MUHTARLAR DEMOKRASİNİN ÇEKİRDEĞİDİR

10/11/2016

Yazı Boyutu

19 Ekim'in "Muhtarlar Günü" olarak ilan edilmesinin ardında ilk kez kutlanan Muhtarlar Günü Salıpazarı’nda düzenlenen törenle kutlandı.
 

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Garnizon Komutanı Hakan Akçay, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel ve Mahalle Muhtarları katıldı. Atatürk Anıtına sunulan Salıpazarı Muhtarlar Derneği çelenginin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Salıpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel yaptı. Başkan Yüksel yaptığı konuşmada şunları söyledi.
 

Bu güzide kuruma 19 Ekim Muhtarlar Günü olmasını ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Gazi Meclisimizde grubu bulunan tüm siyasi partilerimize teşekkür ederiz. Bu anlamlı günde burada bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

 

Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin 1829'dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü, muhtarların bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.
 

MUHTARLAR DEMOKRASİNİN ÇEKİRDEĞİDİR.
 

Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Mahallelerimizin, köylerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, bütün kesimlerine, bütün renklerine hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan, gerek milleti, gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, toplumsal barış, özgürlük, eşitlik ve adalet gibi kutsal değerlere sahip çıkan tüm muhtar arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunarım.” dedi.

Tören Muhtarlara sunulan ikramın ardından sona erdi.

DİĞER HABERLER

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat