İLÇEMİZDEN HABERLER


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL'DEN KANDİL MESAJI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül Mevlit Kandili nedeni ile bir mesaj yayınladı.Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in doğumu vesilesiyle kutladığımız ve maddi manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın heyecanı ve sevincini hep beraber yaşıyoruz.Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV) hala dünyamızı, kalplerimizi ve ruhumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.Mevlid Kandili, sevgili Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve öğütlerini anlama ve yaşama bakımından çok önemli bir gündür. Böyle günleri ve geceleri vesile kabul ederek, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı artırmalıyız.Manevi hazların en yükseğe çıktığı böylesine güzel bir günde tüm hemşerilerimin ve İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL “SALIPAZARI HALKI İÇİN GÜZEL BİR YER YAPTIK”

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, belediye imkanları ile yapılan Saadettin Çavuş Parkı ile Salıpazarı’nda insanların piknik yapmaları için güzel bir yer yaptıklarını söyledi.

   

  İnsanların başka ilçelere ya da uzağa gitmektense çok yakınlarında belediye imkanları ile yapılan bir mesire alanları olduğunu dile getiren Salıpazarı Belediyesi Başkanı Halil Akgül, “Şu anda burada bulunduğumuz parkımıza Salıpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde çalışırken yol yapımı sırasında hayatını kaybeden merhum Saadettin Çavuş kardeşimizin ismini verdik. Hem arkadaşımızın ismini burada yaşatmış oluyoruz, hem de Salıpazarı insanımıza nefes alacak bir alan oluşturduk. Tam bir mesire alanı oluşturduk.

   

  İnsanlar piknik yapmak için uzaklara gitmek için vasıta sorunu çekebiliyorlardı. Burası ise Salıpazarı’nda her iki yakadan da 4 dakikada ulaşabiliyorlar. Burayı kendi imkanlarımızla, kendi personelimizle yaptık. İhaleye çıkararak para ödemektense kendi imkanlarımızla Salıpazarı halkı için güzel bir yer yaptık. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımız güzel günlerde kullansın” şeklinde konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den 10 Kasım mesajı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.
  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.
  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kurtuluş mücadelesinin meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla andıklarını belirten Başkan Akgül, “Kurtuluş mücadelesinin ardından çok zor şartlar altında Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ektiği tohumlar filizlendi, büyüdü ve gelişti. Türkiye Cumhuriyeti, onun gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine koşar adım ilerlemeye devam ediyor. Bizler de O'nun gösterdiği yolda, ülkemizi en çağdaş seviyeye getirecek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracağız” dedi
  Bu duygularla bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi yad ediyor, bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz."


 • HABERİN DEVAMI...

  CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümü kutlamaları, dün Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

  Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 95. yıl dönümü kutlamalarına bugün de büyük bir coşku içinde devam edildi.

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kutlamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasyı ise Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat yaptı.

  Gökçeli Ortaokulu tarafından hazırlanan kutlama programıknda halk oyunları, Oryantasyon gösterileri ve şiirlerin okunmasından sonra çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeler verildi.

  Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay,İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,İyi Parti İlçe Başkanı Şakir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Savil Toplum Kuruluşları,öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  CUMHURİYET BAYRAMI'NIZ KUTLU OLSUN

  Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ”Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.yılını yürekten kutluyor ve böyle önemli bir günde büyük bir gurur yaşıyoruz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz. Cumhuriyetimiz, Atatürk'ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, gözü daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır.Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. Atatürk, halk egemenliğine dayalı bir devlet şekli olan Cumhuriyetin, Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olduğuna inanmıştır. Bu inançla kurduğu Cumhuriyet; laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti temelleri üzerinde bugünlere kadar ulaşmıştır.
  Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinin temelinde muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefi bulunmaktadır. Türkiye bu hedefi yakalama sürecinde, ekonomik-sosyal kalkınma, halkın refahını sağlama, demokratik tutum ve davranışları her alanda hayata geçirme gayretleriyle birlikte yürütmektedir. Ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyet, Türk Milletinin ve yurdunun bölünmez bütünlüğünün teminatı olmaya devam edecektir.Bu gururlu gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, Kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Başkan Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
  “21 Ekim; ülkemizde ve Dünya’da Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Medya; doğru, tarafsız ve objektif habercilik anlayışıyla kamuoyunu bilgilendirmektedir. Gazeteciler; olaylar ve her türlü gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirme görevini yerine getirirken, kamuoyu oluşturmada da aynı zamanda önemli bir güç merkezidir.Başarılı hizmetlerin yerine getirilmesinde, basın sektöründe yer alan meslek örgütleri çok önemli görevler üstlenmişlerdir. Halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının gelişiminde büyük katkıya sahip olan ve bu görevin ifası uğruna yaşadığı tüm zorluklara rağmen meslek ilkelerine sadık kalarak doğru habercilik görevini en başarılı şekilde yerine getiren başta Samsun medyası olmak üzere tüm gazetecilerin Dünya Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.İlçemizde faaliyette bulunan yaygın ve yerel medya mensuplarının, yerel ve bölgesel gazete, dergi, radyo, internet ve televizyon temsilcilerine çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.”


 • HABERİN DEVAMI...

  MUHTARLAR GÜNÜ SALIPAZARI'NDA KUTLANDI

  19 Ekim Muhtarlar Günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programla kutlandı.
  İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma programına, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Asb.Kd.Bçvş Mehmet Yıldırım,İyi Parti İlçe Başkanı Şakir Şahin, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri ve Muhtarlar katıldı.
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Salıpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Erol Gürsoy yaptı. Başkan Gürsoy “Muhtarlar demokrasinin en küçük yapı taşıdır. Bu anlamda burada görev yapan muhtarlar olarak, 19 Ekimi bizlerin günü olarak tayin eden Cumhurbaşkanımıza ve değerli devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. İlçemizde mahalle muhtarları olarak muhtarları olarak, ilçemizin bütün kurum ve kuruluşları ile birlikte, tam dayanışma ve koordineli olarak görevimizi sürdürüyoruz. Bu anlamlı günün bizler için ortak sorunlarımız paylaşılıp, ortak çözüm yolları bulma açısından büyük önem taşımaktadır" dedi.
  Program sonrası muhtarlar, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ü makamında ziyaret ettiler. Muhtarları kabul eden Belediye Başkanı Halil Akgül muhtarların demokrasinin ilk adımı olduğunu belirterek, "Muhtarlar, vatandaş ve bizlerle gönül köprüsü kuran, çalışkan insanlarımızdır. Muhtarlar, mülki idarenin halkla doğrudan temas içinde olan yetkili görevlilerdir. Muhtarlık müessesesi, özellikle bizim toplumumuz için tarihten beri çok önemli bir müessesedir. Bu yüzden muhtarlarımızın bu zorlu görevde göstermiş oldukları iradeyi takdire şayan görüyor ve tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
  Programın ikinci bölümü ise Bereket Fatih Camisinde Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i şerif okutulması ile devam etti. Salıpazarı Muhtarlar Derneği tarafından tüm şehitleri için Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i şerif okutuldu. Camii çıkışı cemaate ikramlarda bulunuldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL GÜNE OKULLARI GEZEREK BAŞLADI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve eşi Emine Akgül, Okullara yapmış olduğu ziyaretlerde öğrenciler ile bir araya geldi.

  Mesaiye okulları gezerek başlayan Başkan Akgül, öğrenciler ve öğretmenler ile bir araya geldi. Kendisinden talep edilen istekleri dinleyen Başkan Akgül, yapılabilecek her türlü işte maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceğini bildirdi.

  Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçede bulunan Kırgıl İlkokulu ve Çağlayan İlkokullarını gezerek, eğitim ve öğretime verdiği önemin altını bir kez daha çizdi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL'DEN HASTANE AÇIKLAMASI'GERÇEĞİ YANSITMIYOR'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Salıpazarı Devlet Hastanesi ile ilgili basında çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor” dedi.
  Samsun’da bazı internet haber sitelerinde Salıpazarı Devlet Hastanesi inşaatının durdurulduğu haberleri ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Halil Akgül “Böyle bir şey söz konusu değil” diyerek tepki gösterdi.Başkan Akgül gazetemize yaptığı açıklamada; Samsun’da bazı internet sitelerinde Kamuda tasarruf tedbirleri ile ilgili olarak alınan kararlar ve talimatlar ilgili bakanlık ve kurumlara gönderilirken Samsun'da özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından ilçelerde ihalesi yapılan hastane yatırımlarının da alınan tedbirler kapsamında,Sağlık Bakanlığı'nın Samsun'un Salıpazarı, Atakum,Canik,Tekkeköy ve Kavak ilçelerinde yapımı planlanan hastane yatırımlarının, kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulduğu haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi inşaatı yapımı başlamıştır diyen Akgül “Orman İşletme inşaat sahasındaki ağaç kesimini tamamlamıştır.Yüklenici firmaya yer teslimi yapılmış ve hafriyat çalışmaları başlamıştır. Yüklenici firma yetkilileri ile yaptığımız görüşmede inşaatın durdurulmasının söz konusu olmadığı ve kendilerine böyle bir tebligat yapılmadığı ifade edilmiştir.İnşaat alanında çalışmalarını sürdüren firma yetkilileri ise Devlet Hastanesi inşaatının bir yılda tamamlanıp teslim edileceğini söylediler.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL'DİN GÖREVLİLERİ BİRLEŞTİRİCİ, BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLMALI'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Akgül, mesajında, "1986 yılından bu yana her yıl ekim ayının ilk haftası 'Camiler Haftası' olarak kutlanılırken, 2003 yılından itibaren bu hafta 'Camiler ve Din görevlileri Haftası' olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın ülkemiz ve milletimiz için hayırlı, başarılı hizmetlere vesile olmasını yüce Allah'tan dilerim. Allah'a secde edilen camiler, sevgi ve samimiyet duygularının, birlik ve beraberlik bağlarının kuvvetlendiği mekanlardır. Camiler mihrabıyla ibadeti, minber ve kürsüsüyle okulu temsil etmektedir. Camilerde görevini ifa eden din görevlilerimiz; günün her saatinde halkla bir arada olup, iletişim kuran, onları iyi ve güzele yönlendiren, toplumsal dayanışmaya, milli birlik ve beraberliğin sağlanmasına katkıları olan insanlardır. Bu yönüyle din görevlileri birleştirici, bütünleştirici ve barıştırıcı yönüyle de öne çıkmaktadır" dedi.Din adı altında insanların nasıl kandırıldığının ve nasıl yanlış yönlendirildiğinin 15 Temmuz'dan sonraki süreçte görüldüğünü belirten Başkan Akgül, "Bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığı'na ve din görevlilerine ciddi görevler düşmektedir. Camilerimiz, kutsal değerlerimizdir; zengin, fakir, sivil, memur, yaşlı, genç herkesi bünyesinde bulunduran ve aynı safta hep birlikte ibadet ettiğimiz camilerimizde görevlerini tüm samimiyetiyle, hoşgörüsüyle yerine getiren din görevlilerimizi tebrik eder, tüm İslam aleminin Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutlarım" dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Halil Akgül, 'ORGANİK PAZARI MODERN HALE GETİRECEĞİZ

  Salıpazarı Bereket Mahallesinde kurulan organik pazarı gezen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “Sağlıklı beslenme adına çok önemli bir iş yaptığımızı düşünüyorum”dedi.Pazar tezgahlarını tek tek gezen Başkan Akgül Pazar alış-verişini de buradan yaptı.

  'ÇOCUKLARINIZI SAĞLIKLI ÜRÜNLERLE BESLEYİN'

  Pazar tezgahlarını gezen Başkan Halil Akgül pazarda tezgah açan kadın girişimcilerle bir süre sohbet etti.Üreticilerle yaptığı sohbetler sırasında konuşan Akgül , sağlıklı nesiller yetiştirmek için ailelerin küçük yaşlardan itibaren çocuklarını sağlıklı ürünlerle beslenmeye alıştırması gerektiğini ifade etti.

  'PAZAR MODERN HALE GELECEK'

  Pazar yeri ile ilgili bir takım sıkıntıların da olduğunu ifade eden Akgül “En kısa sürede pazarımızı kış şartlarına uygun hale getirip üreticilerimizi rahat ettireceğiz. Halkımızın güvenli ve daha hijyenik bir ortamda alış-veriş yapmalarını sağlayacak modern bir Pazar hedefliyoruz.”dedi.

  'CUMA GÜNLERİ KURULUYOR'

  Salıpazarı İlçesinde Salı günleri  semt pazarı,Cuma günleri ise organik  pazar olarak kullanılan bu alan kuruluyor.Organik Pazar sağlıklı ürün tüketmek isteyenlere ev sahipliği yapacak.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL’DEN İTFAİYE TEŞKİLATINA ZİYARET

  Ziyarette İtfaiye Teşkilatının çok önemli hizmetler verdiğini ifade eden Başkan Akgül, tüm teşkilat mensuplarını tebrik etti.

  İtfaiye çalışanlarının çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirten Başkan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, "Yaptığınız görev çok kutsal bir görev. Belediye birimleri içerisinde kesintisiz 24 saat görev yapan en önemli birimlerden bir tanesisiniz.

  Sizler vatandaşın en zor anında yer alıyor, onların sıkıntılarını gidermek için can simidi görevi yapıyorsunuz.Ben tüm itfaiye çalışanlarımıza kolaylıklar diliyor, gösterdiğiniz başarılar ve özveri için teşekkür ediyorum”dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL AŞURE DAĞITTI

  Salıpazarı Belediyesi tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıtımı yapıldı.
  Sosyal Belediyeciliğin anlayışı gereği her fırsatta vatandaşın yanında olan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, muharrem ayı münasebetiyle vatandaşlarını unutmadı bu yılda geleneği bozmadan vatandaşlara aşure dağıtımı yapıldı.Cumhuriyet Meydanı ve 15 Temmuz Şehitler Meydanında yapılan Aşure dağıtımına Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay ve İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden katıldı.
  "Muharrem Ayı, Paylaşma Ayıdır"
  Muharrem ayı dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu belirten Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ´´Muharrem ayımız sevgi, kardeşlik ilişkilerinin geliştiği muazzam bir aydır.
  Bu ayın güzelliklerini bir arada yaşatabilmek için muharrem ayımızın lezzeti olan aşure dağıtımıyla vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuldu. Sevgiyle çıktığımız yönetim anlayışımızın ilçede de hakim olması bizleri mutlu etmektedir.
  Bu vesileyle Hicri yılbaşımızın ve aşure gününün tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum´´ dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  KAZADA ÖLEN İŞÇİNİN ADI BU PARKTA YAŞAYACAK

  Salıpazarı ilçesinde yapımı tamamlanarak hizmete giren park ve mesire alanına 2016 yılında iş kazasında hayatını kaybeden işçinin adı verildi.
  Yeni Mahalle Değirmenbaşı’nda yapılan park ve mesire alanına 2016 yılında  iş makinesiyle yol açma çalışması yaparken uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybeden kepçe operatörü Sadettin Çavuş’un ismi verildi.Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz işçi kardeşimizin adını yaşatmak amacı ile Belediye Meclisi kararı ile bu alana “Saadettin Çavuş Parkı’ ismini vermeyi uygun gördük. Bu vesile ile Saadettin kardeşimizi rahmetle anıyor, kederli ailesine sabırlar diliyorum.”dedi

   


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI'NDA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

  Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaki  Atatürk Anıtı önünde tören yapıldı. Törene Ayvacık Kaymakamı Salıpazarı Kaymakam Vekili  Mehmet Zahid Uzun, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, askeri erkan, kamu kurumların temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
  Tören, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.Daha sonra Kaymakam Mehmet Zahid Uzun ve Başkan Halil Akgül gazilerin gününü kutladı.

   


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL ÇÖP TOPLADI


  Salıpazarı  ilçesinde düzenlenen 15 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliğinde Belediye Başkanı Halil Akgül ve Ekolojik Yaşam Bisiklet Topluluğu ile İlçe Jandarma Komutanlığı farkındalık oluşturmak amacıyla şehir genelinde çöp topladı.
  Düzenlenen etkinliğe katılan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’de vatandaşlarla birlikte çöp topladı
  Daha temiz bir Salıpazarı sloganı ile başlatılan 15 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliğinde konuşan Başkan Akgül , “Çevreye duyarlılığımızı göstermek açısından böyle bir organizasyon gerçekleştirdik.
  Bugün Dünya Temizlik Günü. Bir başka ifade ile Çöp Toplama Günü. Gençlerimize teşekkür ediyorum. Temiz bir çevre bilinci oluşması açısından sembolik olarak yapılan bu hareketin, halkımızın günlük hayatına yansımasını istiyoruz. Böylesi çalışmalarla tertemiz çevreler oluşmasını canı gönülden temenni ediyoruz.
  Bugün milyonlarca insan bizim gibi sokakta Onun için bozduğumuz dünyanın dengesini yeniden yerine getirmekle ilgili zerre kadar bir katkımız olsun düşüncesiyle bugün bu etkinliği gerçekleştiriyoruz” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI'NA YÜRÜYÜŞ YOLU

  Salıpazarı Belediyesi tarafından Terme Çayı kenarına yürüyüş yolu çalışmaları başladı.
  Orta Mahalle Lise Caddesi üzerinde Salıpazarı Belediyesi Fen İşleri ekiplerince yürütülen çalışma alanında yeşil alan,yürüyüş parkuru ve oturma grupları yer alacak.
  İlçede faaliyet gösteren ticari taksiler için de iki durak yeri oluşturulacak alanda çalışmaların kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

   


 • HABERİN DEVAMI...

  ANNE VE KIZI AYNI GÜN NİKAH MASASINA OTURDU

  9 yıl önce boşanan Feruze Özeren ve Ahmet Tekin çifti kızları Merve Tekin ve Murat Tekin ile birlikte Karacaören Şelalesi’nin kenarında nikah masasına oturarak dünya evine girdiler. Nikah işlemini gerçekleştiren Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Evlilik önemli bir müessese ve 9 yıldır ayrı olan Feruze ve Ahmet Tekin çifti kızları Merve’nin barışma isteklerini kırmayarak kızları ile birlikte nikah masasına oturdular.Ben ailenin barışmasında büyük emeği geçen Merve kızımıza aile adına teşekkür ediyorum. İnşallah iki çiftimiz de bir ömür boyu mutlu olurlar” şeklinde konuştu.Kızları Merve ile aynı gün nikah masasına oturan anne Feruze Özeren ise, “Kızımızın en mutlu gününde kızımız barışmamızı istediği için böyle bir karar aldık.Anne kız olarak aynı gün nikah kıymak istedik, aynı gün imza atmak istedik. Onların mutluluğuna mutluluk katmak istedik” diye konuştuAnne ve babasının barışarak yeniden nikah masasına oturmalarını sağlayan Merve Tekin, anne ve babası ile birlikte nikah masasına oturmanın kendisi için çok güzel bir duygu olduğunu ve hem kendi mutluluğuna hem de anne ve babasına şahitlik yapmış olduğunu dile getirdi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL ZABITA HAFTASI KUTLADI

  BAŞKAN AKGÜL ZABITA HAFTASIN'DA KUTLADI
  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül , “Zabıta Haftası” münasebetiyle Salıpazarı Belediyesi’nde çalışan Zabıta Personeli ile bir araya geldi.
  Başkan Akgül Zabıta personellerini çalıştığı ofislerinde ziyaret ederek Zabıta Haftalarını kutladı. Personele çikolata ikram etti.
  Yapılan her hizmetin güzel ve kutsal olduğuna değinen Başkan Akgül, “Zabıtamız, belediyemiz bünyesinde görev yapan en önemli birimlerden birisidir. Vatandaşımızın huzur içerisinde, güven içerisinde, şehrimizde yaşaması, pazarlarımızda alışveriş yapması, çeşitli sosyal kültürel, sportif faaliyetlere katılmasına katkı sağlıyorsunuz. Bir anlamda silahlı kuvvetlerimizden ve emniyet güçlerimizden sonra ikinci planda yetkilisiniz. Belediyemizdeki tüm birimlerin önemli görevleri vardır, hepsi önemlidir ama belediye bünyesinde zabıtayla imarın görevleri biraz daha zahmetlidir ve hassasiyet gerektirir.
  Bu vesileyle; sizlere görevlerinizde kolaylıklar diliyorum.  Salıpazarı halkımızın yaşam kalitesini artırma noktasında, gayretlerinizin artarak devam etmesini diliyorum. Hepinize teşekkür ediyor, ailelerinizle beraber, sağlıklı huzurlu günler diliyorum” diye konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  15 TEMMUZ GAZİSİNDEN BAŞKAN AKGÜL’E ZİYARET

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Atatürk Havalimanında kolundan yaralanarak gazi olan Bilal Çöp Belediye Başkanı Halil Akgül’ü ziyaret etti.

  FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında İstanbul’da  gazi olan Salıpazarı Yavaşbey Mahallesinden Bilal Çöp, Salıpazarı Belediyesini  ziyaret ederek, Belediye Başkanı Akgül’le  ile görüştü.

  Başkan Akgül  ziyarette yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da halkın birlik ve beraberlik duygusuyla hareket ettiğini ve o gün yapılan mücadelenin unutulmayacağını ifade ederek, şunları söyledi:

   

  “ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

  "Hainlere karşı direnen kahraman milletimize çok şey borçluyuz. Allah bu hainlere bir daha fırsat vermesin. Milletimiz iman dolu göğsünü siper ederek, darbe girişimi bertaraf edildi. Yüce milletimizle gurur duyuyoruz."

  “CANIMIZ FEDA OLSUN”

  15 Temmuz Gazisi Bilal Çöp ise Bağcılar Belediyesinde çalıştığını, hain darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz 2016 tarihinde Bağcılar’daki evinde olduğunu ifade ederek  "Hain darbe girişimi olduğunu öğrendik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan'ın çağrısı üzerine havalimanına akın eden binlerce kişi gibi bende oraya gittim.Hain darbeci askerler tarafından halkın üzerine ateş ediliyordu. Ama kimse geri çekilmiyor aksine hainlerin  üzerine gidiyordu. Açılan ateş sonucu ben kolumdan yaralandım.Şehit olanlar vardı.Kanımız, canımız bu vatana helal olsun." dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  30 Ağustos Zafer Bayramı Salıpazarı'nda Coşkuyla Kutlandı

  30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çoşkuyla kutlandı.Terme Kaymakamı Salıpazarı Kaymakam Vekili Emin Alıcı,AK Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ,Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş ,Jandarma Bölük Komutanı Vekili Salih Albay ,Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy idari Amirler, Siyasi Parti Temsilcileri katılım sağladı.

  Belediye Başkanı Akgül,Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramımızı  kutluyor, bütün şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnetle anıyorum


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL'ÜN 30 AĞUSTOS MESAJI

  Başkan Akgül, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:"Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve fedakar vatan evlatlarımız sayesinde kazanılan 30 Ağustos zaferinin 96. yıl dönümünü kutlamanın millet olarak onur ve gururunu yaşıyoruz.

  Canı pahasına bağımsızlığını ve hürriyetini koruyan ve  bu uğurda neler yapabileceğini 30 Ağustos 1922'de bütün dünyaya  kanıtlayan milletimiz, her zorluğun altından birlik, beraberlik ve kararlılık duygularıyla daha da başarılı olarak çıkmayı başarmıştır.

  Bugün de aynı mücadeleyi her türlü terör örgütüne karşı sürdüren milletimiz geçmişten aldığı toplum olma bilinciyle bütün şer odaklarının üzerine giderek canı pahasına topraklarını ve bayrağını korumaktadır.

  30 Ağustos zaferi gibi 15 Temmuz hain darbe girişiminde de ülkesini ve değerlerini kalleşlere çiğnetmeyen bu aziz millet, aynı mücadele ruhunu bütün terör örgütlerine karşı gösterecek ve ödetecek güce ve yüreğe sahiptir. Türk Silahlı Kuvvetleri, vatandaşlarımız ve emniyet güçlerimiz omuz omuza vererek aynı milli duygularla canı pahasına ülkesini korudular. O kara günde dik durusunu bozmayan milletimize ve Türk Silahlı kuvvetlerine bir kez daha teşekkür ediyorum.

  Yokluklar içerisinde büyük fedakârlıklarla temelleri atılan Cumhuriyetimiz de milletimizin azmi, kararı ve gayreti sayesinde her geçen gün daha da kalkınarak güçlenmekte ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu millet tarih boyunca olduğu gibi bugün de, yarın da bu kararlıkla milli birlik ve beraberliğini koruyarak, varlığını sürdürecek ve bu topraklarda ay yıldızlı bayrağı gururla dalgalandıracaktır.

  Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramımızı  kutluyor, bütün şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnetle anıyorum."


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı Belediyesi´nde Bayramlaşma

  Salıpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma programına vatandaşlar ve çalışanlar katıldı.

   Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Mevlam nice bayramlara sevdiklerimizle birlikte ulaşmamızı nasip eylesin. Kurban bayramımız kutlu olsun” dediHedeflerinin Salıpazarı’nı marka kent yapmak olduğunu belirten Başkan Akgül, bu hedef doğrultusunda çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti. Başkan Akgül son günlerde meydan gelen üzücü trafik kazalarına da değinerek,bayramların, acıların yaşandığı günler olmaması için sürücülerin trafik kurallarına uyarak hareket etmesi gerektiğinin önemine vurgu yaptı.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL KURBAN PAZARINI GEZDİ

   

  Pazar yerinde kurbanlık satıcıları ve vatandaşlarla biraraya gelen, “hayırlı işler” dileğinde bulunan ve kurban bayramını tebrik ederek, varsa taleplerini dinleyen Başkan Akgül,  bazı vatandaşlarla satıcıların yaptığı pazarlığa da ortak oldu,  her iki tarafın fiyatı konusunda anlaşma sağlamasına yardımcı oldu.

  Ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada hemşehrilerinin kurban bayramını kutlayan Başkan Akgül, ” Tüm hemşehrilerimize sevdikleriyle beraber, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmesini  diliyorum” şeklinde konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA YENİ HASTANE İNŞAATI BAŞLIYOR


  Modern mimari yapıya sahip olacak hastane, güçlü altyapı, teknoloji imkanlarıyla donatılacak. Hastanenin ihalesi 21 Haziran tarihinde Sağlık Bakanlığı’nda gerçekleştirildi. İhaleye 12 firma katılarak teklif verdi. Salıpazarı Devlet Hastanesi ihalesini alan firma yetkilileri ve Belediye Başkanı Halil Akgül inşaat sahasında incelemelerde bulundu.

   

  YER TESLİMİ YAPILDI.

  Yavaşbey Mahallesinde yapılacak olan 40 yataklı Devlet Hastanesinin yer teslimi yapıldı. Sağlık Bakanlığı temsilcileri,Belediye Başkanı Halil Akgül, Fen İşleri Müdürü İlyas Aydın ve Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Elif Bayçelebi yüklenici firmaya yer teslimini yaptı. Yaklaşık 11 bin metre kare alana inşa edilecek Salıpazarı Devlet Hastanesi inşaatı başlarken en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

   

  YÜKSEK STANDARTLARDA HİZMET VERECEK

  Yüksek standartta, konforlu sağlık hizmeti alabilmesine yönelik yapılan proje çalışmalarında odalar tek ve çift kişilik olarak dizayn edildi. Tek yataklı oda sayısı 14, iki kişilik oda sayısı 6 olarak planlandı. Diyaliz ünitesi 10 yatakla hizmet verecek. Poliklinik sayısı 16 olarak planlandı. Hastanelerde diş ve ağız sağlığına yönelik hizmet verecek 5 ünite ayrılacak. Projelerde 2 ameliyathane yer aldı. Hastanelerde yoğun bakım ünitesi 4 yatakla hizmet verecek. Hastanelerde 2 palyatif, 3 SDL yatak yer alacak. Yanık odasında 2 yatak bulunacak. Sosyal donatı alanları ile birlikte 56 araçlık otopark alanı da inşa edilecek.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL “HALKIN BİRİNCİ İSTEĞİ YOL”

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Salıpazarı İlçesinde yürütülen beton yol çalışmaları Alan-Karadere ve Yukarıkestanepınar Grup yolunda devam ediyor.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül çalışmaları yerinde incelerek Büyükşehir Belediyesi Salıpazarı Fen İşleri Şube Müdürü Hayrettin Atalar’dan bilgi aldı.

  “HALKIN BİRİNCİ İSTEĞİ YOL”

  2014 yılından bu yana İlçemizde beton çalışmaları aralıksız devam ediyor diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “Büyükşehir Belediyemiz ile hizmet üretmeye, vatandaşın gönlüne giden yolları yapmaya devam ediyoruz. Bizler her türlü hizmeti üretirken vatandaşlarımızın birinci isteğinin yol olduğunun bilinci içerisindeyiz. Bu yaz ayını iyi değerlendirmek istiyoruz. Bunun içinde tüm birimlerimizle yoğun bir gayretle çalışıyoruz.

   

  “BETON YOL AĞIMIZ GENİŞLİYOR”

  Başkan Akgül 2014 Mart yerel seçimlerinden önce Salıpazarı İlçemizde beton yol yok denecek kadar azdı. Ama bu gün geldiğimiz noktada ilçe genelinde 130 km beton yol bitmiş durumda. Her geçen gün beton yol ağımız genişliyor. Nereden nereye geldiğimiz ortadır.

  “BİRAZ DAHA SABIR”

  Bu güne kadar hep halkın içinde olduk. Köy şehir ayrımı yapmadan ilçemizin en ücra köşelerine hizmet götürmek için çaba harcıyoruz diyen Akgül, “Yaptığımız istişare toplantılarında, halkla buluşmalarımızda en önemli isteklerinin yol olduğunu biliyoruz. Halkımız biraz daha sabırlı olursa  beton yolu olmayan mahallemiz kalmayacaktır”dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI CUMHURİYET MEYDANI DOLDU-TAŞTI

  15 Temmuz darbe girişimi ardından geçen yıl kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ikinci yıldönümü  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanında kutlandı.

  15 Temmuz darbe girişimi ardından geçen yıl kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ikinci yıldönümünde Salıpazarılılar Cumhuriyet  Meydanına akın etti.

   

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz 2016’daki kanlı darbe girişimi karşısında destan yazan Türk Milleti’nin ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ olarak kutladığı yıldönümünde Salıpazarı yaşlısı, genci ve çocuğuyla Cumhuriyet Meydanını doldurdu.

   

  Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı saygı duruşu ve istiklal Marşı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar ile başladı. 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan Sinevizyon gösterisinin ardından Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül birer konuşma yaptı.

  Günün anlam ve önemini anlatan şiirlerin okunmasının ardından Meydanı dolduran halka ikramda bulunuldu.

  Geceye Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutan Vekili Aytaç Çaylak,İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, Jandarma Karakol Komutanı Ayhan Serbest, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,Muhtarlar Dernek Başkanı Erol Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Ülkü-Tek Samsun Şube Başkanı İlyas Aydın, şehit yakınları,gaziler,daire amirleri, sivil toplum kuruluşları,jandarma personeli  ve yüzlerce vatandaş Türk bayrakları ile katıldı


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, “Bu seçimde kaybeden yok, kazanan Türkiye oldu”

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül  24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ni değerlendirdi.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül  , seçim sonrası yaptığı açıklamada, kazananın Türkiye olduğunu söyledi. Salıpazarı olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 78, Milletvekilliği seçiminde ise yüzde 65 oy oranını yakaladıklarını aktaran Başkan Akgül, "Her iki seçimde de Türkiye oranlarının üzerinde oy çıkmasından dolayı AK Parti'yi tercih eden halkımıza ve çalışan teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. AK Parti olarak il genelinde 5 milletvekili çıkardık. Hedefimiz bundan sonraki seçimlerde oylarımızı artırarak desteğimizi daha da yukarılara çıkartmaktır.

  Bu seçimde kaybeden yok, kazanan Türk demokrasisi, Türkiye oldu. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin başta İlçemiz,İlimiz ve Ülkemiz olmak üzere, dünyadaki tüm mazlum milletler için hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

   


 • HABERİN DEVAMI...

  REİS KAZANINCA KURBAN KESTİ

  Fransa’da yaşayan genç iş adamı Mehmet Şimşek “'Erdoğan Cumhurbaşkanlığını kazanırsa memleketimde kurban kesip fakire fukaraya dağıtacağım diye kurban adamıştım” diyerek Salıpazarı’nın Çiçekli Mahallesinde bulunan evinin bahçesinde kurbanını kesti.

  " ÜLKEMİZDE DEĞERİNİ BİLMİYORLAR”

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman’ı da davet eden Mehmet Şimşek “Biz Avrupa’da çok daha farklı konumlara geldik. İnsanımız nankör. Erdoğan sayesinde itibarımız arttı. Bunu Türkiye’de yaşayanlar anlayamıyor. Bizim ülkemizde insanların değeri ölünce anlaşılır.Allah reisimize uzun ömür versin.”dedi.
  Türkiye’ye oy kullanmak için geldiğini söyleyen Şimşek “ Allah nasip etti,oyumuz kullandık. Fransa’da söz verdim. Eğer reisimiz Cumhurbaşkanlığını kazanırsa kurban keseceğim diye.Şimdi sözümü yerine getiriyorum. Bu günde beni yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Halil Akgül’e de teşekkür ediyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı Belediyesi´nde Bayramlaşma

  Belediyede Ramazan Bayramı bayramlaşma programı bayramın birinci günü Belediye Başkanı Halil Akgül’ün  makam odasında yapıldı.

  Bayramlaşma programına Belediye Meclis Üyeleri, Belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Belediye Başkanı Halil Akgül, vatandaşlarla bayramlaşıp sohbet ederken, çocuklara harçlık dağıtmayı ihmal etmedi.

  Belediye’de düzenlenen bayramlaşma programına katılımın yoğun olduğu gözlenirken, Belediye Başkanı Akgüll, bayramlaşma programına katılan katılamayan herkese teşekkür ederek,her bayramın böyle birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini,mutlulukların paylaşıldıkça arttığını her günümüzün bayram tadında geçmesini temenni ettiğini belirtti


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI NEFES ALACAK

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, belediye tarafından Yeni Mahalle Değirmenbaşı’nda  yapımı devam eden piknik ve mesire alanında incelemelerde bulundu. Piknik alanındaki çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Başkan Akgül, yapılan çalışmayla ilçeye yeni bir piknik ve mesire alanı kazandıracaklarını ve ilçenin rahat bir nefes alacağınısöyledi.

  Yaklaşık 5 bin metrekarelik alanda yürütülen çalışmalarda vatandaşların rahat kullanımları için gereken her detayın düşünüldüğünü belirten Akgül, "Sahil piknik alanında çatılı ve çatısız piknik masaları, kamelyalar,yürüyüş yolları, ahşap çocuk oyun grupları,yeşil alanlar ve  otopark olacak." dedi.

  Yürütülen çalışmaları yaklaşık bir aya kadar tamamlayarak piknik alanını vatandaşların hizmetine sunmayı planladıklarını kaydeden Akgül, yürütülen çalışmaların İller Bankası ile ortaklaşa yapıldığını bildirdi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül “Yol’a devam”

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından belli bir program dahilinde yapılan beton yol çalışmaları Fidancık-Karadere ve Karayonca Mahallelerinde devam ediyor.

  Salıpazarı İlçesinde planlama doğrultusunda mevcut yol durumu göz önüne alınarak yapılan çalışmalar kapsamında, bir çok mahallede stabilize yol ve kilit taşı döşemesi sürerken bazı mahallelerde beton yol yapımına devam ediliyor.

   

  Fidancık Mahallesinde başlatılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Halil Akgül ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,çalışmalar hakkında  bilgi alırken mahalle muhtarları ile de bir süre sohbet etti.

  Kırsal mahalle yollarını betonla buluşturmaya devam ettiklerini söyleyen Başkan Akgül, "Bu çalışmaları sadece buralarda yapmıyoruz. 2014 yılından bu yana  çok sayıda kırsal mahallemiz mevcut. İmkânlar ölçüsünde hatta imkânlarımızı maksimum düzeyde kullanarak tüm mahallelerimize yetişmeye gayret ediyoruz. Yıl sonuna kadar birçok mahallemizin yol sorununu gidermiş olmayı hedefliyoruz" dedi.

  Fidancık, Karadere  ve Karayonca Mahalle Muhtarları beton yol çalışmaları nedeni ile Belediye Başkanı Halil Akgül’e ve Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat