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı güreşlerde baş pehlivanlık için final müsabakasında Hüseyin Şahinal ve Ünal Kahraman  karşı karşıya geldi. Zorlu ve çekişmeli geçen final müsabakasında güreşçiler yenişemeyince puanlamaya geçildi.Rakibine 2-1 üstünlük sağlayan Ünal Kahraman  başpehlivanlığa uzanan isim oldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş’ın Katılımı İle Bayramlaşma Merasimimizi Gerçekleştirdik

  Belediyesinde geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni Ramazan Bayramının ilk gününde başkanlık makamında gerçekleşti.

  Başkan Akgül, belediyede çalışan personel, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve misafirleriyle tek tek bayramlaştı.

  Bayramlaşma töreninde, Başkan Halil Akgül katılımcıların bayramını kutlayarak; “Biz bir aileyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizi hak ettiği hizmetleri yerine getirmek için mesai saati gözetmeksizin çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin ve ailelerinizin bayramını kutluyorum” dedi.

  Bayramlaşma programından sonra Samsun Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş,İl Koordinatörü Hakan Ay beyi teşkilat mensubu arkadaşlarımızın katılımları ile AK Parti İlçe Teşkilatımızda Bayramlaşma merasimi gerçekleştirildi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BELEDIYE BAŞKANI HALİL AKGÜL RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

  Vatandaşların bayramını en içten dileklerle kutladığını belirten Başkan Akgül, "Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir. Bu anlamlı bayramın Salıpazarı halkı için, milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum. " dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL İFTAR GELENEĞİNİ BOZMADI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ramazan ayında personeline verdiği iftar yemeği geleneğini bu yıl da bozmadı. 

  İftar yemeğinde personeli ile aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Salıpazarı’nın gelişmesine katkı sunarak ilçemize hizmet eden siz personelime teşekkür ediyorum” sözleriyle “Hoş geldiniz” dedi.

  Belediyenin başarısında tüm personelin imzasının olduğuna dikkat çeken Başkan Akgül, iftar buluşmalarında şu ifadeleri kullandı: “Yaşamımızda özel aylar ve günler vardır. Ramazan ayı da bu özel aylardan biri. Bu gün bizleri bu iftar sofrasında buluşturan Rabbime şükürler olsun. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun. Bugüne kadar yaptığınız katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum”

  Belediye çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Akgül, “Son iki yıldır hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Kısa sürede çok güzel işler yaptık. Bunda hiç şüphesiz siz çalışanlarımızın katkısı büyüktür.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı İmam Hatip Ortaokulu Etkinliği Yapıldı

  Salıpazarı İmam Hatip Ortaokulu   2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı boyunca yapılan sosyal, kültürel, mesleki ve sportif alanlardaki etkinliklerinin sunulduğu Yıl Sonu Programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunuşu ile başladı.

  Yıl sonu etkinliğine Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, İlçe Müftüsü Avni Bolat, Okul Müdürü Mustafa Somuncu ile öğrenci ve velileri ve vatandaşlar katıldı.

  ONUR VE GURUR DUYDUK.

  İmam Hatip Ortaokulu yıl sonu programıknda konuşan Belediye Başkanı Halil Akgül, “Salıpazarı İmam Hatip Ortaokulu Yıl Sonu Etkinliği çerçevesinde düzenlenen şiir dinletisi,ilahi grubu,tiyatro,koro,sergi gösteriminde emeği geçen herkese teşekkür ederim.Öğrencilerimizin başarıları bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı.

  ÖĞRENCİLERİMİZ EMİN ELLERDE.

  Yapılan gösterileri izlediğimizde, çocuklarımızın eğitimlerini en iyi şekilde aldı


 • HABERİN DEVAMI...

  Samsun'da En Büyük Beton Yol Çalışması Salıpazarı’nda Tamamlandı

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Tahnal’ın 33 kilometrelik yol sorunu ortadan kalktı” dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Salıpazarı’na bağlı Tahnal Mahallesi’nde yapılan yol çalışmalarını inceledikten sonra Karacaören Mahallesi’nde geleneksel hale gelen iftar buluşmasına katıldı.

  EN UZUN BETON YOL ÇALIŞMASI SALIPAZARI’NDA

  Salıpazarı ilçesinden Tahnal Mahallesi’ne oradan da Ordu sınırına kadar olan 33 kilometrelik yolun tamamlandığını duyuran Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Tahnal’da yaşayan vatandaşlarımıza yıllarca büyük mağduriyet yaşatan yol sorununa Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak noktayı koyduk. Önceden Salıpazarı’ndan Tahnal’a gitmek saatler sürüyordu. Yaptığımız yol çalışmalarıyla birlikte bu süre yarım saate kadar düştü. Samsun’da yaptığımız en uzun beton yol çalışmasını burada gerçekleştirdik. Başlangıç ve bitiş noktası arası tam 33 kilometre. Zor arazi şartlarına rağmen böyle önemli bir çalışmayı bitirmek bizleri gururlandırıyor. Kentimizin yol sorununa beton yol ile kalıcı çözümler üretmeye devam ediyoruz. Sorumluluk alanımızdaki tüm yolları aynı kalitede en kısa zamanda bitirerek ulaşım sorunu olmayan bir Samsun’u gelecek nesillere bırakacağız. Yaptığımız yol çalışması öncelikle Tahnal’da yaşayan vatandaşlarımıza, sonra tüm Samsun’a hayırlı uğurlu olsun” dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  ​Salıpazarı Belediyesi sıfır Kepçe Alarak, Araç Kadrosuna Bir Yenisini Daha Kattı.

  Salıpazarı Belediyesi sıfır Kepçe Alarak, Dev Araç Kadrosuna Bir Yenisini Daha Kattı.

  Göreve başladığı günden, bugüne kadar Salıpazarı Belediyesine onlarca araç alarak, eksiksiz bir hizmet veren  Belediye Başkanı Halil Akgül, hidromek Marka sıfır  kepçeyi halkın hizmetine sunarak; " Hayırlı olsun" dedi.   Başkan Akgül  konuşmasında;

   " İlçemize yeni kepçemiz hayırlı olsun. Tüm eksikliklerimizi gideriyoruz. Bizim için en önemlisi halkımıza eksiksiz bir hizmet sunmak. Sadece araç konusunda değil, ilçemizin kalkınacağı diğer projelerimiz üzerinde çalışmalarımızda aralıksız devam ediyor." dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanı yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanı yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “15 Temmuz Şehitler Meydanından sonra ilçemizin en eski Cumhuriyet Meydanı yeniden yapılıyor.”dedi.

  Başkan Halil Akgül, "Cumhuriyet Meydanı projesiyle meydandaki yaya ve araç trafiğini yeniden düzenleyeceğiz. Meydan ve çevresindeki park, yaya ve araç yolları ile tescilli yapılar analiz edilerek, Cumhuriyet  Meydanı yepyeni bir görünüme kavuşacak" dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediyesince ihale edilen Cumhuriyet Meydanının 2 ay içersinde bitirilmesi bekleniyor.


 • HABERİN DEVAMI...

  YÜREĞİMİZE ATEŞ DÜŞTÜ

  Şırnak'ın Kato Dağı'nda meydana gelen çatışmada şehit olan özel harekat polisinin  Salıpazarılı olduğu öğrenildi.

  Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Kato Dağı'nda teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.  1 özel Harekat polisi şehit olurken, 2 polisde yaralandı.

  Şehit Mesut Yılmaz’ın cenazesi bu gün (Perşembe günü) uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanına getirilecek. Helallik alınmak için İlkadım ilçesi Çatalarmut Mahallesi Tellibaba Sokak No: 5'te bulunan Baba evine götürülecek.

  CENAZE NE ZAMAN, NEREDEN KALKACAK?

  Şehit Yılmaz'ın naaşı İkindi namazına mütakip Samsun Büyük Camide kılınacak cenaze namazının ardından annesi Hatun Yılmaz’ın isteği üzerine Samsun’daki Şehitliğe defnedilecek.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül ’’BAŞARI EKİP İŞİ’’

  SASKİ Toplantı Salonunda yapılan İlçe Danışma Meclisi toplantısına Ak Parti  İl Başkanı Muharrem Göksel, İlçe Koordinatörü  İsmail Hut, Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail Yaman, Belediye Başkanı Halil Akgül, Belediye Meclis Üyeleri,Yönetim Kurulu Üyeleri,Gençlik ve Kadın Kolları ile çok sayıda partili katıldı.

  55.Genişletilmiş İlçe Danışma Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Halil Akgül,, “Her seçimde olduğu gibi 16 Nisan’da yapılan Halk Oylamasından da teşkilat olarak alnımızn akıyla çıktık.”dedi.

  Başkan Akgül konuşmasında “Samsun’da en yüksek oyu alan 3. İlçe olan Salıpazarı’nda sandıklardan %78.42 evet oyu çıktı. Bizleri utandırmayan Salıpazarı halkımıza teşekkür ediyorum. Çünkü onlar bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar.

  BAŞARI EKİP İŞİ.

  16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması için ilk günden son ana kadar sahayı hiç terk etmedik, diyen Belediye Başkanı Halil Akgül,, “Salıpazarı’nda gitmediğimiz mahalle, çalmadığımız kapı bırakmadık. Bu süreçte omuz omuza birlikte çalıştığımız başta yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, Mahalle Başkanlarımıza, Sandık Kurulu Üyelerimize,İlçe Başkanım İsmail Yaman a, Belediye Meclis Üyelerimize,Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.”dedi.

  Konuşmaların ardından sona eren İlçe Danışma Meclisi Toplantısında emeği geçenlere ‘Tebrik ve Teşekkür Belgesi’ takdim edildi


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, Tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutladı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Berat Kandili nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Berat Kandili; Ramazan ayının müjdecisi, Şaban ayının yarı gecesidir. Berat; borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraat etme, kurtulma, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olmadır. Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan uzak kalmayı öğretir.

  Bütün alemi kuşatan rahmet tecellisinden istifade edebileceğimiz, Hazret-i Peygamber’e (SAV) tam bir şefaat yetkisinin verildiği ve Cenap-ı Allah’ın af ve mağfiretinin coştuğu, bol sevaplı bir Berat Kandilini daha idrak edebilmenin fırsatını yaşamaktayız. Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Berat gecesi; her bir amelin ve her bir Kur’an harfinin sevabının yirmi bine çıktığı, günah yükümüzden kurtulup ilahi bağışa erebileceğimiz bir gecedir. İnsanlığın mukadderat programının çizildiği, bütün hikmetli işlerin ayırımının yapıldığı feyiz ve bereketiyle mübarek bir gece olan Berat gecesi, idrak ve şuur içinde ihya edebileceğimiz eşsiz bir arınma vesilesidir. Cenab-ı Hakk’ın rahmet, bereket, af ve mağfiretinden azami derecede istifade etmek temennisiyle bu mübarek gecenin tüm hemşerilerimiz ve İslam alemi için her türlü sıkıntıdan kurtulmasına, barış ve kardeşlik duygularının, birlik ve beraberliğin kuvvet bulmasına vesile olmasını en kalbi duygularımla niyaz ediyorum. Bütün hemşerilerimizin ve İslam dünyasının Berat Kandilini yürekten kutluyorum


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı’nda Sıvasız ve Boyasız Bina Kalmayacak

  Salıpazarı Belediye Meclisinin aldığı karar gereği cadde ve meydanlara bakan yüzeylerde boyasız ve sıvasız bina kalmayacak.

  YUSUF ZİYA YILMAZ İSTEDİ.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın İlçe ziyaretinde “Evlerimizin içi bizlerin, dış cephesi şehrindir. Kent estetiğini bozan görüntüdeki binaları boyayacağız, sıvayacağız” demişti. Başkan Yılmaz’ın bu çağrısından sonra hareke geçen Salıpazarı Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında konuyu gündemine aldı.

  Belediye Meclisinde konuşan Başkan Halil Akgül “Yeni gelişen ve büyüyen ilçemizde bina dış cephelerinin sıvasız ve boyasız oluşundan dolayı ilçemiz görselini etkilediğini, yerli ve yabancı misafirlerin ilçemize gelişinde bunu sıkça  ifade ettiklerinin yanında ilçemizde Sayın Valimizin başkanlığında İlçe Kaymakamımız, Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer kurum amirlerinin katılımlı toplantısında konu zaten gündeme gelmişti.

  ÇİRKİN GÖRÜNTÜYLE ANILMAK İSTEMİYORUZ.

  Tarihi ve doğal güzellikleriyle son zamanlarda yerli turistlerin ilgisini çeken Salıpazarı İlçemizin bu çirkin görüntülerle anılmasını istemiyoruz diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “İlçe merkezimizde maalesef çok hoş bir görüntü karşımıza çıkmıyor. Çok sayıda evin boyasız, eski ve döküntü olduğunu görmek mümkün.  Bu da bize ilçemize hiç yakışmıyor. Önümüzdeki günlerde bu konuyu çözmek için çalışmalarımız olacak. Vatandaşlarımızın da konuya gerekli hassasiyeti göstereceklerinden hiç şüphem yok. El birliği ile bu çirkin görüntülerden kortulacağız.”dedi.

  OY BİRLİĞİ İLE KARAR ALINDI.

  Alınan Meclis kararında Meydanlar, cadde ve sokakların belirlenerek sıvasız ve boyasız binaların bir an önce sıva ve boyalarının yaptırılması kararı alınmış olduğundan, öncelikle Çarşamba istikametinden Salıpazarı’na girişi olan Çarşamba Caddesi ve Şehit Orhan Erdoğan Caddesi ile Cumhuriyet Meydanına bakan binaların tamamı, Gökçeli Mahallesinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Yeşil Caddesindeki binaların sıvasız ve boyasız olanların öncelikle tespit edilerek en kısa sürede yapılmasına,  oy birliği ile karar verilmiştir”dendi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Camilerin Çevre Düzenlemesi Belediyeden.

  Salıpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Salıpazarı Karacaören Mahallesinde bulunan Merkez Camii ve çevresini estetik bir görüntüye kazandırmak adına yürütülen çalışmaların kısa zamanda tamamlanması hedefleniyor.

  Çalışmaları yerinde inceleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “İlçemizi modern bir kent olarak geleceğe taşımak için bu zamana kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Salıpazarı Belediyesi olarak projelerimizi halkımızın talepleri doğrultusunda şekillendirmeye gayret ediyoruz. Bu kapsamda hem merkezde hem de kırsal mahallelerimizde ilçemizin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yaptığımız çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Camilerimizle ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar da bunlardan bazıları. Bugüne kadar farklı camilerimizde gerek aydınlatma, gerek çevre düzenlemesi gibi birçok çalışmayı hayata geçirdik” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ

  Samsun’un Salıpazarı İlçe Belediye Başkanı Halil Akgül Salıpazarı Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte fidan dikti.

  Başkan Akgül, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha yeşil bir çevre de yaşaması ve minik yüreklere ‘yeşili sev doğayı koru’ sloganımızı aşılamak için onlarla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdik” dedi.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Orta Mahallede bulunana Salıpazarı Anadolu Lisesi öğrencileri, okul yönetimi, öğretmenleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte Okul bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirdi.

  “YEŞİLİ SEV, DOĞAYI KORU”

  “Salıpazarı Belediyesi olarak doğayı koruma en önemli ilkelerimizden biridir” diyen Başkan Akgül, “Bundan dolayı ilçemizi daha da yaşanır bir hale getirmek için yeşil alanlarımızı her geçen gün daha da arttırıyoruz.  Salıpazarı Belediyesi olarak ‘yeşili sev doğayı koru’ sloganımızı aşılamak için öğrencilerimizle birlikte yüzlerce fidanı toprakla buluşturduk. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözünden hareketle şimdiden doğayı koruma alışkanlığını ve orman sevgisini aşılamamız lazım. Çünkü toprağa diktiğimiz her fidan doğamızı daha da güzelleştirir ve topraklarımızı çöl olmaktan kurtarır” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı'na '' Ay Yıldız''

  Salıpazarı İlçesinde Şehit İbrahim Yaman parkı  Ay yıldızla renklendi.

  Salıpazarı Beklediyesi tarafından Bereket Mahallesinde yaptırılan Şehit İbarhim Yaman parkında kırımızı zemin üzerine  ay yıldız figürü yaptırıldı. Şehit Orhan Erdoğan Caddesi üzerinde bulunan parktaki ay ve yıldız vatandaşlar  tarafından beğeni topluyor.

  MANEVİ HAVA KATACAK

  Belediye Başkanı Halil Akgül “Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde, varlığımızın gayesi Türk Bayrağımızın ay ve yıldızını ilçemizin en güzel yerinde sergilemek gurur verici. 16 Şehidimizin olduğu Salıpazarı İlçemize ayrı bir manevi hava katacağını düşünerek yaptırılan bu eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI

  Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi, KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen, KOSGEB desteği ile Kendi işini kurmak isteyen kursiyerlerden başarılı olan girişimcilere kurs sonunda belgelerinin verileceği  uygulamalı girişimcilik kursu Salıpazarı’ında başladı.

  Çarşamba TSO Başkanı Ahmet Yılmaz yaptığı açıklamada; 'Samsun Kosgeb İl Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ve Çarşamba Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi İşbirliği ile gerçekleşen Girişimcilik Eğitimlerine Pınar Akbulut eğitmenliğinde devam ediyoruz.”dedi

  Kursiyerlere girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme, pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar üzerine eğitimler verileceğini, katılımcıların eğitim sonrasında, işletmelerini kurdukları takdirde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi imkanına sahip olacaktır, girişimcilik eğitiminin katılımcılara ve Salıpazarı’mıza hayırlı olmasını diliyorum. ‘dedi.

  Uygulamalı Girişimcilik Kursunun ilk gününe Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’de katıldı.

  Başkan Akgül Salıpazarı İlçemizde yapılan ve 25 kursiyerimizin katıldığı Uygulamalı Girişimcilik Kursunun hayırlı olmasını dileyerek “İnanmadan hiçbir şey olmaz. Sizler inanacaksınız, ben bu işi yaparım diyeceksiniz. Yaptığınız işte dürüst olacaksınız. Bu vesile ile 4 gün sürecek kurs boyunca sizleri ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  KIRGIL VE CAĞLAYAN MAHALLEMİZE BAĞLANTI YOLUMUZ HİZMETE HAZIR

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ün talimatlarıyla harekete geçen Fen İşleri ekipleri, 10 günlük geceli gündüzlü çalışma sonrasında Kırgıl ile Çağlayan köylerini birbirine bağlayan 2 kilometrelik yolu açtı. YILLARIN HASRETİ SONA ERDİ Dağlık alanda özverili bir çalışmaya imza attıklaını söyleyen Belediye Başkanı Halil Akgül, "Komşu 2 köyü birbirine bağlayarak yılların hasretine son verdik. Önemli olan zoru başarmaktı. Belediye olarak zor arazi şartlarında bütün imkanlarımızı kullanarak 2 köyü birleştirdik. Artık 2 köyün halkı da birbirlerine gidebilmek için kilometrelerce yol katetmeyecek" dedi. Dağlık ve kayalık olan 2 kilometrelik alanda kırıcı ve iş makineleriyle çalıştıklarını hatırlatan Halil Akgül, "Ekiplerimiz özverili çalışmalarıyla örnek oldular. Onları kutluyorum" diye konuştu. MUHTARDAN BAŞKANA TEŞEKKÜR Kırgıl Köyü Muhtarı Yaşar Başoğlu ise, “Yılladır 2 köy halkının yapılmasını beklediği bu yol için siyasetçilerimizden destek istedik. Bu isteğimize Belediye Başkanımız Halil Akgül sessiz kalmayarak yıllardır özlemini duyduğumuz bu yolun yapılması için elinden geleni yaptı. Kendisine şahsım ve köy halkı adına teşekkür ediyorum" dedi. 
   


 • HABERİN DEVAMI...

  Bakan Kılıç ‘Salıpazarı’ndan Başarılı Sporcular İstiyorum’

  Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’le birlikte Yavaşbey Mahallesinde yapımı tamamlanarak  hizmete giren İmam Hatip Ortaokulu ve kapalı spor salonunda incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

  Daha sonra Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Bakan Kılıç burada parti teşkilatı ve belediye meclis üyeleriyle bir araya geldi.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için kesintisiz istikrar için 16 Nisan’da yapılacak olan referandum da evet çıkması gerektiğini dile getiren Bakan Kılıç “Salıpazarı ilçemizde yapılan spor salonundan her dalda birinciler ikinciler ve başaralı sporcular çıkmasını istiyorum.”dedi.

  Bakanın programına Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, Belediye Başkanı Halil Akgül, yönetim kurulu üyeleri ile Belediye Meclis üyeleri, İlçe Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Yol Yapım -Kaldırım Parke çalışmaları devam ediyor.

  Salıpazarı İlçesinde altyapı ve kanalizasyon çalışmalarında bozulan yolların yapımı hız kesmeden devam ediyor.

  VATANDAŞ MEMNUN

  Yeşil Caddesinden sonra Vatan Caddesinde başlayan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Kaldırım ve yol yenileme çalışmalarından vatanadaşların memnun olduğu gözlenirken Başkan Akgül “Son bir yıldır vatandaşımız biraz sıkıntı çekti.Bizde ilçemizdeki altyapı ve kanalizasyon çalışmalarından dolayı kendilerinin affına sığındık, ve biraz sabır dedik.

  DAHA MODERN GÖRÜNTÜ

  Şimdi ise ana ve ara yollar olmak üzere ilçe merkezinde yol seferberliği başlattık. Bir çok yolumuzu kilitli parke ile döşeyerek tamamladık. Yeşil Caddemiz daha modern ve estetik bir görüntüye kavuştu. Sıra da Vatan Caddemiz var. Çalışmalar başladı ve en kısa sürede tamamlanacaktır. Halkımızın bizlere gösterdiği sabır ve hoşgörüden ötürü teşekkür ediyorum.”dedi.

   

   


 • HABERİN DEVAMI...

  YUSUF ZİYA YILMAZ CUMHURBAŞKANIMIZN MESAJINI İLETTİ

  Başkan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bugüne kadar yapılmış en görkemli siyasi toplantılardan birisi ile karşıladıklarını belirterek, “Kendisi de bu konudaki memnuniyetini dile getirdi” dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valiliği tarafından Salıpazarı ilçesinde düzenlenen muhtarlarla buluşma toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

  Her ay ilçelerde gerçekleşen muhtarlarla istişare ve değerlendirme toplantılarına Salıpazarı ilçesinde devam edildi. Toplantıya Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

   

  Büyükşehir Belediyesi Salıpazarı Şube Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 16 Nisan Referandumunda ‘Evet’le Türkiye’nin geleceğinin teminat altına alınacağını söyledi. Güçlenen Türkiye’ye biçilen elbisenin dar geldiğini, artık tüm engellerin önünden kaldırması gerektiğini ifade eden Yılmaz, “Yeni bir sistem, yönetim anlayışı 16 Nisan’da inşallah halkımızın teveccühü ile başlayacak. Evet ile ülkemizin önü açılacak.  Zor bir coğrafyada bulunuyoruz. Ortadoğu’da yaşananları hepimiz görüyoruz.  Ülkesinin, halkının menfaatlerini, toprağının kıymetini bilen bir hükümet var. Eskiden Ortadoğu’da istediklerini yaptırdıkları bir ülke vardı, şimdi ise Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda istediğini yapan, yaptıran bir ülke idaresi yönetimde. Biz Ortadoğu’da güçlü bir devlet oluyoruz. 10 yıl içinde dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacağız. Bunlar Ortadoğu’ya hâkim olmak isteyen ülkelerin işlerine gelmiyor. Ortadoğu’da istediğimizi yaparız diyorlar. 18 Nisan’daki referandum bu açından da çok önemli” dedi.

   

  CUMHURBAŞKANI MEMNUN AYRILDI,  MESAJI İLETTİ

  28 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış töreni için Samsun’a gelişini ve izlenimlerini aktaran Başkan Yılmaz, “Salı günü Cumhurbaşkanımızı Samsun’da bugüne kadar yapılmış siyasi toplantıların hemen hemen en görkemlisiyle karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız çok müteşekkir kaldı. Bakanımız, Valimiz, bizlere, emeği geçenlere ‘elinize sağlık’ ama durmayın arkadaşlar dedi. Bu dönem önemli ne kadar fazla çalışır ve gayret ederseniz o kadar iyi olur dedi. Çok memnun ayrıldı.  Aslanlar gibi karşıladık, meydanı doldurduk. Her tarafı doldurdunuz. Ara sokaklarda dahi yer yoktu. Samsun halkı Cumhurbaşkanını kucakladı, büyük bir özveri ile katılım sağladı. Herkese teşekkür etmek gerekli. Ama mesajda alındı. Daha çok çalışmak, gayret etmek zorundayız. Zor bir dönemden geçiyoruz” diye konuştu.

   

  Geçen 30 Mart seçimlerinden sonra ilçeler Büyükşehir Belediyesine bağlandığında yaptıkları toplantıları anımsatan Başkan Yılmaz, “Toplantılar yapmış ve demiştik ki; biz 3-5 sene içerisinde buraların çehresini değiştireceğiz. Arkadaşlar biz ganimet bulmadık. Gidip de ABD’den yardım almadık. Bir yerde petrol bulup o petrolü satıp para da kazanmadık. Ne yaptık; daha fazla çalıştık, daha fazla risk aldık, daha fazla gayret ettik. Salıpazarı’nda atık su arıtma tesisine çok ihtiyacımız var. Samsun’da taşra ilçelerimizin tamamında bu atık su arıtma sorununu çözeceğiz. Bunlardan Salıpazarı’nın projesi hazır, bitmek üzere ve ihalesini yapacağız. Bir de ilçemizdeki şu boyasız, sıvasız binaların çirkinliklerinden artık kurtulalım. Bu görüntüler Salıpazarı’na hiç yakışmıyor. Bunu özellikle sizlerden rica ediyorum” şeklinde konuştu.

   
   
   


 • HABERİN DEVAMI...

  ÇANAKKALE’YE GÖNÜL DOSTLARI UĞURLANDI

   Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanından uğurlanan kafilede yer alanlar , bir destanın yazıldığı tarihi mekânları görecek olmanın heyecanını yaşadıklarını ve şimdiden duygulandıklarını ifade ettiler.

  Çanakkale’nin tarihimiz açısından çok özel bir yere sahip olduğunu belirterek uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanı Halil Akgül, “Çanakkale Savaşları dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir destana şahitlik eden, insanlık tarihine geçen savaşlardandır. Bu kutsal vatan topraklarının nasıl kazanıldığı, uğruna ne bedeller ödendiği Çanakkale’de saklı. 1915 yılında nasıl batı emperyalizmine geçit vermediysek bugünde aynı kararlılık ve azimle geçit vermeyeceğiz. Çanakkale ruhu ve bilincinin sadece okuyarak veya sözlü anlatımlarla anlaşılmasının yeterli olmayacağı, o heyecanı ve ruhu yerinde yaşamanın daha doğru olacağı düşüncesiyle yola çıkarak bu geziyi organize ettik. Bizim amacımız Çanakkale destanın yazıldığı yerleri herkesin görmesi ve o havayı teneffüs etmesidir. Atalarımızın, dedelerimizin büyük sıkıntılar içinde kazandıkları zaferin yaşandığı yer ve mekânların daha yakından tanınması millet olarak birbirimize kenetlenmemizi sağlayacaktır. 2 ayrı grup halinde Çanakkale’ye uğurlayacağımız vatandaşlarımız Çanakkale şehitlikleri ve şehrin tarihi yerlerini ziyaret edip, tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan savaşın geçtiği yerleri görme imkânı bulacaklar. Düzenlediğimiz bu organizasyonda bizi yalnız bırakmayıp davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum. Tüm kardeşlerime hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı'nda örnek proje

  Samsun'un Salıpazarı İlçesi'nde başlatılan 'Sosyal Sorumluluk Projesi' kapsamında Belediye Başkanı Halil Akgül, 9 yaşındaki engelli Haticenur'u sevindirdi. 

  Salıpazarı'nda belediye yönetiminin yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlara yönelik yardım ve destek çalışmaları devam ediyor. Son olarak ilçede yaşayan 9 yaşındaki engelli Haticenur Sağlam, Belediye Başkanı Halil Akgül'ün desteği ile akülü arabasına kavuştu. 

  TESLİM ETTİLER...

  Salıpazarı Turizm ve Taıtım Derneği yöneticilerinin konuyla ilgili çabasına yanıt veren Belediye Başkanı Halil Akgül, Haticenur'un ihtiyaç duyduuğu akülü aracı tahsis etti. Araç, Başkan Halil Akgül ile Dernek Başkanı Ertan Özcan ile birlikte Haticenur Sağlam'a evinde teslim edildi.

   

  BAŞKAN HALİL AKGÜL'E TEŞEKKÜR

  Salıpazarı Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Ertan Özcan, "İlçemizde başlattığımız Sosyal Sorumluluk Projesi başarıyla yürütülüyor. Bu kapsamda muhtaç insanlarımızın imdadına yetişmeye çalışıyoruz. Haticenur kızımızın ihtiyacı olan akülü aracını temin ettiğimiz için çok mutluyuz. Belediye başkanımıza teşekür ediyoruz" dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  İKİNCİ KEZ BAYAN KAYMAKAM ATANDI.

  Salıpazarı İlçesinde Fetö operasyonları kapsamında tutuklanan Kaymakam İskender Çolak’ın yerine Salıpazarı İlçe Kaymakamlığına atanan Hilal Küsmez Günaydın görevine başladı.

  Hatice Bayar Özdemir’den sonra İlçeye atanan ikinci kaymakam olan Hilal Küsmez Günaydın’ın ilk mesai gününde ziyaretçileri vardı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman yeni atanan kaymakam Hilal Küsmez Günaydın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

  Belediye Başkanı Halil Akgül Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın’a hayırlı olsun dileklerini iletirken, birlikte Salıpazarı  için verimli çalışmalar üretileceğine inandığını ve ekip ruhuyla güzel hizmetlere imza atılacağını ümit ettiğini bu çerçevede belediye olarak Salıpazarı İlçemizin gelişimine yönelik her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

  Kaymakam Günaydın, nazik ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Halil Akgül’e  şükran duygularını ileterek, Salıpazarı  Kaymakamlığı görevine atanmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

   

  HİLAL KÜSMEZ GÜNAYDIN KİMDİR?
  Ankara doğumlu olan Hilal Küsmez, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine, Kırşehir Kaymakam Adayı olarak başlayan Küsmez, Muğla’nın Datça ilçesi ile Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Kaymakam refikliği stajını, Ankara’da İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye Müfettişi refakatinde stajını tamamladı. Beydağ’ı Kaymakamlığı görevini yürütürken İçişleri Bakanlığı kararı ile 07.03.2017  tarihi itibariyle Salıpazarı Kaymakamlığı görevine başlayan Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın evli.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı’na Hastane Müjdesi.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül  Zemin Etüt çalışmaları devam eden İlçe Devlet Hastanesi nin 2017 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

  Başkan Akgül konuyla ilgili “İlçemizde yapılması planlanan 25 yataklı Devlet Hastanesi için arazi zemin etüt çalışmaları tamamlanmak üzere. 2017 yatırım proğramında olan İlçe Devlet Hastanesinin arazi tahsis işlemlerinin ardından ihale yapım yaşamasına geçilecektir.”dedi.

  Göreve geldiğimiz günden itibaren bütün gücümüzle Salıpazarı için  çalışıyoruz diyen Başkan Akgül,”İlçede Sağlık Ocağı hizmeti veren bir kurumu önce entegre sonra da Devlet Hastanesine çevirdik. 44 Mahallesi olan Salıpazarı İlçemize bu da yetersiz gelince hastalarımız çevre ilçelerdeki hastanelere yönlendirilmeye başladı. Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonuç verdi ve ilçemize 25 yataklı, tam teşekküllü bir Devlet Hastanesi yapılmasını 2017 yılı yatırım programına aldırdık.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN HALİL AKGÜL’DEN 555 FORMA DESTEĞİ

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Samsunspor’a destek amacıyla başlatılan kampanyaya 555 adet Samsunspor forması  alarak destek verdi.

  Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, Başkan yardımcısı Ömer Çoruh ve kulüp yönetim kurulu üyesi Serhat Kurt ile birlikte Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ü makamında ziyaret ederek Samsunspor yararına düzenlenen yardım kampanyası konusunda bilgiler aktardı. Yapılan görüşmenin ardından Başkan Akgül, Samsunspor yararına düzenlenen yardım kampanyasına  555 adet forma alarak destek verdi.

  Samsunspor her zaman kalbimizde diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ‘‘Şehrimizin markası, Samsun’umuzun gururu Samsunspor için başlatılan kampanyayı  555 adet takım forması alarak destekledik. Samsunspor her konuda gurur kaynağımız takımımıza destek için her zaman elimizi taşın altına koyduk. Bugün yine takımımıza sahip çıkma günüdür. Samsunsporumuz için ne yapsak azdır.”dedi.

  BAŞKAN TUTU’DAN TEŞEKKÜR

  Samsunspor’a yaptığı desteklerden dolayı Başkan Akgül’e teşekkür eden Samsunspor Kulüp Başkanı Erkut Tutu, ” Her zaman yanımızda olan her türlü desteklerini Samsunspor’dan esirgemeyen Salıpazarı Belediye Başkanımız Halil Akgül’e şahsım ve takımımız adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, 'HAYIR DEMEK ZİCDANİ SORUMSUZLUKTUR'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuştu. “Bu dava bir km yol davası, bir kamyon çakıl davası değildir.”dedi. 

  MUHTAR BİLE OLAMAZ DEDİLER...

  Ak Parti kurulduğu günden bugüne 16 yıl geçti. 15 yıldır hükümetimiz icraatlarını çok güzel bir şekilde yerine getirdi diyen Başkan Akgül “Tabiki burada şunu vurgulamadan geçemeyiz, muhtar bile olamaz dedikleri  Sayın Cumhurbaşkanı’mızın arkasında dimdik duran ve o günden bügüne davaya sahip çıkan sizlere, tüm halkımıza şükran ve minnetlerimizi sunmak istiyorum. Çünkü o gün ki şartlarda parti teşkilatı kurulurken bir çok vatandaşımız üye olmaktan çekiniyordu, partiye gelmekten imtina ediyordu. Acaba ne olur diye tereddüt içindeydi ama Allah’a şükür olsun ki bugün gerek Salıpazarı’nın, gerek Türkiye’nin geldiği noktaya, gerekse dünyadaki Müslümanlara Türkiye’nin umut olmasına bakarsak diyorum ki iyiki bu partide siyasete başlamışız. İyiki Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde siyasete başlamışız ve bugüne kadar gelmişiz.dedi.

   

  ÖNEMLİ OLAN ÜLKEMZİN BEKASI...

  Bu bir bayrak yarışı. Bir dönem meclis üyeliği yapan arkadaşlar var, yönetimde olan arkadaşlar var, zaman zaman görev değişikliği oluyor. Ancak biz şuna inanıyoruz ki ister mahalle başkanı olsun, ister oy veren bir vatandaş olsun, ister belediye başkanı, ilçe başkanı, isterse kadın kolları, gençlik kolları yönetiminde olsun burada önemli olan ülkemizin bekası, ülkemizin geleceği, bu dava önemli. Onun için burada hiç kimseyi ayrı görmüyoruz. Ben nasılsam bu davaya beraber baş koyduğum arkadaşlarda benimle eş değerdir. Burada ayrı gayrımız olmaz çünkü bizler birlik beraberlik içinde olmasak bugünlere kadar gelemezdik. Bizler Salıpazarı’nda, Samsun’da, Türkiye genelinde dik duruşumuzu göstermeseydik, liderimizin arkasında durmasaydık, bu davaya sahip çıkmasaydık bugün Türkiye’nin nasıl olacağı hiç belli değildi.

   

  BU YAPTIĞIMIZ BİR İBADETTİR...

  Ben daha önce de vurgulamıştım, bu davada yürüyen arkadaşlara diyorum ki, bu yaptığımız bir ibadettir. Çünkü ülkenin geleceği için, hepimizin daha iyi yerlere gelebilmesi için, dünya Müslümanlarının zulümden kurtulması için ve onlara umut olan Türkiye’nin daha güçlü olması için beraber yürüdüğümüz bu yolda yaptığımız işin bir ibadet olduğuna canı gönülden inanıyorum. İnşallah yüce mevlam katında bir ibadet sevabı yazmıştır. 16 Nisan’da bugüne kadar Türkiye’de olan gelişmişliklere bir ivme daha katarak yolumuza en güzel şekilde devam edeceğiz.

   

  HAYIR DEMEK ZİCDANİ SORUMSUZLUKTUR..

  Ben düşünüyorum, acaba bu hayır diyenlerin gerekçesi ne, ama bulamıyorum. Düşünüyorum, araştırıyorum, okuyorum ama sadece muhalefet olsun diye, sadece birileri evet dedi diye, sadece birini sevmiyorum diye bu oylamada hayır oyu vermek gerçekten vicdani bir sorumluluktur. Bu yüzden benim sizden istirhamım, bir oy bile bizim için çok önemli, gerek Salıpazarı’nda gerek Türkiye genelindeki bir oy. Birer birer dostumuzu ikna ederek vereceğimiz bir oy çok önemli. Bunun için bu kutsal seçimi çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

   

  BİR KAMYON ÇAKIL DAVASI DEĞİL...

  Şöyle bir durum da olabilir, çevrenizden biri belediye başkanına, ilçe başkanına, milletvekiline kızmış olabilir ve ya bir başka siyasiye kızmıştır, kırgındır olabilir ama bunları bir kenara bırakmamız lazım. Çünkü buradaki dava bir km yol davası, bir kamyon çakıl taşı davası değil. Türkiye’nin geleceği ile ilgili bir dava olduğu için kafamızdaki diğer düşünceleri bir kenara bırakarap, 16 Nisan’a odaklanarak hep beraber el ele vererek iyi bir sonuca gideceğimize canı gönülden inanıyorum. 

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat