Başkan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı


Başkan Halil Akgül, mesajında;  “Aziz Türk milleti olarak hürriyeti, eğilmez başımıza taç yaptık ve kutlu zaferlerle Cumhuriyeti yüreğimize kazıyarak kurduk. Cumhuriyet bir ülkenin bozulmaz simgesidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu aziz Türk Milleti, bizleri tarihten ve haritadan silmek isteyen işgalcilere karşı dünyada eşi benzeri olmayan amansız ve korkusuz bir mücadele ile Cumhuriyeti kurmuş ve bağımsızlığını ilan etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kendi geleceği hakkında tek söz ve yetkinin yine kendisine ait olduğunu bütün dünyaya gösteren Yüce Türk Milleti olarak Cumhuriyeti devam ettirmek vatan ve namus borcumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle ‘Ey yükselen yeni nesil, İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz’ diyerek tarih yazan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimizin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.” İfadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat