YUSUF ZİYA YILMAZ CUMHURBAŞKANIMIZN MESAJINI İLETTİ

Başkan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bugüne kadar yapılmış en görkemli siyasi toplantılardan birisi ile karşıladıklarını belirterek, “Kendisi de bu konudaki memnuniyetini dile getirdi” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valiliği tarafından Salıpazarı ilçesinde düzenlenen muhtarlarla buluşma toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

Her ay ilçelerde gerçekleşen muhtarlarla istişare ve değerlendirme toplantılarına Salıpazarı ilçesinde devam edildi. Toplantıya Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Salıpazarı Şube Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 16 Nisan Referandumunda ‘Evet’le Türkiye’nin geleceğinin teminat altına alınacağını söyledi. Güçlenen Türkiye’ye biçilen elbisenin dar geldiğini, artık tüm engellerin önünden kaldırması gerektiğini ifade eden Yılmaz, “Yeni bir sistem, yönetim anlayışı 16 Nisan’da inşallah halkımızın teveccühü ile başlayacak. Evet ile ülkemizin önü açılacak.  Zor bir coğrafyada bulunuyoruz. Ortadoğu’da yaşananları hepimiz görüyoruz.  Ülkesinin, halkının menfaatlerini, toprağının kıymetini bilen bir hükümet var. Eskiden Ortadoğu’da istediklerini yaptırdıkları bir ülke vardı, şimdi ise Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda istediğini yapan, yaptıran bir ülke idaresi yönetimde. Biz Ortadoğu’da güçlü bir devlet oluyoruz. 10 yıl içinde dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacağız. Bunlar Ortadoğu’ya hâkim olmak isteyen ülkelerin işlerine gelmiyor. Ortadoğu’da istediğimizi yaparız diyorlar. 18 Nisan’daki referandum bu açından da çok önemli” dedi.

 

CUMHURBAŞKANI MEMNUN AYRILDI,  MESAJI İLETTİ

28 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış töreni için Samsun’a gelişini ve izlenimlerini aktaran Başkan Yılmaz, “Salı günü Cumhurbaşkanımızı Samsun’da bugüne kadar yapılmış siyasi toplantıların hemen hemen en görkemlisiyle karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız çok müteşekkir kaldı. Bakanımız, Valimiz, bizlere, emeği geçenlere ‘elinize sağlık’ ama durmayın arkadaşlar dedi. Bu dönem önemli ne kadar fazla çalışır ve gayret ederseniz o kadar iyi olur dedi. Çok memnun ayrıldı.  Aslanlar gibi karşıladık, meydanı doldurduk. Her tarafı doldurdunuz. Ara sokaklarda dahi yer yoktu. Samsun halkı Cumhurbaşkanını kucakladı, büyük bir özveri ile katılım sağladı. Herkese teşekkür etmek gerekli. Ama mesajda alındı. Daha çok çalışmak, gayret etmek zorundayız. Zor bir dönemden geçiyoruz” diye konuştu.

 

Geçen 30 Mart seçimlerinden sonra ilçeler Büyükşehir Belediyesine bağlandığında yaptıkları toplantıları anımsatan Başkan Yılmaz, “Toplantılar yapmış ve demiştik ki; biz 3-5 sene içerisinde buraların çehresini değiştireceğiz. Arkadaşlar biz ganimet bulmadık. Gidip de ABD’den yardım almadık. Bir yerde petrol bulup o petrolü satıp para da kazanmadık. Ne yaptık; daha fazla çalıştık, daha fazla risk aldık, daha fazla gayret ettik. Salıpazarı’nda atık su arıtma tesisine çok ihtiyacımız var. Samsun’da taşra ilçelerimizin tamamında bu atık su arıtma sorununu çözeceğiz. Bunlardan Salıpazarı’nın projesi hazır, bitmek üzere ve ihalesini yapacağız. Bir de ilçemizdeki şu boyasız, sıvasız binaların çirkinliklerinden artık kurtulalım. Bu görüntüler Salıpazarı’na hiç yakışmıyor. Bunu özellikle sizlerden rica ediyorum” şeklinde konuştu.

 
 
 

DİĞER HABERLER

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat