İLÇEMİZDEN HABERLER


 • HABERİN DEVAMI...

  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'ncü Yıl Dönümü Töreni

          Milletimizin gurur kaynağı ve milli tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü töreni Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından, çelenk sunumu ile başladı. Ardından Ada Düğün Salonunda İmam Hatip Ortaokulunun hazırlamış olduğu program izleyenlerin beğenisine sunuldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  ÇANAKKALE ZAFERİ SALIPAZARI’NDA ÇOŞKU İLE KUTLANDI

  Cumhuriyet Meydanı'nda başlayıp, ardında Ada Düğün salonunda devam eden kutlamaya Kaymakam Ali Osman Bulat, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akğül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Şehit Aileleri, Gaziler, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
  Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı J.Asb.Kd.Çvş. Kamil Bulut yaptı.
  Cumhuriyet Meydanındaki Programın ardından Ada Düğün Salonunda devam eden ve Salıpazarı İmam hatip Orta Okulu tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından Taze fidanlar şiir tiyatrosu grubunun gösterisi ilgi ile izlendi
  Programın sonunda Orta Okullar arası şiir yarışması ve Liseler arasında Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.


 • HABERİN DEVAMI...

  HALİL AKGÜL’DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

  Başkan Akgül mesajında, “Kadınlar bizim annelerimiz, kadınlar bizim eşlerimiz, kadınlar bizim kızlarımız, kız kardeşlerimiz ve kadınlar sadece toplumsal yaşamın değil; aile kurumunun, dünümüzün ve yarınlarımızın da kilometre taşıdır” ifadesini kullandı.

  8 Mart Kadınlar Günü'nün, kadın emekçiliği ve dayanışmasını sembolize etmesi dolayısıyla kutlandığını da anımsatarak, “Bizim toplumumuzda kadınlarımızın taşıdığı anlam ve önem bir güne sığdırılamayacak kadar büyüktür. Çünkü kadın nesil yetiştirendir, toplumu şekillendirendir, tarihin seyrini değiştiren ve hatta yön gösterendir. Biz de kadın milli mücadeledir; Nene Hatun'dur, Fatma Bacı'dır, Şerife Bacı'dır, Halime Çavuş'tur. İnancımız gereği ise biz de kadın; annelik gibi ulvi bir sıfata sahip olmasından dolayı ayaklarının altına cennet serilecek kadar mukaddestir” diye konuştu.

  Kadınların sosyal hayatta, siyasette ve sivil toplum yaşamında rol almalarını sürekli desteklediklerini ve bu doğrultuda çeşitli zeminler de oluşturduklarını ifaden eden Akgül“Türk siyaset tarihine bakıldığında görülecektir ki; kadının siyasal yaşamda en çok yer aldığı dönem AK Parti dönemleridir. Kadınlara özel politik yaklaşımlar sergileyen, kadınlar için pozitif ayrıcalık sağlayan, kadınları sadece seçme ve seçilme haklarıyla değerlendirmeyip, onlara yönetimlere katılma fırsatı sunan siyasi hareket de yine AK Parti'dir. Çünkü biz biliyoruz ki; toplumsal gelişime çıkan yol, kadından ve kadın gücünden geçiyor. Dün olduğu gibi, Salıpazarı’nda  bugün ve yarın da, kadınlarımızın üstlendiği bu rolü güçlendirmeye devam edecek, onları kesinlikle geri planda bırakmayacağız.

  Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor, her bir hanım kardeşimizi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.”


 • HABERİN DEVAMI...

  HALİL AKGÜL “30 YILDA YAPILACAK HİZMETLERİ 10 YILDA YAPTIK”

  “30 YILDA YAPILACAK HİZMETLERİ 10 YILDA YAPTIK”

  AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Yusuf Ziya Yılmaz ve AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir ile AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ile MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın da katıldığı seçim koordinasyon merkezi açılışında vatandaşlara seslenen Salıpazarı İlçe Belediyesi Başkanı Halil Akgül, "Cumhur İttifakı adayı olarak sizlere bir 5 yıl daha hizmet etmek için buradayız. 17 yıl önce AK Parti kurulurken sayın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın izinde bu taşın altına elimizi koyduk. Samsun'da, Salıpazarı ilçemizde dünyada ve Türkiye de mahçup olmadan bugünlere geldik. 10 yılda Salıpazarı ilçemizin çehresinin nasıl değiştiğini görüyoruz. Salıpazarı ilçemize yaptıkları hizmetler için verdikleri destekler için milletvekillerimize teşekkür ediyorum. 30 yılda yapılacak hizmetleri 10 yıla sığdırdık. Beş yıl daha Salıpazarı ilçemize halkımızında desteği ile Cumhur İttifakının adayı olarak yine seçimi kazanacağız. Durmak yok. 10 yılda yaptığımız hizmetleri önümüzdeki bu 5 yılda daha fazlasını yapacağız..

  “5 YIL DAHA İLK GÜNKÜ AŞKLA”

  Meydanlarımız, beton yollarımız, köprülerimiz, hastane inşaatımız, cezaevi inşaatımız bu hizmetler hükümetimizin desteği ile gümbür gümbür yapmaya hazırız. Önümüzdeki 5 yılda beton yol ve asfalt çalışmaları yapılacak yol sorunumu çözülecek." dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  DİKENCİK’E BETON YOL, ORTA MAHALLEYE PARKE ÇALIŞMASI

  Salıpazarı’nda Dikencik Mahallesinde yapılan beton yol çalışmarını ve Orta Maghalledeki kilit parke çalışmalarını yerinde incelen Başkan Akgül, Büyükşehir Fen İşleri Salıpazarı Şube Müdürü Hayrettin Atalar’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

  “ÇOĞU İLÇEYİ GERİDE BIRAKTIK”

  İlçe Merkezimize bağlı mahalleler ile diğer mahallelerimizde son beş yılda 175 km beton yol,asfalt ve stabilize yol çalışması yaparal Samsun’da çoğu ilçeyi geride bıraktık diyen Başkan Akgül "Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse ilçe belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde bütün mahallelerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Salıpazarı cağrafi konum itibariyle geniş ve dağınık yapısı olmasına rağmen çoğu ana grup yollarımız beton yol, bir çok mahllemizde ise iyileştirme çalışmları yapılmıştır. Elbet yapamadığız mahallelerde var elbette.

  ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM YOL-YO-YOL

  Özellikle yüksek mahalllerimizin yol şikayeti olduğunu çok iyi biliyorum.Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Demir’le de istişare ettik. Salıpazarı’nın yol sorununu açılmamak üzere tarihe gömeceğiz.”dedi


 • HABERİN DEVAMI...

  SEÇİMDEN SEÇİME DEĞİL, DAİMA HALKIN İÇİNDE...

  “TEK ARZUMUZ VAR...”

  Belediye başkanı seçildiği günden bugüne yediden yetmişe tüm Salıpazarılılarla  bir araya gelen, esnafları, okulları, sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri, camileri ziyaret eden vatandaşın dertlerini dinleyip taleplerini not alan Başkan Akgül, “Çok çalışarak, çok üreterek hizmete sonuna kadar devam edeceğiz. Tek arzumuz var. O da halkımızın daha konforlu, daha kaliteli, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesi” dedi.

  “SEÇİMDEN SEÇİME DEĞİL, DAİMA HALKIN İÇİNDE”

  Biz her daim halkımızın içinde olmak durumundayız diyen başkan Akgül, “Çok şükür belediye başkanı olmadan öncede hep halkın içindeydim.

  Belediye başkanı olduktan sonra da değişen bir şey olmadı. Halkımızın iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olmaya gayret gösterdim. İnsanlarımızı hiç bir zaman düşüncelerinden dolayı ayırmadım,ayrıştımadım.

  Seçimden seçime değil, daima halkın içinde oldum. İki dönemdir belediye başkanlığı görevini sürdürüyorum. Allah izin verir ve halkımızın da teveccühüleri ile üçüncü ve son dönem halkımın hizmetkarı olmak benim en büyük mutluluğum olacaktır.” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL “STK’LAR BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

  Salıpazarı Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Halil Akgül İlçe Başkanı İsmail Yaman ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Osma’yı makamında ziyaret etti.

  "KATILIMCI BELEDİYECİLİK"

  Belediye Başkanı Halil Akgül, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerek, "Biz esnafımızın çalışmalarında, esnafımızın Salıpazarı’mıza yapmış olduğu katkılardan ziyadesiyle memnunuz. Ziraat Odası Başkanımız olsun, Esnaf Odaları Başkanımız, Turizm ve Kültür Derneği başkanımız olsun, Şoförler ve Otomobilciler Odamız başkanı olsun, Belediyespor Kulüp başkanımız olsun biz ortak akılla şehri yönetme noktasında azimle, kararlığımızı her platformda ifade ettik ve gösteriyoruz. Bizim zaten Belediyecilikte olmazsa olmazımızdan biriside katılımcı belediyecilik anlayışıdır. Katılımcı belediyecilik anlayışının temeli de, Sivil Toplum Örgütleri, Meslek Örgütleri,derneklerimiz,  ve yerel yöneticiler ile birlikte şehrin ortak aklını oluşturup ve şehri o şekilde yönetmek, şehrin yol haritasını ve yön pusulasını o şekilde belirlemek amacıyla biz bu yola çıktık.”dedi.

  OSMA, BAŞARI DİLEDİ

  Ziyarette konuşan Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sayın başkan hiç bir zaman bizi yalnız bırakmadı, her süreçte yanımızda oldu.Sivil Toplum Kuruluşlarına göstermiş olduğu önemden dolayı ayrıca teşekkür ediyor, çıkmış olduğu bu yolda kendisine başarılar diliyorum" diye konuştu


 • HABERİN DEVAMI...

  JANDARMA KOMUTANLIĞINDA DUYGU YÜKLÜ PROĞRAM

  Down sendromlu Faruk Tomurcuk ailesiyle birlikte, çok istediği jandarma komutanlığını ziyaret etmek ve askerliğini yapmak için Salıpazarı İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat etti bu talep üzerine İlçe Jandarma Komutanlığınca İlçe Kaymakamı Ali Osman Bulat ,Belediye başkanı Halil Akgül, emniyet amiri İbrahim Özden ,Faruk Tomurcuk’un ailesi ve komutanlık görevlilerinin katılımıyla temsili askerlik yemin tören programı icra edildi.

  Faruk Tomurcuk’a jandarma görevlilerince asker elbisesi ve bot giydirilerek  hazırlandı ,program saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı ,günün anlam ve önemini belirtir konuşma karakol komutanı Kamil Bulut tarafından yapıldı, daha sonra Faruk Tomurcuk’un bayrak ve silah üzerine el koyarak yemin etmesinin  ardından, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay tarafından Faruk Tomurcuk’a takdir belgesi verildi.

   

  İlçe Kaymakamı Bulat tarafından hizmet belgesi takdim edildi, takdim esnasında kaymakam Bulat “Bugün burada Faruk kardeşimizin temsili askerlik tören programı için toplanmış bulunmaktayız, bilinmektedir ki her Türk asker doğar ve vatanını korumak için canını feda etmekten asla kaçınmaz ,Türk ordusu Dünya üzerindeki en güçlü ordudur ,bu onur hepimizin ,Faruk kardeşimde bu ordunun bir parçası olarak askerliğine yemin ederek başlayıp başarıyla bitirdi, Yine ilerde ihtiyaç olduğu zaman ,Faruk kardeşimiz bizlerle olacak ,kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar ve tüm askerlerimize hayırlı teskereler diliyorum “dedi .Fotoğraf çekimi ve ikramların ardından ilçe jandarma komutanlığındaki program sona erdi ,buradan Faruk Tomurcuk ve ailesini  ilçe kaymakamı Ali Osman Bulat makamında kabul  ettiler ,kaymakam Bulat tarafından Faruk Tomurcuk’a bir kez daha teşekkür edilerek ,hizmetlerinden dolayı ,teşekkür belgesi takdim edildi.

  Abi Tomurcuk program ve ziyaret sonunda “ Kardeşim Faruk asker olmayı çok istiyordu ,bizde bu durumu Salıpazarı ilçe jandarma komutanımıza bildirdik ,sağolsun bizleri kırmadılar böyle bir program gerçekleştirdiler ,programdan dolayı çok mutlu olduk kaymakamımıza ve jandarma komutanımıza emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz”diyerek ilçeden ayrıldılar


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, "SAMSUN İÇİN OKUMA VAKTİ"

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “Samsun için Okuma Vakti” etkinliği çerçevesinde Hasan Çelebi Çok Programlı Lisesi Öğretmen ve öğrencileri kabul etti.

  Başkanlık makamında öğrencilerle kısa süre kitap okuyan Başkan Akgül, “İlçemizde okuma oranını arttırmak, okuyan ve okuduğunu anlayan bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz.

  Kitap okumanın sadece okul, kütüphane ve ev ortamında değil, tüm yaşam alanlarında olabileceği; bu nedenle okuma anlamında farkındalık oluşturarak, ilçemizin her meaknında kitap okunmasını sağlamak ve çocuklarımıza örnek olmak için, tüm yüreklerin bir olarak hep birlikte kitap okumasının ne derece önem arz ettiği ortadadır. Bu amaçla “Samsu İçin Okuma Vakti” etkinliği hayata geçirilmiş bulunmaktadır.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, ‘’BETON YOLDA ATAĞA GEÇTİK’

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekiplerince Karadere-Karacalar ve Muslubey Grup yolunda  beton yol çalışmaları devam ediyor.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Büyükşehir Belediyesi Salıpazarı Fen İşleri Şube Müdürü Hayrettin Atalar beton yol çalışmalarını yerinde inceledi.

  BETON YOLDA ATAĞA GEÇTİK

  Bütün grup yollarımızı asfalt veya beton yapıyoruz diyen Belediye Başkanı Halil Akgül “2018 yılında 175 km beton,asfal ve sati kaplama yol yaptık.Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir şekilde aciliyet sırasına göre beton yol çalışmalarımız önümüzdeki dönemde de devam edecek.Amacımız kaliteli ve uzun ömürlü yollar yapmaktır. Beton yolda atağa geçtik” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  İLÇE DEVLET HASTANESİ YÜKSELİYOR

  Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül hastane inşaatında incelemelerde bulundu. Yetkililerden inşaat hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Akgül, “13 bin metre kare alan üzerine kurulacak olan hastanemizin inşaat sahası 8 bin 300 metre kare olacak. 7 katlı hastane binasında gasilhaneden, morguna, ameliyathanesinden tutuklu ve hükümlüler için muayene bölümlerine kadar her şey var. Hastanemiz Salıpazarı’nın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tam donanıma sahip olacak.”dedi.

   Yüklenici firma yetkilileri ile yapılan görüşmelerde hava şartlarının durumuna göre hastanenin 2019 yılının sonuna teslim edilmesi planlanıyor.


 • HABERİN DEVAMI...

  81 İLDE EŞ ZAMANLI SALIPAZARI’NDA DA YAPILDI

  Bütün illerde eş zamanlı yapılan olan eylem ile 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik yılı ilan edilişi, kampanya ve tanıtımlarla kamuoyuna duyuruldu.

  Salıpazarı’nda trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde sürücüler ve yayalar bilgilendirildi.

  Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat,Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş’tan oluşan protokol üyeleri ile öğrenciler yay geçitlerinde uygulama yaptı. Sürücüler uyarılılarak broşür dağıtıldı.

  Kaymakam Bulat, hiç bir şey insan hayatından önemli değildir diyerek uygulamaya destek çıktı. Kaymakam Bulat “Trafikte öncelik yayaların, özellikle yaya geçidinin olduğu yerlerde sürücülerin durarak yayalara yol vermesi, onların güvenliği açışından son derece önemli. Bu kurala uymayan sürücülere cezai yaptırım uygulanacaktır.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL'DEN MESAJ VAR

  Başkan Akgül mesajında; "Sevgili öğrenciler, sizler geleceğin teminatı ve baş tacı olmakla birlikte her şeyin en iyisine layıksınız. 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı'nın ikinci döneminde bütün öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin başarılı, sağlıklı ve huzur dolu bir eğitim-öğretim dönemi geçirmelerini temenni ediyor, bütün öğretmen ve öğrencilerimize iyi dersler diliyorum.

  Milli birlik ve beraberlik içerisinde, ahlaklı, erdemli, iyi bir birey ve vatandaş yetiştirmek temel hedefimizle; sağlık ve başarı dolu bir dönem olmasını diliyorum." İfadelerine yer verd


 • HABERİN DEVAMI...

  ŞAMPİYONDAN BAŞKAN AKGÜL’E ZİYARET

   

  Samsun'da düzenlenen 22 Yaş Altı Erkekler ve Kadınlar Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası'nda 69 kiloda birinci olan Batuhan Giritli, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ü ziyaret etti.

  Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu olan Çarşambalı Batuhan Giritli, Başkan Akgül’ü makamında ziyaret etti.

  Amatör sporlarda çok başarılı sporcular bulunduğunu belirten Başkan Akgül, " Şampiyonluklarına bir yenisini ekleyen Batuhan kardeşimizi bir kez daha kutluyoruz. Her zaman göğsümüzü kabartmış, bizleri en iyi şekilde temsil etmiştir.Kendisine bundan sonraki karşılaşmalarında başarılar diliyorum." ifadesini kullandı.

  Batuhan Giritli de kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederek, başarılarını sürdürmeye çalışacağını söyledi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

  Salıpazarı İlçesi Fındıklı Mahallesinde yapılacak olan Camii inşaatının temeli atıldı.
  Fındıklı Merkez Mahallede yapılacak olan 520 metre kare Caminin temel atma törenine Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat, Ayvacık Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,İyi Parti İlçe Başkanı Şakir Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay ve davetliler katıldı.
  Kuran-ı Kerim tilaveti ile aşlayan temel atma töreni kurban kesimi ve duaların okunması ile devam etti.
  Törende konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Camiler  Allah’ın evidir. Bunların temeli atıldıktan sonra inşallah yapım sürecinde Cenabı Allah kolaylığını verir. Yüce mevlam çalışanlarına kolaylıklar versin. Camimiz tamamlandığında içersinde güzel ibadetler yapmayı yüce mevlam bize nasip etsin. Fındık Camimizin bu gün temelini atıyoruz. Açılışını da yapmak inşallah bize nasip olur. El ele verip yakın zamanda bu camimizi ibadete açmak için elimizden geleni yapacağız.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  CUMHURBAŞKANIMIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITTI

  Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kişisel hesaplarını, şehrinin, partisinin, ülkesinin üzerinde tutan kişi, bilin ki davasının değil, enaniyetinin emrindedir. Biz yolumuza, şehrine ve ülkesine hizmet için yola çıkan bu salondaki gibi dava erleriyle devam edeceğiz." dedi.

  Erdoğan, konuşmasının başında salonda açılan dev pankartı okuyarak, "Kurtuluşa atılan adım, kurtuluştan şahlanışa 100 yıl. Kolay değil, unutmadık, inşallah unutmayacağız. Trafik kazasında ölen Samsunsporlu 5 kardeşimizi de unutmayacağız." dedi.

   

  Bugün Samsun'un belediye başkan adaylarını açıklayacaklarını hatırlatan Erdoğan, "Bu salonda Samsun'u bizlere vatan kılan fethin serdarı Melik Danişmend Gazi'nin emanetine sahip çıkan bir kadro görüyorum. İstiklal Harbimizin ilk adımını coşkuyla karşılayan Kuvayımilliye ruhunu görüyorum. 15 Temmuz'da sokakları darbecilere dar eden kahramanların cesaretini görüyorum. Bu salonda üstte gök çökmedikçe, altta yer yarılmadıkça birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, istikrarımızı korumaya ant içmiş Cumhur İttifakı'nın dirayetini görüyorum." şeklinde konuştu.

   

  Bir Samsun türküsündeki, "Kara kara kazanlar, kara yazı yazanlar, cennet yüzü görmesin aramızı bozanlar" sözlerini aktaran Erdoğan, "Biz de 'Aramızı bozanlar cennet yüzü görmesin' diyoruz." ifadesini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurulduğu günden beri AK Parti Samsun teşkilatı bünyesinde görev yapmış, partiye, şehre, ülkeye, demokrasiye hizmet etmiş tüm isimlere teşekkür etti, bu davaya gönül verip hayatını kaybedenleri rahmetle andığını söyledi.

  Aday tanıtım toplantısının AK Parti ve Samsun için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, daha önce uzun yıllar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan, şu anda da milletvekili olarak hizmetlerini sürdüren Yusuf Ziya Yılmaz'a, Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Zihni Şahin ile ilçelerdeki tüm belediye başkanlarına teşekkür etti.

  Erdoğan, seçimlerde Büyükşehir ve ilçelerde AK Parti'yi temsil edecek başkan adaylarına başarılar diledi.

  - "Samsun'un tercihini hizmet siyasetinden yana kullanacağına inanıyorum"

  Samsun'un bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden, gönül belediyeciliğinden yana kullanacağına inancını dile getiren Erdoğan, "AK Parti kadroları bu seçimlerde Samsun'da daha çok koşturacak, daha çok çalışacak, daha çok insana ulaşacak ve inşallah bir kez daha partimizin bayrağını zirvede dalgalandıracaktır." diye konuştu.

   

  Samsunlu şair Cemal Safi'nin "Gelin Birlik Olalım" şiirinden, "Gelin birlik olalım yarın çok geç olmadan/Gelin dirlik bulalım vazgeçin öç almadan/Nefreti yok edelim gel sen de katıl bize/İntikam eşkıyası sevgiyle gelir dize/Düşman sevindirmenin ne alemi var şimdi?/Milletçe kenetlenip sarılmamız kar şimdi/Başka ulus var mı böyle temiz, böyle saf?/İnsaf edelim dostlar, insaf edelim, insaf!" dizelerini okuyan Erdoğan, şunları söyledi:

  "Hem millet hem de AK Parti'liler olarak birlik ve beraberlik içinde düşmanı sevindirmeyelim. İnsaf ederek, aydınlık geleceğimizi hep beraber inşa edeceğiz. Kişisel hesaplarını, şehrinin, partisinin, ülkesinin üzerinde tutan kişi, bilin ki davasının değil, enaniyetinin emrindedir. Biz yolumuza, şehrine ve ülkesine hizmet için yola çıkan bu salondaki gibi dava erleriyle devam edeceğiz. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini inşallah hep birlikte yüceltecek, hep birlikte zafere taşıyacağız."

  Erdoğan, "Gençler seninle gurur duyuyor" sloganlarına "Gençler, ben de sizlerle gurur duyuyorum." karşılığını verdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Samsun, 31 Mart'ta belediyelerde bu AK kadroya rekor bir oyla destek veriyor muyuz? Samsun, 31 Mart'ta sandıkları patlatıyor muyuz? Samsun, gönül belediyeciliğinin zaferi için 31 Mart'a kadar gece gündüz çalışıyor muyuz?" sorularına salondakilerin hep bir ağızdan verdiği "Evet" yanıtının ardından "Maşallah, işte benim görmek istediğim Samsun budur." dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL “7/24 ÇALIŞIYORUZ”

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “ilçede yaşanan yoğun kar yağışı nedeni ile yollarımızı açık tutmak için 7/24 çalışıyoruz”

  Yüksek kesimlerde kar kalınlığının bir metrenin üzerinde olduğu İlçesinde Salıpazarı Belediyesine ve Büyükşehir Belediyesine ait karla mücadele araçları çalışmlarını aralıksız sürdüyor.

   

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz diyerek “ Şu an için sahada ondan fazla ekiple karla mücadele ediyoruz. Gerek Büyükşehir gerekse de Salıpazarı Belediyemize ait iş makineleri ile yolları açık tutmak için yoğun çaba harcıyoruz. Çok şükür şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşamadık. Ekiplerimiz sahada. Gelen ihbarları anında değerlendirerek öncelik sırasına göre hareket ediyoruz.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADI

  Salıpazarı  Belediye Başkanı Halil Akgül, eşi ile birlikte şehit ailelerini ziyaret etti. Salıpazarı ilçesinde ikamet eden şehit ailelerine ziyaretler planlayan Başkan Akgül, şehit ailelerine ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı.

  Başkan Akgül, 7 gün 24 saat onların yanlarında olduklarını ifade ederek, “Bu vatan kolay kurulmadı. Vatanımız dünyanın gözbebeği. Bu vatanı korumak için şehit olan Mehmetçiklerimizi anmak ve ailelerinin yanında olmak için böyle bir program hazırladık. Şehitlerimiz her zaman bizim yüreğimizdedir onların aileleri başımızın tacıdır. Sadece özel günlerde değil her zaman şehitlerimizin ailelerinin yanındayız. Şehitlerimiz bu vatanın kahraman evlatlarıdır. Onlar en yüksek rütbe ile onurlandırılmışlardır” diye konuştu.

  Şehit aileleri de ziyaretlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

  Başkan Akgül ve eşi ziyaretlerde şehit ailelerine Salıpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan üzerinde şehitlerin fotoğrafları bulunan 2019 yılı takvimi, Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL’DEN YENİ YIL MESAJI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 2019’a herkesin yeni ümit ve beklentilerle girdiğini belirterek, “Birlik ve beraberliğimiz her türlü zorluğun üstesinden gelmiştir ve gelmeye devam edecektir” dedi.

  Başkan Akgül, yeni yıl mesajında, her yeni başlangıcın yeni bir umut olduğunu belirterek, “2019 yılında, dünyada ve ülkemizde siyasi, sosyal, ekonomik belirsizliklerin meydana getirdiği risklerin ortadan kalkmasını, her alanda iyileşmelerin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Güçlü Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü güçlüğün üstesinden gelmeyi bilecektir” ifadelerine yer verdi.

  “Her zaman olduğu gibi bu yılda da tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet hedefimizden bizi uzaklaştırmak isteyen terör şebekelerinin nefesinin kesildiği yıl olacaktır” görüşünü dile getiren Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül, “Köklü bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçısı olan milletimiz, birbirine sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarını inşa ediyor. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize kast eden hiçbir odak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hedefine asla ulaşamayacaktır. 2019 yılının ülkemize, bölgemize, hemşehrilerime ve bütün dünyaya barış, huzur ve refah getirmesini diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

   

  Salıpazarı Edremit Belediyesi, karla mücadele hazırlıklarını tamamlayarak, bünyesindeki iş makineleriyle ve yeterli personeli ile karla mücadeleye hazır.

  Salıpazarı Belediyesi, kış aylarında hizmet verecek olan iş makinelerinin tamir ve bakımlarını tamamlayarak, kış için teyakkuza geçti. Geçtiğimiz yıl, karla mücadelede başarı elde eden Salıpazarı Belediyesi bu yıl ki kar çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi için de zemin hazırlamış oldu. Kış öncesi tüm araçlar bakıma alınırken, gerekli tüm ihtiyaçlar ise hazır hale getirildi.

  BAŞKAN’DAN ASILSIZ İHBAR UYARISI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül "Karla mücadelede üç aşamalı bir eylem planıyla hareket edeceğiz. Çalışmalarımızı diğer kurumlarla koordineli yapacağız. Özellikle asılsız ihbarlara karşı gerekli önlemleri alacağız. Asılsız ihbarlarla ilgili bütün muhtarlarımızı uyaracağız. Muhtemel kar yağışında en kısa zamanda mahallerimize ulaşmaya çalışacağız. Bununla ilgili üç aşamalı bir eylem planı hazırlıyoruz. Ekiplerimiz bu eylem planı çerçevesinde hareket edecekler. İnşallah yollarımız hiç kapanmadan bu kışı atlatacağız."


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDA GÖNÜLLERE DOKUNAN BİR PROGRAM

  Merkez Kız Kur’an Kursunda  bu yıl hizmete giren İşitme Engelli ,fiziksel engelli,orta seviyede zihinsel engelli bireyler Kur’an –ı Kerim okumayı öğreniyor .

   

  DAHA DUYARLI OLUNMALI

  Kur’an Kursu Öğreticisi Nuran Sağlam tarafından eğitim verilen kursiyerler  ve aileler ilçede açılan kurs dolayısıyla mutlu olduklarını ifade ederek “Engelleri aşabilmemiz için bizim de yaşam alanlarımızın eğitim alanlarımızın daha yaşanılabilir hale getirilmesi ,bizlerin toplumla bütünleşmesi adına vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını da arzu ettiklerini” söylediler.

   

  SALONDA DUYGULU ANLAR

  Programın açılışında Kur’an-ı Kerim ,tilavetini  İşitme Engelli  Fatma  Çalışkan   işaret dili ile okuduğu sure’yle  büyük ilgi topladı ve  salonda bulunan davetlileri duygulandırdı.Program İlahiler ,şiirler ,4- 6 yaş miniklerinin sunumu ve dua ile devam etti.

   

  “İNSANLARIN BAKIŞLARI ALTINDA EZİLİYORLAR”

  Kurs Öğreticisi Nuran Sağlam önce Bafra da 4 yıldır işaret dili ile Kur’an-ı Kerim  Öğrettiğini ve  bir öğrencimiz 4 hafta da okuma yazma işaret dili ve Kur’an  öğrendiğini ifa de etti. Sağlam “Öğrencilerimiz Öğrenmekte zorluk çekmiyorlar, sadece sokağa çıktıkların da insanların bakışları altın da eziliyorlar. ilçemiz de daha güzel hizmetler yapabilmek için en alttan en üste tüm Salıpazarı halkının el ele gönül gönüle vermesini, engelli ailelerine karşı biraz daha hassas olmaya davet ediyorum. Tüm protokole ve kat�%


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL “HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ”

  Başkan Akgül, engelli bireylerin engelsiz bireyler gibi hayatlarını devam ettirebilmeleri, hareket edebilmeleri ve evleri dışına çıkarak sosyal yaşam içerisinde daha fazla görünür olabilmelerini sağlamanın devletin ve yerel yönetimlerin vazifesi olduğunu söyledi.

  Akgül mesajında şu ifadelere yer verdi:

  Toplum olarak engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında aktif olarak yer almalarını sağlayacak engelleri ortadan kaldırmayı insanlığımızın, kültürümüzün ve inancımızın bir gereği olarak öncelikli sorumluluklarımız arasında görmeliyiz.

  Zira her birimizin birer engelli adayı olduğumuz gerçeği ile bu hassasiyeti gösterebildiğimizde, engelli vatandaşlarımızla empati kurarak günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara kendi sorunumuz gibi yaklaştığımızda, engellilerimizin önlerine çekilen en büyük sette ortadan kalkmış olacaktır.

  Bu duygu ve düşüncelerle, sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri ve insanların zihinlerindeki engelleri aşarak hayatın her alanında başarıyla yer alan engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor,  sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.
  Başkan Akgül, mesajında;Büyük bir yurt sevgisi ve özveriyle yurdumuzun dört bir köşesinde görev yapan, gelecek nesilleri çağın gerektirdiği bilgi ve donanımla hazırlamak için tüm güçlüklere göğüs gererek çaba gösteren değerli öğretmenlerimize minnettarız.Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturulması, önceliklerimizden biri olmalıdır. Bir ülkenin eğitime ilişkin sorunlarını çözmesi, kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanlarda kalkınması ve üretimiyle çağa yön verebilmesi anlamına gelecektir.Gerçeği, yeniliği, gelişmeyi ve bilimsel düşünceyi anlatan, doğruluk, dürüstlük ve yardımseverlik gibi insanı ayrıcalıklı kılan öz değerlere ulaşmamızı sağlayan tüm öğretmenlerimize saygı ve gönül borcu duyuyoruz.Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eğitim şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor; yüreklerinde Atatürk’ün yakmış olduğu ilim ve irfan meşalesi ile tüm yurdu aydınlatacak olan tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.


 • HABERİN DEVAMI...

  HASTANE İNŞAATI TAM GAZ

  Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yatırım programı kapsamına alınan, 40 yataklı Salıpazarı Devlet Hastanesi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

  Yavaşbey Mahallesinde yapımına başlanan Hastane inşaat sahasını gezen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “Yatırımların durması söz konusu değil. 2018 yatırım programında olan İlçe Devlet Hastanemizin yapımı aralıksız devam ediyor.

  13 bin metre kare alan üzerine kurulacak olan hastanemizin inşaat sahası 8 bin 300 metre kare olacak. Yüklenici firma yetkilileri ile yapılan görüşmelerde hava şartlarının durumuna göre hastanenin 2019 yılının sonuna teslim edilmesi planlanıyor.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL'DEN KANDİL MESAJI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül Mevlit Kandili nedeni ile bir mesaj yayınladı.Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in doğumu vesilesiyle kutladığımız ve maddi manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın heyecanı ve sevincini hep beraber yaşıyoruz.Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV) hala dünyamızı, kalplerimizi ve ruhumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.Mevlid Kandili, sevgili Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve öğütlerini anlama ve yaşama bakımından çok önemli bir gündür. Böyle günleri ve geceleri vesile kabul ederek, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı artırmalıyız.Manevi hazların en yükseğe çıktığı böylesine güzel bir günde tüm hemşerilerimin ve İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL “SALIPAZARI HALKI İÇİN GÜZEL BİR YER YAPTIK”

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, belediye imkanları ile yapılan Saadettin Çavuş Parkı ile Salıpazarı’nda insanların piknik yapmaları için güzel bir yer yaptıklarını söyledi.

   

  İnsanların başka ilçelere ya da uzağa gitmektense çok yakınlarında belediye imkanları ile yapılan bir mesire alanları olduğunu dile getiren Salıpazarı Belediyesi Başkanı Halil Akgül, “Şu anda burada bulunduğumuz parkımıza Salıpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde çalışırken yol yapımı sırasında hayatını kaybeden merhum Saadettin Çavuş kardeşimizin ismini verdik. Hem arkadaşımızın ismini burada yaşatmış oluyoruz, hem de Salıpazarı insanımıza nefes alacak bir alan oluşturduk. Tam bir mesire alanı oluşturduk.

   

  İnsanlar piknik yapmak için uzaklara gitmek için vasıta sorunu çekebiliyorlardı. Burası ise Salıpazarı’nda her iki yakadan da 4 dakikada ulaşabiliyorlar. Burayı kendi imkanlarımızla, kendi personelimizle yaptık. İhaleye çıkararak para ödemektense kendi imkanlarımızla Salıpazarı halkı için güzel bir yer yaptık. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımız güzel günlerde kullansın” şeklinde konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den 10 Kasım mesajı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.
  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.
  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kurtuluş mücadelesinin meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla andıklarını belirten Başkan Akgül, “Kurtuluş mücadelesinin ardından çok zor şartlar altında Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ektiği tohumlar filizlendi, büyüdü ve gelişti. Türkiye Cumhuriyeti, onun gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine koşar adım ilerlemeye devam ediyor. Bizler de O'nun gösterdiği yolda, ülkemizi en çağdaş seviyeye getirecek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracağız” dedi
  Bu duygularla bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi yad ediyor, bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz."


 • HABERİN DEVAMI...

  CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümü kutlamaları, dün Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

  Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 95. yıl dönümü kutlamalarına bugün de büyük bir coşku içinde devam edildi.

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kutlamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasyı ise Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat yaptı.

  Gökçeli Ortaokulu tarafından hazırlanan kutlama programıknda halk oyunları, Oryantasyon gösterileri ve şiirlerin okunmasından sonra çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeler verildi.

  Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay,İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman,İyi Parti İlçe Başkanı Şakir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Savil Toplum Kuruluşları,öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  CUMHURİYET BAYRAMI'NIZ KUTLU OLSUN

  Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ”Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.yılını yürekten kutluyor ve böyle önemli bir günde büyük bir gurur yaşıyoruz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz. Cumhuriyetimiz, Atatürk'ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, gözü daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır.Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. Atatürk, halk egemenliğine dayalı bir devlet şekli olan Cumhuriyetin, Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olduğuna inanmıştır. Bu inançla kurduğu Cumhuriyet; laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti temelleri üzerinde bugünlere kadar ulaşmıştır.
  Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinin temelinde muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefi bulunmaktadır. Türkiye bu hedefi yakalama sürecinde, ekonomik-sosyal kalkınma, halkın refahını sağlama, demokratik tutum ve davranışları her alanda hayata geçirme gayretleriyle birlikte yürütmektedir. Ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyet, Türk Milletinin ve yurdunun bölünmez bütünlüğünün teminatı olmaya devam edecektir.Bu gururlu gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, Kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Başkan Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
  “21 Ekim; ülkemizde ve Dünya’da Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Medya; doğru, tarafsız ve objektif habercilik anlayışıyla kamuoyunu bilgilendirmektedir. Gazeteciler; olaylar ve her türlü gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirme görevini yerine getirirken, kamuoyu oluşturmada da aynı zamanda önemli bir güç merkezidir.Başarılı hizmetlerin yerine getirilmesinde, basın sektöründe yer alan meslek örgütleri çok önemli görevler üstlenmişlerdir. Halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının gelişiminde büyük katkıya sahip olan ve bu görevin ifası uğruna yaşadığı tüm zorluklara rağmen meslek ilkelerine sadık kalarak doğru habercilik görevini en başarılı şekilde yerine getiren başta Samsun medyası olmak üzere tüm gazetecilerin Dünya Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.İlçemizde faaliyette bulunan yaygın ve yerel medya mensuplarının, yerel ve bölgesel gazete, dergi, radyo, internet ve televizyon temsilcilerine çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.”


 • HABERİN DEVAMI...

  MUHTARLAR GÜNÜ SALIPAZARI'NDA KUTLANDI

  19 Ekim Muhtarlar Günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programla kutlandı.
  İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma programına, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Asb.Kd.Bçvş Mehmet Yıldırım,İyi Parti İlçe Başkanı Şakir Şahin, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri ve Muhtarlar katıldı.
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Salıpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Erol Gürsoy yaptı. Başkan Gürsoy “Muhtarlar demokrasinin en küçük yapı taşıdır. Bu anlamda burada görev yapan muhtarlar olarak, 19 Ekimi bizlerin günü olarak tayin eden Cumhurbaşkanımıza ve değerli devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. İlçemizde mahalle muhtarları olarak muhtarları olarak, ilçemizin bütün kurum ve kuruluşları ile birlikte, tam dayanışma ve koordineli olarak görevimizi sürdürüyoruz. Bu anlamlı günün bizler için ortak sorunlarımız paylaşılıp, ortak çözüm yolları bulma açısından büyük önem taşımaktadır" dedi.
  Program sonrası muhtarlar, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ü makamında ziyaret ettiler. Muhtarları kabul eden Belediye Başkanı Halil Akgül muhtarların demokrasinin ilk adımı olduğunu belirterek, "Muhtarlar, vatandaş ve bizlerle gönül köprüsü kuran, çalışkan insanlarımızdır. Muhtarlar, mülki idarenin halkla doğrudan temas içinde olan yetkili görevlilerdir. Muhtarlık müessesesi, özellikle bizim toplumumuz için tarihten beri çok önemli bir müessesedir. Bu yüzden muhtarlarımızın bu zorlu görevde göstermiş oldukları iradeyi takdire şayan görüyor ve tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
  Programın ikinci bölümü ise Bereket Fatih Camisinde Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i şerif okutulması ile devam etti. Salıpazarı Muhtarlar Derneği tarafından tüm şehitleri için Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i şerif okutuldu. Camii çıkışı cemaate ikramlarda bulunuldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL GÜNE OKULLARI GEZEREK BAŞLADI

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve eşi Emine Akgül, Okullara yapmış olduğu ziyaretlerde öğrenciler ile bir araya geldi.

  Mesaiye okulları gezerek başlayan Başkan Akgül, öğrenciler ve öğretmenler ile bir araya geldi. Kendisinden talep edilen istekleri dinleyen Başkan Akgül, yapılabilecek her türlü işte maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceğini bildirdi.

  Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçede bulunan Kırgıl İlkokulu ve Çağlayan İlkokullarını gezerek, eğitim ve öğretime verdiği önemin altını bir kez daha çizdi.

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat