SALIPAZARI’NDA YÖRESEL PAZAR AÇILDI

Bereket Mahallesi Şehit İbrahim Yaman Parkı içersinde bulunan yöresel ürün pazarı Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve Belediye Başkanı Halil Akgül’ün katılımlarıyla açıldı.

BU PAZAR BİR İLK.

Beldiye Başkanı Halil Akgül açılışta yaptığı konuşmada, Salıpazarı-Çarşamba arası artık 8 dakika. Bundan böyle İlçemize daha çok yerli turist geleceğine inanıyoruz. Bu gün burada açılışını yaptığımız organik pazar bir ilk olacak. Pazara gelenlerin Salıpazarı’nın tabii ve doğal güzelliklerinin yanında bu güzel, Salıpazarı’nda yetişmiş organik ürünlerden, güzel eserlerden faydalanacağını düşünüyoruz. Onun için ben bugün burada bulunan değerli girişimci kadınlarımıza,kardeşlerimize bir esnaf  ruhuyla şunu söylemek istiyorum. Belki işler 1 hafta,2 hafta belki 1 ay yolunda gitmeyebilir ama inanıyorum biz bu pazarı burada oturttuğumuzda, Pazar burada kendini kabullendirdiğinde çok farklı olacağını düşünüyorum. Bunun için biraz sabır gerekiyor.

DOĞAL YAŞAMIN BAŞKENTİ.

Salıpazarı İlçemizi coğrafi yapısı ve doğal güzellikleriyle doğal yaşamın başkenti olarak adlandırdık.  Tarihi ve Turistlik alanlarının yanında bu pazarda sergilenen bir birinden güzel yöresel ürünlerle tanışacak olan bölge halkı Salıpazarı’nın zenginliklerinin farkına varacak.

Bu işin oluşumunda büyük emekleri bulunan Mikrofinans Şube Müdürü Nuray Erensoy’u da tebrik etmek gerekir.3-4 yıldır bu işin kaynağında çok uğraş verdi.Salıpazarı’nın tanıtımı adına çok büyük katkıları oldu. Şimdi bu pazarın kurulmasında da katkısı var.

Salıpazarı Belediyesi ve Mikrofinans işbiriliği ile yöresel ürünlerinde satılacağı pazarın açılışında konşan Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ise şunları söyledi.

Bugün burada kadının emeğinin ete kemiğe büründüğü bir proje için bir araya  geldik. Destek olmak için, tebrik etmek için ve bundan sonrası içinde yanlarında olacağımızı beyan etmek için. Zaten güçlü olan kadınlarımıza biraz olsun destek olmak için buradayız.

HER DAİM YANINIZDAYIZ.

15 kadın her Cuma burada el emeği göz nuru ürünlerini satacaklar. Hem kendileri satacaklar hem  kendileri kazanacak hem de bizim için yerli turist için, yerli turistleri getirebileceğimiz bir alışveriş ortamı yaratmış olacaklar. Kadınlarımızı konuşa konuşa, sabırla, yılmadan motive eden Mikrokredi Finans Şube Müdürü Nuray Erensoy’u, desteklerini hiç esirgemeyen Beldediye Başkanı’mızı tebrik ve taktir ediyorum. 1 yıl boyunca çok uğraşıcaksınız, belki bir müşteri bile olmayacak, o bir müşteri hep ben olmaya çalışıcam hiç kimse kalmasa da. Emin olun çok daha kalabalık olacak. Belki başlarda zor olacak ama tanıtımınız için elimizden geleni yapacağız. Çeşitli ilçelerde duyurmaya çalışacağız. Burada daim olmanızı sağlamaya çalışacağız. Her daim yanınızdayız. Gerçekten çok tebrik ve taktir ediyorum. Burada kazandığınız her kuruş sonuna kadar helal ve çok da bereketli olacak. Bol bol kazanıp harcamanızı diliyorum. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun.

Yöresel Pazar açılışına Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye Başkanı Halil Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muzaffer Aydın, Yedaş İşletme Şefi Yunus Çolak,Mikrofinans Şübe Müdürü Nuray Erensoy, Girişimci Kadınlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DİĞER HABERLER

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat