30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhuriyet Meydanında kutlandı

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören kutlamaları saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Törene İlçe Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Emniyet Amir Vekili Özkan Pekşen, Daire Amirleri,  siyasi parti temsilcileri  katıldı. 

Salıpazarı Kaymakamı  Hilal Küsmez Günaydın, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Belediye Başkanı Halil Akgül’ ün  anıta çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende günün anlam ve önemi ile ilgili Jandarma Astsubay Çavuş Kamil Bulut tarafından yapılan konuşma sonrasında,  öğrenciler tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın anlam ve önemini hissettiren şiirlerin okunmasıyla,  Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören sona erdi. 

Törenin ardından Kaymakam Günaydın, Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.


Mesajında 30 Ağustos zaferinin Türk milletine kayıtsız, şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelediğini vurgulayan Başkan Akgül;

  “Kurtuluş Savaşı'nın başarı noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi, ulusumuzun fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir.

Bir milletin vatan sevgisiyle, onuruyla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve direnişinin yakın Türk tarihindeki karşılığı; 30 Ağustos 1922’de zafer kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. 95. yılını kutladığımız bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. Bize düşende bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır.

 Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, kahraman ordusuyla verilen mücadele sonunda kazanılan bu büyük zaferin 95. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, kahraman şehit ve gazilerimizi bu özel gün nedeniyle bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz” dedi

DİĞER HABERLER

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat